A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SUB
A reflexcső rezonanciáit hogyan lehet csökkenteni?

Igen 20Hz-es sinusjelet is hallom, bár ez a frekvencián már kezdek süketülni, meg ugye a hangnyomás is esik -10dB.
Válaszol
Elektromosan levágod őket még az erősítő előtt.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Köszi a választ, megcsinálom. Illetve veszek egy sub erőssítőt.
Válaszol
etilin Írta:A reflexcső rezonanciáit hogyan lehet csökkenteni?.....
Elvileg ide nem szabad csillapítást tenni, de nagyon kevés és lazán a cső belső végénél megoldhatja ezt a gondod.
Nem a csőbe, hanem közel hozzá, 1-2 cm-re, és a cső átmérőjének kb. a kétszeresét.
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Válaszol
Csak vigyázni kell, mert a felső b-reflex üreg csillapításával rontod az érzékenységet.

Válaszol
Köszönöm akkor a leírtak alapján módosítom a ládát. Big Grin
Válaszol
Én már megépítettem és a SAL kisebbik suberősítőjével hajtom úgy 40%-os hangerőn.
Remek subláda szerintem.
Válaszol
sepi Írta:Én már megépítettem és a SAL kisebbik suberősítőjével hajtom úgy 40%-os hangerőn.
Remek subláda szerintem.

Üdv!

Írnál pár sort a SAL erősítőről? Keresgéltem, de nem nagyon láttam sehol. A BP ládát építetted meg?
Esetleg küldhetnél pár képet a ládáról és erősítőről Big Grin

Etilin: Ha megérkezik az MNC légyszíves írj véleményt az erősítőről. Én is mélyláda építés előtt állok, de nem tudom milyen erősítőt vegyek, melyik érné meg jobban.

Előre is köszi.

Üdv: Ben
Válaszol
BalekAlak Írta:Hat azert a HA31 lemezkosara igy alapban nem tul kellemes latvany..... .sir.
Valami olyan konstrukciot tudnek elkepzelni ahol nem igazan latszanak (legalabbis hatulrol) a hsz-k.

És mit szólnál ahhoz, ha a hangszórók a doboz alján lennének, a hangszórók körül besüllyesztve és a doboz lábakon állna? Így semmi nem látszik, még ha valaki oldalról alánéz a doboznak akkor sem:

[Kép: isobariklg6.gif]
Válaszol
Etilin: Ha megérkezik az MNC légyszíves írj véleményt az erősítőről. Én is mélyláda építés előtt állok, de nem tudom milyen erősítőt vegyek, melyik érné meg jobban.

Előre is köszi.

Ma megjött. Súllya kb 3kiló, 4 omh-on tud 85W-ot. Van rajta vágási frekvenciaállítás, hangerőállítás. Alacsony illetve magas szintű bemenetek, fázisfordító. Most egyelőrre csak a mélyládám van kész, azt zörgette rendesen. Ára 16500 magyar forint. A kisebbik sal két ezressel drágább.
Válaszol
subvoice Írta:
BalekAlak Írta:Hat azert a HA31 lemezkosara igy alapban nem tul kellemes latvany..... .sir.
Valami olyan konstrukciot tudnek elkepzelni ahol nem igazan latszanak (legalabbis hatulrol) a hsz-k.

És mit szólnál ahhoz, ha a hangszórók a doboz alján lennének, a hangszórók körül besüllyesztve és a doboz lábakon állna? Így semmi nem látszik, még ha valaki oldalról alánéz a doboznak akkor sem:

[Kép: isobariklg6.gif]

Szia! Ez erdekes lehet...
Gyakorlatilag igy a reflex cso is lefele nezne, csak egy szep doboz latszana .taps.

De felek, ennek megtervezesehez en nagyon keves vagyok. Mekkora lenne a doboz, illetve a ket 31-1008 milyen atvitelt, terhelhetoseget, erzekenyseget produkalna ebben a verzioban?
Köszi!
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
Válaszol
A régi 1008-as hangszórókhoz 64 literes zárt doboz kell, és ilyen lesz az átvitel:
[Kép: 1008wf0.th.gif]
Egyáltalán nem rossz. A -3dB-es pont 36Hz.

Válaszol
Pl. egy 40x40x40 belmeretu kocka (ami pont 64 liter) jo is lenne?
Vagy a hsz terfogata beleszol...?
Valoszinuleg tullihegem a dolgot, es nem erne meg a BP es isobarik a plusz melot, ami a dobozt illeti.
Válaszol
Amit mutattam az előbb az isobarik megoldásnál érvényes.

Válaszol
Vilagos! .sokk. Wink
Alszom meg parat a project elinditasaig...
Koszi!
Válaszol
Helló!
Autóba szeretnék mélyládát, mondjuk ha31-ből, de nem szeretnék barkácsolni.
Estleg gyárt valaki ehhez való dobozt vagy hangszóróval együtt lehet valahol venni kompletten ilyen hangfalat?
.?.
Robi
Válaszol
etilin Írta:Ma megjött. Súllya kb 3kiló, 4 omh-on tud 85W-ot. Van rajta vágási frekvenciaállítás, hangerőállítás. Alacsony illetve magas szintű bemenetek, fázisfordító. Most egyelőrre csak a mélyládám van kész, azt zörgette rendesen. Ára 16500 magyar forint. A kisebbik sal két ezressel drágább.

Hol vetted az mnc-t? SAL-t csak 22e-ért láttam. :?
Válaszol
Hali!

A nagyobbik MNC-ről tudnál mondani vmit még bővebben?

mert szokás szerint, amit az MNC oldalon írnak az elég kevés és boltban sem tudnak róla többet

Impedancia 8ohm
Teljesítmény 200W
Frekvencia 30Hz - 130Hz
Torzítás 0,05%
Méret 190 x 190 mm

"Ma megjött. Súllya kb 3kiló, 4 omh-on tud 85W-ot." -> ez 4 ohmon 85watt az 1 csatorna vagy 2 csatorna? mintha arra emlékeznék h ez 2 csatornás hm...

üDv

D. .nap.
Válaszol
rob Írta:Helló! Autóba szeretnék mélyládát, mondjuk ha31-ből, de nem szeretnék barkácsolni. Estleg gyárt valaki ehhez való dobozt vagy hangszóróval együtt lehet valahol venni kompletten ilyen hangfalat? .?. Robi
Szia, a doboz egyelőre csak a te ügyességeden múlik, amit pontosan méretre vágott lapokból összerakni nem is olyan nagyon nehéz, vagy láttam már olyan asztalost, aki alkalmas volt ilyesmi elkészítésére. A ha31 viszont nem tipikusan autós célra való szerintem, a 250mm-es braun membrános hsszel jobban jársz.

Válaszol
shalafi66 Írta:
rob Írta:Helló! Autóba szeretnék mélyládát, mondjuk ha31-ből, de nem szeretnék barkácsolni. Estleg gyárt valaki ehhez való dobozt vagy hangszóróval együtt lehet valahol venni kompletten ilyen hangfalat? .?. Robi
Szia, a doboz egyelőre csak a te ügyességeden múlik, amit pontosan méretre vágott lapokból összerakni nem is olyan nagyon nehéz, vagy láttam már olyan asztalost, aki alkalmas volt ilyesmi elkészítésére. A ha31 viszont nem tipikusan autós célra való szerintem, a 250mm-es braun membrános hsszel jobban jársz.

Igazából a kárpizozás az amit nem biztos, hogy normálisan meg tudnék csinálni, márpedig autóba nem rakhatom be csupaszon..
Egyébként a ha25 elég az autóba?
+számollgattam az uniboxal (valószinűleg elég jól .haha. ) és valami 300 l feletti
reflex láda jött ki. .forog. Az lehet?
Üdv. Robi
Válaszol
Hogy elég-e ezt én nem tudhatom, de az a 300 kizárt...vagyis inkább kisebb, és zárt. Smile Ezt a hangszórót (ha25-672) én biztos, hogy egy 35 literes zárt ládába tenném, ha autóban használom, de így csak 50W-ig üzembiztos, ha nagyobb terhelhetőség a cél, akkor ugyanekkora b-reflex doboz, 34-35Hz-re hangolva. Ez utóbbival már közel 150W-ot is elvisel, az érzékenysége meg egyáltalán nem rossz, főleg a piacon lévő autós mélyhszekhez viszonyítva. A ha31 is megoldható, de nagyobb doboz kell, és rosszabb a mélyátvitel, hosszútávon pedig kevésbé jól viseli az autós körülményeket.

Válaszol
"de az a 300 kizárt...vagyis inkább kisebb, és zárt." .hehe. .taps.
Az 50w olyan kevésnek tűnik. Biztos nem tudja az erősítő (SAL RFX7430) a ráírt 160 w-ot, de gondolom azért 50-nél többet, úgyhogy maradjunk a reflex ládánál.
Tudnál nekem egy doboz méretet (litert) mondani, meg, hogy mekkora csövek kellenek bele? Lehet, hogy neki állok barkácsolni.
Köszönöm
Válaszol
( .otlet. Igen, ez ízlés kérdése, de nekem az ötven W is bőven elég volna.) A doboz kb. 38 liter nettó űrtartalmú, mire levonod a reflexcső és a hangszóró által elfoglalt térfogatot, nagyjából előáll a 35l, és két 45*185mm-es egyenes csővel elérhető a 34-35Hz hangolási frekvencia.

Válaszol
"(Igen, ez ízlés kérdése, de nekem az ötven W is bőven elég volna.)"
Igen elég volna, ha nem egy lépcsőshátú autóba menne, aminek fém kalaptartója van és alig jön ki a hang hátulról.
Amúgy valami csillapító anyag kell a dobozba?
Válaszol
Szóval lépcsőshátú? Ajjaj. Akkor nem tudom, hogy jó lesz-e amit ajánlottam.

Válaszol
Dres Írta:Hali!

A nagyobbik MNC-ről tudnál mondani vmit még bővebben?

D. .nap.

Az adatlapról gépelem be ezeket írják:
Teljesítményfelvétel 200W
Biztosíték: 0.6A/250V .sokk. 0.6*250=150W ha jól tudom a fizikát
Kimenő teljesítmény 0.9% THD 4omh 85W
Kimenő teljesítmény 4% THD 4omh 125W
Freki átvitel 85W-nál 30-130Hz (-3dB)

Keresztváltó:
Szabályozási tartomány 50-130Hz
Jel zaj viszony névleges teljesítménynél: 82db
Érzékenység RCA bemenetröl névleges teljesítményhez 65mV
Hangszóró Bemenetről névleges teljesítményhez 82mV

Személyes vélemény:
Amikor a mélyládát az 50W 8omh -os H/K erősítő bal oldali csatornályáról hajtottam meg kétszer akkorát szólt. De legalább nem fogja elfüstölni a HA 31-et a bandpass ládában.

///szerk: shalafi66
Válaszol
shalafi66 Írta:Szóval lépcsőshátú? Ajjaj. Akkor nem tudom, hogy jó lesz-e amit ajánlottam.
Most viccelsz...Pedig már el kezdtem leszabni az anyagot... .haha.
Válaszol
Nem vicc. Ilyen körülmények között nem mindig azt kapod a b-reflex doboztól, amit vársz.

Válaszol
Akkor mibe rakjam a ha25-öst?
Válaszol
OFF hm... nem tudom mit tegyek, nem bízom a kínaiakban csak max alsógatyát veszek tőlük meg zoknit .hehe.
Válaszol
rob Írta:Akkor mibe rakjam a ha25-öst?
A zárt láda biztosan kevesebb nem várt meglepetést tud okozni, de mivel nagyjából azonos térfogatú doboz jó zárt és b-reflex esetében is, így a kettő könnyen alakítható egyikből másikba.

Válaszol
Szerintetek ha a HA 31-422-es hangszóróval megépítem a bandpass subládát két példányban, de passzív változatban, akkor az érzékenysége megfelelő lesz egy gondmentes illesztéshez a HA 18-620-assal épített kétutas 15 literes dobozaim alá? A második gondolatom: túl sok lesz-e a mély, ha a 15 literes doboznak nem vágom 100-150 Hz-en a mélyeit, hanem kvázi 2,5 utasnak fogom fel a rendszert?
Üdv: Cirrus

Zárlat, szakadás, vagy egyéb műszaki hiba.
Válaszol
shalafi66 Írta:( .otlet. Igen, ez ízlés kérdése, de nekem az ötven W is bőven elég volna.) A doboz kb. 38 liter nettó űrtartalmú, mire levonod a reflexcső és a hangszóró által elfoglalt térfogatot, nagyjából előáll a 35l, és két 45*185mm-es egyenes csővel elérhető a 34-35Hz hangolási frekvencia.

Készül a doboz, de amit itthon találtam reflexcsövet az csak 100mm hosszú. Levágom és megtoldom 50mm belső átmérőjű pvc csővel. De így az milyen hosszú legyen? A másik: A doboz ( "csapott" hátú ) tetéjére rakhatom a csöveket, mert elől nem túl nagy a hely?

ui.:Akkor ha tőletek rendelem a ha25-ös akkor azzal nem lesz baj. .ok.
Válaszol
Ilyen hangszórót valószínűleg máshol nam találsz úgysem. A 672-esből keveset rendelnek viszonteladók.

Válaszol
Shala! Azért egy fél mondatot megereszthetnél - ha szépen megkérlek - bandpass subláda és kisdoboz érzékenység , illesztés kérdésében.

cirrus Írta:ha a HA 31-422-es hangszóróval megépítem a bandpass subládát két példányban, de passzív változatban, akkor az érzékenysége megfelelő lesz egy gondmentes illesztéshez a HA 18-620-assal épített kétutas 15 literes dobozaim alá?
Üdv: Cirrus

Zárlat, szakadás, vagy egyéb műszaki hiba.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 5 Vendég