A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SUB
87 || 90 fölött+baffle step. Ezt egyedül is végig tudod gondolni.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Ha jól értem, akkor a kisdoboz lesz a hangosabb, tehát nincs gond, mert azt tudom L- paddal visszafogni?
Üdv: Cirrus

Zárlat, szakadás, vagy egyéb műszaki hiba.
Válaszol
Háát akár azzal is. Smile

Válaszol
Köszi a választ, tehát nem egy halott ötlet a passzív subláda, akkor már tiltakoztál volna.
Üdv: Cirrus

Zárlat, szakadás, vagy egyéb műszaki hiba.
Válaszol
Sziasztok!

Etilin jovoltabol megfulelhettem es megnezhettem egy HA31 BP-t.
TNX Etilin! .szia.
Viszont... Adott ket db 31/1008, es ket lehetoseg. 2db 80 literes BP, vagy egy isobarik amit Shalafi 64 literben lat jonak.
Nyilvan utobbi kevesebb anyag, es melo... nagyobb terhelhetoseg, de ha jol figyeltem kisebb erzekenyseg.

Shalafi! A zart isobarikban el tudsz kepzelni olyan megoldast, aminel "elrejtheto" a kivul levo hangszoro?
Pl. Subvoice altal kicsit korabban javasolt labakon allo verzio.
Koszi!
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
Válaszol
A régi ha31-el nem érdemes a BP dobozt megcsináln, és a kéthangszórós megoldás subvoice rajza szerint is kivitelezhető sztem.

Válaszol
Koszi a gyors valaszt!
Tehat akkor egy zart 64literes netto terfogatu dobozt javasolnal.
A hsz-ok szembeforditott tavolsaga kritikus? Buta kerdes lesz, de gondolom siman pahuzamosan kapcsolva?
pl. a JBL-el kalkulalt oldalaranyok mervadoak, vagy a terfogatot megtartva valtoztathato?
Válaszol
Ha az erősítőnek jó a 4 Ohm, akkor párhuzamosan. a hangszórók minél közelebb legyenek egymáshoz. Amennyire a kosár engedi. A doboz oldalarányai itt most nem lényegesek.

Válaszol
Az erositonek nem lesz gond a 4ohm, majd olyan kapcsolas keszul el hozza.
Megvalami a parhuzamositassal kapcsolatban. A hsz-ok normal fazisban, egymas fele dolgozzanak?
Azt gondoltam hogy a ket lemezkosar koze keszitunk egy betetet es azzal szereljuk fel kivulrol az egesz komplexumot
a dobozra. Az Xmax tavolsagat azert gondolom illik figyelembe venni a tavolsag megvalasztasanal...
Bar szerintem a kosar peremezese nem is engedne kozelebb... Majd megmerem.
Koszi Shalafi!!!
Smile
Válaszol
Ha a két membrán néz egymás felé, akkor ellenkező fázisban kell bekötni a hangszórókat. ez az ötlet a hangszórók rögzítésére jó, én is hasonlóra gondoltam.

Ui: és nagyon szívesen.

Válaszol
A rajz szerint kb 12mm-es a perem, tehat elviekben a kosarak sikja kozott 24mm lesz a tavolsag.
Nyilvan ugye ebben lenne valami tomitoanyag is, kivetelesen belul is.
Ellenfazisban persze siman lehetne kozelebb is. Van erteleme / szabad a kosarat maceralni?
Valoszinu jelentosen veszitene a mechanikus stabilitasabol a visszahuzott perem nelkul...
Válaszol
Igen, a kosarat nem szabad faragni. Smile Bár ehhez nem értek, de esteleg egy megfeleő magasságú távtartó gyűrű a két hsz közé olyan 308mm külső, és 278 belő átmértővel nem lenne használható?

Válaszol
Pont erre gondoltam Smile Szamolgatok, rajzolgatok...
Ha lesz eredmeny beszamolok.
Koszonom mindenki hozzaszolsat, segitseget!
Válaszol
Hello.
Adott egy kompakt házimozi reflex subdoboz, belső térfogata 14 liter mindössze. Az eredeti hangszóró meghalt benne. Milyen 16cm-es hangszórót ajánlotok bele, hogy a lehető legmélyebb legyen? A hangerő nem kritikus, inkább azt szeretném, ha a lehető legmélyebbre le tudna menni (már amennyire ez ilyen kis térfogatnál lehetséges), bár azért az sem baj, ha nagyot szól Big Grin
Válaszol
Kedves horvlas és Többiek!

E-két dolog nehezen jön össze, még nagy hangszórók esetében is.
Milyen volt az eredeti?
Nem javítható?
Esetleg shalafi66 örömmel felújítja a hangszórót, ha szépen kéred. Smile
Üdv! SMA
Válaszol
A hangszóró nem javítható, a 9 hónapos mászkáló gyermek megtalálta, beleboxolt és széttépte. .haha.
Kényszermegoldás szükséges valamilyen új hangszóróval. Tudom, nem lesz a legfrankóbb sub, eddig sem volt az, de ha már új hangszórót kell bele venni, miért ne legyen a legjobb megoldás ugyebár. Max 4-5 ezer forintig megyek el, ezért is nézek videotont vagy SAL-t. Valamit mondjatok légyszi hozzáértők, ti jobban ismeritek a piacon kapható hangszórókat.
Válaszol

Várd meg shalafi66 ajánlatát.
Ha nem tud segíteni, akkor érdemes esetleg autós-hangszórók között szétnézni, hátha valamelyik megfelelő lesz.
Üdv! SMA
Válaszol
Videoton hangszórót azt nem tudok adni. H2000-et igen, de az sem a Somogyi kategória.

14 literes dobozban a 634/8-as mélyközéppel lehet elérni legjobb mélyátvitelt, ~46Hz-es alsó határfrekvenciát.

Válaszol
shalafi66 Írta:Videoton hangszórót azt nem tudok adni. H2000-et igen, de az sem a Somogyi kategória.

14 literes dobozban a 634/8-as mélyközéppel lehet elérni legjobb mélyátvitelt, ~46Hz-es alsó határfrekvenciát.

Köszönöm a reagálást, légyszi ne kövezzetek meg, amiért ilyen nyíltan fogok fogalmazni, de sem a h2000, sem pedig a SAL hangszórókat nem ismerem. Említetted, hogy nem a Somogyi kategória. Ez mit jelent, jobb, vagy rosszabb kategória? Árban egy kategória, pár száz forint különbség van csak. Ha jobb, miért jobb? Tartósabb, vagy szebben szól, jobban terhelhető, mélyebb? Nyugodtan győzzetek meg ha jobb, én az igazságra vagyok kíváncsi.
Köszi.
Válaszol

Nos, Én néhány csalódás után, de bizalmat szavazok a H2000-hangszóróknak.
Minden szempontból különbek a másik megnevezett gyártónál.
Az ár nem mindig mutatja a minőséget, hangszóróknál ez nem szempont.
Elsődleges paraméter, hogy mire kell, tehát milyen felhasználásra.
Üdv! SMA
Válaszol
Én meg nem szeretnék összehasonlítgatni, mert annak kevés értelme lenne, és ez talán nem is a megfelelő hely erre. Ami engem érint arról tudok írni: használati értékét nézve a hangszóróink elérik a 8-10-szer drágább termékek szintjét.

Válaszol
shalafi66 Írta:Videoton hangszórót azt nem tudok adni. H2000-et igen, de az sem a Somogyi kategória.

Próbálgattam modellezni, de ugye a kompenzált mágneskörösre gondoltál? Annak jobbak a paraméterei. Nekem legalábbis azzal jobb eredmény jött ki, mint a sima 634/8-asnál.
Válaszol
A sima változat jó ide.

Válaszol
Hello.
A fórum topic végigolvasása után felbuzdulva, szeretnék építeni egy mélyládát, ami a meglévő HI-FI rendszer kiegészítésére szolgálna, min. 25cm-es hangsugárzóval. Egyrészt helyhiánnyal küzdök, másrészt a feleségem balhézna, max egy 45 literes belső térfogatú dobozt tudok elhelyezni. Ráadásul megnéztem a MediaMarktban, az ekkora hangszórós aktív mélyládáknak is kb. ekkora lehet a térfogata. Oldalarányokban is kb olyan lenne, mint a mai divatos aktív subwooferek (picit összenyomott kocka). Kérdésem, hogy erre a célra melyik hangszóró lenne a legalkalmasabb? Én a HA25-672 BRAUN típust néztem ki és modelleztem az oldalon található JBL progival.
Zenehallgatási szokásaim: komolyzene-50%, JAZZ-20%, POP-ROCK-10%, R&B-10%. Láthatjátok, hogy nem a hangerő, hanem a hangminőség a fontos. Azt szeretném, ha az elkészült doboz a lehető legszebben szólna, nem pedig ahogy szokták mondani ütős. A lényeg, a jelenlegi HIFi rendszer által meg nem szólaltatott alsó tartományok kiterjesztése. Tehát, minél mélyebbre menjen, a hangzás pedig a lehető legszebb legyen. Szeretném, ha a láda előre sugárzó lenne, de a reflexcsövet hova tegyem? Közvetlen a hangszóró alá, vagy a hátlapra? Hogyan szól jobban? Elsőre persze reflex dobozban gondolkodom, de ki tudja esetleg zárt?
Mellékelem a JBL általi görbéket. Mivel kezdő vagyok a témában, ellenőrizné valaki, hogy nem-e rontottam el valamit? Persze, ha ennél tud valaki jobb megoldást, nagyon szívesen veszem.
lila-sima672-es reflex
kék-672M-reflex
sárga-672-zárt?
Nekem, laikusnak a sima 672 BRAUN reflex dobozban tűnik a legjobbnak. De honnan szerzek pont ilyen átmérőjű és hosszúságú csövet? Mennyit számít az, ha a cső külső vége tölcséres? Más: Ha a doboz mélysége 40 cm, a cső benne pedig 34, az nem baj, hogy majdnem a hátlapig ér?
Nagyon megköszönném, ha valaki minden kérdésemre tudna válaszolni.
Köszönöm.
http://kepfeltoltes.hu/070317/melylada_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Válaszol
Szia horvlas!

Mivel én is kezdő vagyok ezért nem a kérdésedre szeretnék válaszolni csak egy tapasztalatot leírni.
Én már hallgattam ZENÉRE TERVEZETT hangrendszert mélyládával és nekem nem tetszett! Soha nem voltam híve a brummogóknak. Nekem mindig sokkal jobban tetszettek azok a rendszerek amik mellőzve voltak az ilye kiegészítőktől. Tudom hogy sokkal drágább lenne mint árán mint családi békében ha vennél vagy esetleg csinálnál két jó front hangfalat de sztem jobban járnál. Bár ez az egész dolog sztem szubjektív és ízlés dolga.

üdv:vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Én hallottam egy ilyet és tetszett, mert a frontokat, amik nem voltak valami szupik az alsó tartományokban, nagyszerűen kiegészítette. Nem kell nagy hangerőt adni neki, csak annyit, hogy szinte észrevehetetlen maradjon és szőnyeget adjon. Nem is gondoltam, hogy subwoofer is szól, csak amikor kikapcsolta és hiányzott. Persze ízlések és pofonok. Arról pedig, hogy építsek frontokat, hát nem biztos, hogy vállalkoznék rájuk. Nincs akkora tudásom, mert maximalista révén baromi jót akarnék csinálni és nem biztos hogy összejönne és akkor csalódás lenne, mert lehet, hogy ha kicsit okosabban csináltam volna jobb lett volna, stb.

Ezért is szerintem nagyon jó lenne, ha ez eddigi tapasztalatokból a H2000 kft összeállítana egy brossurát, amiben konkrét doboztervek találhatók minden igényre a megfelelő H2000 hangszórókkal és hangváltókkal. A fórumokból nem lehet egyértelműen kitalálni, hogy most milyet csináljak, egy 2-3 utas hangfal szakmai háttere nekem már bonyolult. Ebből már sokkal szívesebben nekiállnék akár frontokat is barkácsolni, mert tudom, hogy helyettem, tapasztalt szakértők már kiszámolták és megfelelően kialakították a dobozt és összepárosították a hangszórókat, így tudom, hogy az a doboz a lehető legjobb lesz. Ebből a szempontból a SAL előbbre jár a H2000-nél mert ott van ilyen és a hangdoboz építés iránt érdeklődőknek megfelelő terveket ad úgy hogy nem kell decibelekkel meg hertzekkel foglalkozni. (Nem tudom, hogy milyenek azok a dobozok, de legalább van nekik ilyen). Szerintem ha a H2000-nek lennének ilyen brossurái, még többen vennék a hangszórókat. Sőt, tovább megyek, az lenne a legjobb, ha úgy mint a Videoton, a H2000 is összedobna komplett hangfalakat és még barkácsolni sem kellene. Tuti megvenném, mert bíznék benne, magyar és tudom, hogy megfelelő szakmai háttér van mögötte.

Shala: légyszi ha van egy kis időd reagálj az utóbbi hozzászólásomban feltett kérdésekre, de most annyival kiegészítve, hogy képbe kerülhet a másik topikban jelzett HA25 672p típus is, ez jobb esetleg? Szinte ugyanaz a görbe, csak sokkal hosszabb reflexcső 45 literben.
Javaslataidat várom.
köszi.
Válaszol
Szubnál mindegy hogy P vagy sima 672-ről van szó, a T-S paraméterei ugyanazok, ugyanabban a dobozban ugyanolyan a mélyátvitelük. 45 literes dobozban kb 30Hz-re érdemes hangolni, és két darab 45-ös egyenes csővel próbálkoznék, a hosszuk kb. 190-195mm körül kell, hogy legyen.
Olyan módon, mint a somogyi nem fogok dobozterveket közreadni, annak semmi értelme nem volna, mert tényleg szeretném, ha a legjobat kapnák a vásárlók; de mint mindennek, ennek is eljön majd az ideje. Hangsugárzókat "összedobni" Videoton és SAL-szinten nem tartanám jónak. Nekem más céljaim vannak.

Válaszol
Kedves Shalafi66

Megtudhatnánk valamit a más céljaidról a hangdoboz tervek felől.
Régóta szeretnék egy subládát építeni.Kérdezgettem is itt a fórumon és a Piret Endre bp dobozát ajanlottad.
Az nekem egy kicsit nagy. Azt aztán jött két rossz döntésem, vettem egy MNC sunflowr 20cm hangszórót, utána rábeszéltek egy somogyi SBX2030 ra. Próbából megmértem A somogyi fs- ét , és 35Hz helyett 46Hz lett.
Ekkora eltérés lehet? Szerintem így nem érdemes a gyári paraméterekkel tervezni hozzá dobozt.
Még lenne egy utolső esélyem.Szeretnélek megkérni légy szives számolj ki egy dobor és reflex cső méreteket
egy h2000 -nél gyártott hangszóróhoz.
A fórumon mindenkinek a HA25 Braun 672 típusu hangszórót ajánlod.Én a 672M változatát választanám. Ki tudja milyen messze lesz majd a tvtől.
Mekkora doboz kell hozzá?Régebben 64 litert emlegettél de mostnában már csak 45 litert. Nekem elférne a 64 liter i
Szeretnék megtanulni hangszóró TS paramétereket meghatározni és hangfal átvitelt mérni.
A méréshez szükséges műszerekkel tisztába vagyok. Van szkópom, készül a jelgenerátor, frekimérő, mikrofon előerősítő. De sokkal job lenne ezt egy PC és hangkártyával csinálni.Mindenki emlegeti A Spectra Lab programot.
Honnan leht erre szert tenni?
Esetleg nagy örömmel fogadnánk tőled egy TS paraméter meghatározás mérési leírást meg egy hangdoboz átvitel
mérését is valamilyen elektronikus formában közreadva.Mi a véleményed erről?

Pardi Tibor
Pardi Tibor
Válaszol
Üdv újra a fórumon. Sal/mnc: a közölt adataik a fikció kategóriába tartoznak, emellé jön az akár 30-40%-os gyártási szórás, de ha lehet, sbx-el és egyebekkel itt és most ne foglalkozzunk, létezik erre megfelelő hely (ezen a fórumon is). Sajnos cikkeket írni nem érek rá. A T-S paraméterekhez az impedanciament pontos felvételére van szükség, ha ez kész, viszonylag könnyen kiszámolható. Mérésekre egyik viszonylag jó lehetőség a méricske: http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=24041 Átvitel-mérésekkel kapcsolatban spexcel oldalán van egy használható leírás. Programokkal kapcs. inkább magánban keress, és legközelebb, ha lehet maradjon közelebb a topik témájához a hozzászólásod tartalma.

A 672-es hangszórónál a legnagyobb felhasználható térfogat a 64 liter, ebben tud kb 31Hz-es alsó határfrekvenciát elérni (-3dB-es pont). Az előbb a 45 litert horvlas említette, nem én, csak válaszoltam rá. A 672 kompenzált mágneskörös változatának valamivel rosszabb a mélyátvitele és igazából kisebb doboz lenne ideális neki, szóval csak akkor válaszd, ha mindenképp fontos a kis szórású mágneskör. Kompenzálás nélkül a tévétől kb. 50centire lehet biztonságosan elhelyezni.

Válaszol
Shalafi,

A HA- 1544 422-es mélyhangszóróról írtad nekem hogy " reflex dobozban, legnagyobb hasznos belső doboztérfogat 83 liter, 30Hz-re hangolva 38Hz f3 pontot lehet elérni" Nem lehetne ezt valahogyan lejjebb tornászni, mondjuk az érzékenység rovására, növelni a mozgótömeget vagy ez a megoldás nagyon elrontaná az impulzusátvitelt? Nagyobb doboz, több hangszóró (isobarik). Vagy ebből a hangszóróból nem lehet mélyebb hangokat kicsalni .ehes. ? Köszi!

Üdv Néhai!
Válaszol
Az isobarik megoldás működik. Mondjuk 64 liter, fb~28Hz, f3~31Hz, 89dB, max 150W.

Válaszol
shalafi66 Írta:Az isobarik megoldás működik. Mondjuk 64 liter, fb~28Hz, f3~31Hz, 89dB, max 150W.

Köszi, ez már jobban hangzik. Egyébként a normál reflexhez képest, milyen a hangja egy isobarik elven működő mélysugárzónak? Épített már valaki ilyet?
Üdv, Néhai!
Válaszol
Hja. Volt már ilyen próbálkozás, úgy emlékszem. Az egy hangszórós b-reflex sem sokkal pontosabb, de hogy a "hangja" milyen, azt nem tudom.

Válaszol
A "hangján" azt értettem, hogy előnye-hátránya mi a reflexhez képest. .forog. A mozgó tömeg növelése így az fs csökkentése halott ötlet?
Üdv, Néhai!
Válaszol
Ha tovább csökkenteném az fs-t 16Hz alá, sztem már nem tudnám mérni a hangszórót, és ettől nem lenne jobb a mélyátvitel. A Vas felére csökkentése isobarik megoldással jó ötlet, az előbb írtam, hogy a sima egy hangszórós megoldáshoz képest nem sokat vesztel, legfeljebb 3dB-t az érzékenységből. Viszont a terhelhetőség jobb lesz, és az alsó határfreki is alacsonyabbra kerül.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 4 Vendég