A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SUB
Az AVX-en sajtinak van 17 Hz-től induló subja (avx > csináld magad > hanfalépítés). Talán tőle kérdezd.
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Válaszol
nézd én akkor sem hiszem hogy Neked ilyen bika erősítőd van még ha villamos mérnök vagy akkor sem,mert ha az lennél nem csinálnál magadnak ilyen szörnyeteget hacsak nem vagy tök süket .torz. méghogy 90% hatásfok,csak szeretnéd.
Az élet nem habostorta.
Válaszol
Nem szeretném, az is.
A benne lévő tápegység hatásfoka 600W-on 89%.
De ha ismered SPafit, tőle is megkérdezheted nyugodtan. Ő segített benne.
Akkor honnan lenne a kép, ha nem lenne ilyen végfokom?
Boltban azért nem árulnak ilyen dobozban erősítőket.
Amúgy a teljesítmény számít a legkevésbé. A hangfal hatásfoka a lényeg. 100W-on is meg lehet süketülni jó hangfaltól.
Amúgy ha nem subnak használom, hanem az egész hangfrekis sávban akkor tényleg kibírhatatlan. Az már rendesen fáj, de főleg a magas. 2 raveland hangfalra volt rákötve tesztelésnél.
Válaszol
http://www.bassjunkies.com/?pid=29593&show_my_car=&return_link=%2Findex.php%3F&source=subcategory neked ez kell valószínüleg Big Grin
Az élet nem habostorta.
Válaszol
Sajti is 900 W-ot emleget... nyilván nagyon alacsony a hatásfok.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Sőt nézd meg ezt!viszonylag kicsi dobozok és egészségkárosító teljesítmény! .torz.
http://www.teamtoxicbass.com/downloads/videos/index.htm
Az élet nem habostorta.
Válaszol
Igen, ezek ihletet adnak Big Grin
Amúgy majd nyárra elkészül az 1600W/1ohmos verzió, külön a ládához. Úgy már szólni is fog.
Egyszer betettem 800W on a salos ládát kocsiba... A visszapillantóba kb semmit se láttál, mert úgy berezgett minden, és így összemosódott a kép benne teljesen. Az ülés meg masszírozta a hátam.
Válaszol
Benya? 1,6 kW-ot akarsz otthonra? .sokk. Vagy van valami hangár a hátsókertbe? .zold. Lehet rossz az elgondolásom, de ezt én csak szándékos halláskárosítónak tudom elképzelni.

A 800W-os sal ládába meg nem akarok belekötni, csak érdekességképpen mondom. Nekem kettő darab 16,5 centis nakamichi mélyközép van az autóba, ill lenne ha megcsinálnám a panelt. Szóval betettem kipróbálni. Fejegységről hajtva, ami valljuk be barátok között is maximum 2x12 wattot ad le, háromnegyed hangerőn a tükörrel ugyan az a történet, sőt az autón is érezni lehetett a mozgást. Ja és emellett a minőség sem volt utolsó Big Grin
Válaszol
Benya Írta:Teszt cd-kre az elvetemültek még 8Hz-et is rányomnak... Gondolom csak a látvány, illetve a hangszóró kínzása miatt. Konkrétan a conrad árul ilyet.
Konkrétan a Gilszkilabor-féle "teszt CD"-n 2Hz-től indul a buli .??.
Üdv, Péter
Válaszol
HorsePower Írta:Benya? 1,6 kW-ot akarsz otthonra? .sokk. Vagy van valami hangár a hátsókertbe? .zold. Lehet rossz az elgondolásom, de ezt én csak szándékos halláskárosítónak tudom elképzelni.

A 800W-os sal ládába meg nem akarok belekötni, csak érdekességképpen mondom. Nekem kettő darab 16,5 centis nakamichi mélyközép van az autóba, ill lenne ha megcsinálnám a panelt. Szóval betettem kipróbálni. Fejegységről hajtva, ami valljuk be barátok között is maximum 2x12 wattot ad le, háromnegyed hangerőn a tükörrel ugyan az a történet, sőt az autón is érezni lehetett a mozgást. Ja és emellett a minőség sem volt utolsó Big Grin

Az 1,6KW az is kocsi erősítő lesz. Kocsiba szánom. Nem is kell belekötni, hallani kell .torz.
Amúgy ha torz a jel egy kicsit, akkor kicsit égett szag jön a hangfalból, szal a szinuszo terhelhetősége a béka segge alatt van. De mivel elég nagy az xmax-a ezért kibírja azt az 1600W-ot zenei csúcsba. Hát én ki is akarom próbálni Smile
Szeretem az extrém dolgokat. "Kicsit" a mély megszállottja vagyok.
Amúgy nem 12W a max ami akksoról megy, hanem 25W(elméleti határ, gyakorlatban ez 20W/4ohm hidalt kapcsolásnál).
Hát a 800W-tól látni is lehetett a mozgást a kocsin Big Grin
Válaszol
Akkor ez biztos valami Budapest Parádés hangosítókamion lessz .vezet.
Válaszol
Nekem van két ládám, nem ezekkel a hangszórókkal, de darabonként 270 literesek. Jó sok mély jön ki belőlük, de nem hallgatom őket hangosan.
Üdv: Cirrus

Zárlat, szakadás, vagy egyéb műszaki hiba.
Válaszol
Hát igen, ehez is az ideális reflex láda az 210l-es lenne 23Hz-re hangolva. Ekkor lenne 9dB a csillapítása 20Hz-en. De az eszméletlen nagy láda. Nem tudom, hogy mit eredményez ez a 9dB csillapítás(nagyon hallom hogy nem hallom Big Grin vagy mi)
Válaszol
Idézet:A hagyományos hangszerek alaphangjainak frekvenciasávja 27 Hz-től (a zongora legmélyebb hangja) kb. 4200 Hz-ig terjed. Orgonánál előfordulnak magasabb alaphangú sípok is. A felhangok és zajok frekvenciatartalma meghaladja 15 000 Hz-et. Egyes hangszerek hangját tipikus zaj kíséri (pl. hegedűvonó zaja, fúvósok zaja), amelyeknek átvitele is feltétele a természethűségnek.
(Forrás: http://www.kislexikon.hu/zenei_hang.html )
Persze a legnagyobb templomi orgonák legmélyebb hangja 16 Hz körül van, de azt csak ritkán szólaltatják meg.
A Fletcher-Munson görbék szerint 25 Hz körül 9 dB hangerősség-változás a fülünk szerint egyenértékű az 1 kHz-en észlelt 20 dB értékű hangerősség-változással ( http://www.szszi.hu/wiki/Hang_Elm%C3%A9let#Hang_--_2.1.4._Hanger%C5%91ss%C3%A9g_%C3%A9s_hall%C3%A1s )
Ez erősítő-teljesítményben az 1W/100W aránynak felel meg.
Válaszol
Benya Írta:"Fletcher-Munson görbék"

Na igen, ezt nem kalkuláltam bele.

Szvsz nem is kell.
Válaszol
"Szvsz nem is kell."

Linkwitz egy helyütt figyelembe veszi:

[Kép: loudness.gif]

Itt az egész, érdemes átolvasni, részletesen végigvezet a Thor subwoofer tervezésén:
http://www.linkwitzlab.com/thor-intro.htm
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Benya Írta:"Fletcher-Munson görbék"

Na igen, ezt nem kalkuláltam bele.
Meg még egyet nem kalkuláltál bele: a zárt tér (autó, szoba) mélyemelő hatását, ami esetleg feleslegessé teszi az elektronikus mélyemelést. Egy 3 m-es legnagyobb hosszúság esetén egy autóban kb. 57 Hz-től már jelentkezik a hatása. (Hacsak el nem számoltam)
Válaszol
Nagy nappaliba lesz szánva.
Lemérem majd mi a leghoszabb része.
Lemértem: ~12,3m a leghoszabb része. Ebbe benne van a konyha is, ami egybe van a nappalival, csak egy kis pult választja el.
Szóval ha minden igaz 14Hz-től emel ki. Úgy érzem ez most nem aktuális..
Válaszol
Osztán mitűl lesz jobb a méjjátvitel? Csak terhelhetőbb lesz, más semmi.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Kedves shalafi66 és Többiek!

Attul, hogy több hangszórót hajt, nagyobb sugárzófelület = jobb mélyátvitel.
( Több pénz, persze. )
Üdv! SMA
Válaszol
Szögezzük le, hogy akkor beszélünk jobb mélyátvitelről, ha a -3 dB-s pont lejjebb tolódik.

Gondolatkisérlet:

1. Négy egyforma láda egy méterre egymástól. A hangnyomás +12 dB, a mélyátvitel nem jobb, mintha egy hangfal üzemelne.

2. Tegyük szorosan egymás mellé őket.

3. Húzzuk ki a találkozó felületeket, csináljunk egy négyszeres térfogatú ládát belőlük, amiben négy hangszóró van. Akkor most mitől jobb a mélyátvitel?
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
pagrus Írta:Szögezzük le, hogy akkor beszélünk jobb mélyátvitelről, ha a -3 dB-s pont lejjebb tolódik.

Gondolatkisérlet:

1. Négy egyforma láda egy méterre egymástól. A hangnyomás +12 dB, a mélyátvitel nem jobb, mintha egy hangfal üzemelne.

2. Tegyük szorosan egymás mellé őket.

3. Húzzuk ki a találkozó felületeket, csináljunk egy négyszeres térfogatú ládát belőlük, amiben négy hangszóró van. Akkor most mitől jobb a mélyátvitel?
1. Az eredő érzékenység a hangszórók számának duplázásával 3 dB-lel nő, 4 hangszóró esetén ez csak +6 dB lesz.

A megnövekedett előlapméret miatt mélyebbre tolódik a baffle-step, talán ezzel együtt a -3 dB-es pont is.
Válaszol
fdsa Írta:....
1. Az eredő érzékenység a hangszórók számának duplázásával 3 dB-lel nő, 4 hangszóró esetén ez csak +6 dB lesz.

A megnövekedett előlapméret miatt mélyebbre tolódik a baffle-step, talán ezzel együtt a -3 dB-es pont is.

Négy egyforma hangfal az négyszeres teljesítmény, azaz +6 dB elektromos okok miatt és még 2x3 dB "ajándék" akusztikus okok miatt, az együtt 12 dB.

A baffle step változása 1-1,5 dB nyereséget hozott a modellezésben, mérettől függően.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Ez így marhaság, egységnyi teljesítménnyel számolva +6dB. Az átvitelben meg az a 1-1,5dB a nyereség, amit az előlap nagyobb mérete hoz, ha ennek még van bármilyen értelme is, mikor 150Hz-nél 12db/oktávval elvágjuk a témát. .otlet.

Egyébként sztem rossz irányba indultatok ezzel Benya-szub-téren. Smile

Válaszol
Ha valaki minden hangszórót külön végfokkal hajt, vagy párhuzamosan köti a 4 hangszórót, akkor igen.
A rendszer eredő érzékenysége, tehát az 1 W névleges elektromos teljesítmény hatására létrejövő hangnyomás 1 m távolságból csak az az "ajándék" 6 dB.
Válaszol
Valamennyit hoz még az irányjellegörbe változása is, érvényesül ugyanis a hangoszlop-hatás, ha dominó-négyes alakban helyezed el a hangszórókat, akkor vízszintes és függőleges síkban is.
Válaszol
A helyes út mindenkinek más, így nem adhatom meg azt, hogy neked mi lesz jó. Smile

Válaszol
Egyszer - próbaképpen - a Karlson-TL-emben az első és hátsó kamrát egy szintén Karlson-csatolónak kialakított reflex-csővel kötöttem össze. Az impedanciamenet alsó púpja 12 Hz-re ment le. .szia.
Válaszol
Shala, ne büntess Big Grin
Az elektromos kompenzálásról már letettem. Úgyhogy a cél, egy olyan láda, ami elég mélyre megy. A láda lehet akár 400l-es isSmile És bírnia kell a 200W-nyi terhelést.
De még mindig nem kaptam választ, hogy mi a hátrányom abból, ha egy reflex dobozban a 2 impedancia púp nem egyforma magas. Bár lehet ezt másik fórumon kérdeztem Smile
Válaszol
Semmi.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Benya Írta:Shala, ne büntess Big Grin
Az elektromos kompenzálásról már letettem. Úgyhogy a cél, egy olyan láda, ami elég mélyre megy. A láda lehet akár 400l-es isSmile És bírnia kell a 200W-nyi terhelést.
De még mindig nem kaptam választ, hogy mi a hátrányom abból, ha egy reflex dobozban a 2 impedancia púp nem egyforma magas. Bár lehet ezt másik fórumon kérdeztem Smile
A zongora legmélyebb hangja 27 Hz körül van, az üstdobé 30 Hz körül, a nagybőgőé 41 Hz körül. Az akusztikus hangszerek közül egyedül az orgona megy ennél mélyebbre, 16 Hz körülre.

Az impedanciapúpok egyformasága leginkább azt jelzi, hogy a reflexcső átmérőjét helyesen választottuk meg. Ha túl nagy az átmérő, akkor az alsó púp jóval magasabb, mint a felső. Méretezéskor egy paramétert szabadon választhatunk, ez általában a cső átmérője szokott lenni, erre a méretre vágjuk ki a dobozon a lyukat. Az elkészült darabnál persze ezt a lyukat a legmacerásabb módosítani.
Válaszol
Benya Írta:....Úgyhogy a cél, egy olyan láda, ami elég mélyre megy. ....
Ne hallgass senkire, előre, akarom mondani, hátra a 20 Hz felé!!!
Megyünk utánad! Big Grin
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Legalább valaki drukkol Big Grin
Én belerakom azt a dögöt akár 550l-es reflex ládába is .torz. Persze ha ez nem okoz semmi hátulütőt(Azon kívül, hogy sérvet kapok a ládától, illetve, hogy a zöldek is kiátkoznak a sok fáért) .Akkor tényleg 20Hz-re lehet hangolni a -3dB-es pontot.
Válaszol
Nem fogsz sérvet kapni, meg sem tudod majd mozdítani. Az én 130 literes 30 mm-es MDF-ből készült ládám 60 kg körül van, filckorongokon tudom tolni kövön.
Vagyis nem tolni, csak taszigálni 20 cm-eket Big Grin
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Ha van elég helyed , építs TL szubot . Az lemegy 20 Hz-ig .
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég