A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SUB
Jó értem, köszi nem ragozom tovább. Mivel aktívan lenne hajtva nem baj ha az érzékenysége kissebb. Tudnál programot ajánlani amivel isobarikot számolni lehet? Azt viszont még mindig nemértem, hogy ha egy hangszórónak alacsonyabb az fs-e, akkor miért ne menne lejjebb az f3, én eddig úgy kerestem mélysugárzót, hogy a rezonanciafreki minél alcsonyabb legyen, ezért is nem értem a 16Hz fs-el miért csak 37Hz az f3 reflex dobozban .kopp. . A HA 25 (braun) meg lejjebb megy holott az fs-e magasabb. .?.
Üdv, Néhai!
Válaszol
Hát ilyen az élet. Smile Valószínűleg sok program képes isobarikká alakítani a hangszóró paramétereit, én most fejből ha lehet nem ajánlok semmit, az előző doboz-ajánlatom viszont még érvényes. Wink
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
.szia. köszi Shalafi, lemondok az isobarik megoldásról inkább a pontosabb mélyekre hajaznék .ehes.

B4li írta,

"Aki netán szubot akarna építeni annak nagyon ajánlom a ha31et.Én imádom,nagyon nem bántam meg,gyönyörűen szól a ha jol emléxem 80lietes zárt ládájában.Olyan mélyre megy hogy csak na és szépen"

Megnéztem nálam ebben az esetben 47Hz körüli f3 jött ki, ami nekem elég kevés, bár a fázis menet 100Hz alatt sokkal szebb mint a reflex doboz esetében. Egyébként a JBL progit letöltve, mostmár értem miért ajánlottál a reflexdobozhoz 148 liter helyett csak 83 litereset .ok. igazad volt. A programban Group Delay ms/Hz mit szimulál?

Lex írta,

"OFF: Először én is HA31-ben gondolkodtam szubnál, de végül úgy néz ki, HA-25 braun lesz, ami egy 64-80 literes reflexben 23,9-26,3 Hz-es f3-at produkál."

Nálam 58 literes optimális doboztérfogat jött ki f3 34Hz, ha 80 literre növelve a térfogatot alig megy lejjebb, Lex ez nálad hogyan jött ki, mit számolok rosszul?
Üdv, Néhai!
Válaszol
Más adatokkal számolt. Volt egy ilyen verziója a braunnak: [Kép: ha25670es6.th.jpg] A jelenlegihez max 64 literes doboz jó, 28-30Hz-re hangolva, így megvan a 31-es f3 pont. Ehhez képest az isobarik 31-es méllyel valamivel pontosabb. A gorup delay a hangsugárzó késését jelöli a jelhez képest, és a mélytartomány impulzusválaszára is lehet következtetni belőle.

Válaszol
Értem, nekem is jobbnak tűnik impulzusátvitelben a H 31, de nagyon tetszik zárt dobozban is a group delay görbe nagyon szép, csak kár hogy hamar elfogy a mélye. Próbáltam nagyobb dobozal is szimulálni de alig változott az f3 értéke az impulzusválasz meg romlott. Nincs megoldás zárt dobozban alacsonyabb f3 érték elérésére?
Üdv, Néhai!
Válaszol
Zárt dobozba való hangszórónk nem nagyon van, talán a 250mm-es 479, és egy-két szélessávú kivételével. Elvileg lehetne ilyen hangszórót készíteni, de nem biztos, hogy volna értelme.

Válaszol
Miért, nem volna kereslet egy jó impulzusátvitelű mélyre menő hangszóróra? Vagy túl nagy doboz kellene hozzá? Nekem nem akadály 200-300 literig jöhet .ehes. .szia.
Üdv, Néhai!
Válaszol
Azért nem szeretnék zárt dobozba való hangszórót készíteni, mert nem úsznám meg az érzékenység ~3dB-es csökkenése nélkül. B-reflexben jól működnek a jelenlegiek is.

Válaszol
Jól van no, ha nem hát nem, akkor maradok H31 isobarik vagy sima reflexnél. Ha nem találok mást. Köszi a segítséget nem fárasztalak ezzel tovább. .sor.
Üdv, Néhai!
Válaszol
A terhelhetőség rovásra esetleg lehetne elektromosan kompenzálni, ha pedig az érzékenységből veszünk le, megoldható a zárt doboz is.

Válaszol
Jó végül is nem akarom én erőltetni a dolgot, pláne hogy még csak tapogatózom ezen a téren. Csupán érdekel a dolog és a szakirodalmakból nem tanultam ennyit, mint ezt a fórumot átolvasva .foghijas. És sokmindent mashogyan tudtam mint ahogyan valójában kibontakozni látszik. Egyébként egy kis kétutas doboz alá szeretném a két mélydobozt, ami aktívan lenne hajtva, így az érzékenység nem lényeges annyira, a kisdobozt 10W-os JLH viszi majd, tehát a terhelhetőség is csökkenthető, lényeg a jó mélyhang+impulzusátvitel lenne.
Üdv, Néhai!
Válaszol
Úgy 40Hz-es f3-ig lehetne elmenni zárt dobozban egyedi 300-as hangszóróval, 90dB érzékenység mellett. Ha a 250-es braunt rontjuk el szándékosan zárt dobozhoz valónak, a 36Hz-es f3 is összejön, de csak 86dB marad a 88 ból. Mostmár kínáltam mindenféle választási lehetőséget. Big Grin

Válaszol
Ezek után meg merem kérdezni, hogy egy 20-asból mit lehetne kihozni zártban?
Válaszol
Nem tudom. Igazán nem célom hogy ilyen hangszóróink legyenek. Smile

Válaszol
Hálásan köszönöm te megtettél mindent .taps. , a döntés rajtam múlik. Látom nem egyszerű, minden szempontból jó hangszórót gyártani.
Üdv, Néhai!
Válaszol
Sziasztok!
Van két ősrégi HA25/1038-as hangszóróm (most HA25 1544-451). Ebböl szeretnék mélyhangokat kicsalni ha lehet. Az UniBox elég kis 63,5l es zárt dobozt ad hozzá nem valami alacsony frekikkel Fb 47,6 F3 48,75. Lehet ennél jobbat kihozni belölle? Esetleg reflexdoboz, TL, stb?
Köszi a segítséget!
Válaszol
Nem nagyon van más megoldás, a régi 451-es hangszóró ilyen.

Válaszol
shalafi66 Írta:Nem nagyon van más megoldás, a régi 451-es hangszóró ilyen.
Ez nemtúl jó hír. Mit érdemes belölle csinálni, két vagy három utas rendszert? Majd megyek arra az oldalra körülnézni.
Válaszol
A kétutasnak semmi értelme. Viszont zárt dobozban jól érzi magát.

Válaszol
Helo mindenkinek,sziasztok.Jó hogy megtaláltam ezt a fórumot mivel itt "nekem való"a téma.MRSHalafi 66 .Jó olvasni hallani olyantól aki érti is ezt az egész rettentő bonyolúlt fizikai "hókuszpókuszt"/hangszorózást,doboztervezést/Sok ésszerű tanácsot leirást ezúton köszönöm,mások nevében is,valamint a rengeteg időt,bár az elkötelezettségre inkább "fogadnék" mint munkára.Az én kérdésemDld La1000.12/fs35,vas55,qms4.73,qes0.74,qts061,sd452,xmax40mm/ennyi van a dobozon feltüntetve,igazából mennyi literben érezné jól magát és milyen rendszerben./zárt,bassr.stb.reflexcső/Köszönöm előre is válaszátpít uiRemélem jó topikba kerűl az irásom. .nap.
Minden a mágnes körűl forog, csak észre kell venni!
Válaszol
.otlet. Nem épp a legjobb helyre került. Mindegy. (Majd nyitok egy DLD topikot..)
Elég kevés adat ez a hangszóróról, ráadásul itt-ott nem is stimmelnek a praméterek. Egy 50liter körüli zárt dobozba tenném, ha rajtam múlna. A csillapítóanyaggal lehet hangolni.

Válaszol
Hello Mindenkinek! Újonc vagyok, most regisztráltam hogy feltehessek egy pár kérdést, és némi segítséget kérjek a subládám tervezéséhez. Ma voltam egy h2000 termékeket áruló boltban, és nagyon megtetszett a h31-es mély. Ezt a hangszórót választottam, tehát szükségem lenne egy doboztervre. Jelenleg egy 20 m2 körüli szobába kellene egy sztereó rendszer kiegészítése mellé, dvd-hez, játékhoz, zenehallgatáshoz, esetleg a hétvégi összejövetelek dinamikusabbá tételéhez Smile) Az oldalon található bandbass lása annyira nem keltette fel érdeklődésem, jobb lenne valami bassreflex láda minél alacsonyabb mélyre hangolva {szeretem ha remeg a gyomromSmile} Ha valaki épített már ebből a hangszóróból subot, esetleg van is hozzá terve szívesen venném akár itt a fórumon, akár ímélben p.balooKUKACcitromailPONThu. Segítségeteket köszönöm
Válaszol
Üdv. A 310-es mély a szerintem jónak tartott sima b-reflex dobozban (83 liter 30Hz-re hangolva) ~38Hz-es alsó határfekit ér el, nagyjából 100W terhelhetőség mellett. Ezt ajánlom, ha megfelel. Viszont az egyik 250-es hangszóróval jobb mélyátvitelt lehet elérni.

Válaszol
Mr.Shalafiigen köszönöm a válaszod, bár a 88db,meg a sok sok watt az lemaradt.Sok kisérletezés után/zártban túl nagy membránmozgás miatt,53liter nem mertem hagyni/De lehet hogy csillapítással volt a gond?Kérdésem körben, vagy csak a hangszoró mögött?Más, ahhoz képest az üzletben mindenki 60-70 bassreflexet ajánlotta, na ezért irtam ide,hozzátok.Köszönettel TISZTELETTEL .PÍT. UIén is kedvet kaptam a 25 házi sublláda készítésre a leírásaid alapján!
Válaszol
Hello. Köszi a választ. Akkor azt mondod hogy egy 25-s hangszóróval mélyebbre megyek mint a nagyobbal? Ha jól olvastam akkor a "braun" hangszóróról lenne szó. Ehhez mekkora doboz kellene, milyen hosszú csővel?
Válaszol
Kedves Hozzáértők. Elgondolkodtam egy nettó 63 literes dobozon a "braun" hangszóróhoz. 50x 35.5x 35.5-es oldalai lennének, ehhez milyen csövet ajánlanátok? Átmérő és hossz érdekelne, valamint hogy kell-e csillapítóanyag a dobozba. Köszi előre is.
Válaszol
pBaloo Írta:Hello. Köszi a választ. Akkor azt mondod hogy egy 25-s hangszóróval mélyebbre megyek mint a nagyobbal? Ha jól olvastam akkor a "braun" hangszóróról lenne szó. Ehhez mekkora doboz kellene, milyen hosszú csővel?
Igen erre gondoltam. A 64 liter jó, 28Hz körüli hangolással, két darab 45-ös egyenes csővel szoktam megoldani, ha a doboz 63 literes belül, nagyjából levonva a csövek és a hangszóró által elfoglalt térfogatot, 60 liter marad, így itt most 155mm hosszú csövek kellenek.

Válaszol
PÍT Írta:Mr.Shalafi:igen köszönöm a válaszod, bár a 88db,meg a sok sok watt az lemaradt.Sok kisérletezés után/zártban túl nagy membránmozgás miatt,53liter nem mertem hagyni/De lehet hogy csillapítással volt a gond?Kérdésem körben, vagy csak a hangszoró mögött?Más, ahhoz képest az üzletben mindenki 60-70 bassreflexet ajánlotta, na ezért irtam ide,hozzátok.Köszönettel TISZTELETTEL .PÍT. UI:én is kedvet kaptam a 25 házi sublláda készítésre a leírásaid alapján!
Az az 53 literes zárt jó pedig. 100W-on 5,5mm a kitérés. Zárt doboznál lazán ki kell tölteni a dobozt csillapítóanyaggal, és ha nincs jobb módszer meghallgatással beállítani a mennyiségét.

Válaszol
MR.SHalafi.Kössz,hogy foglalkozol az ügyemmel.Ebben a témában már csak azt kérdezném,mit tudsz a dobozon furandó kb,5-10mm átm.lukról amit az egyik könyv állít,javasol."természetesen zárt ládárol van szó"Mert volt itt egy kis félreértés ugyláttam.TISZTELETTEL,.PÍT.
Válaszol
Külső légnyomásváltozás kiegyenlítésére jó az a lyuk, de ettől függetlenül én pl. nem szoktam használni. A 10mm már elég sok inkább 5.

Válaszol
Köszi a választ, hamarosan nekilátok a szereléshez Smile
Válaszol
Mr Shalafi,Köszi ismét válaszod ,az 50l. zárt dobozépítés ügyében már intézkedtem.De mivel a dobozkészítés,hangszórók kedvenc témaköröm ezért kérdezném a reflex csövek méretezésére ill. hangolásához hol találok anyagot,leírást,segítséget.TISZTELETTEL.PÍT
Válaszol
Végre elészült a 672-es hangszóróval a sub. Nettó 61-62 liter térfogattal, 10 cm átmérőjű reflexcsővel ,ami 35cm hosszú.

[Kép: sub2ba0.th.jpg]

off
Még nem vettem meg a sub erősítőt, ezért csak egy sztereó vidi erősítővel akartam kipróbálni. A házimozi erősítő sub pre out kimenetre kötöttem a vidit, arra pedig a subot. De nem akar megszólalni. DVD lejátszó kimenetére kötve műxik.
Lehet hogy láma vagyok, de a sub pre out kimenete 1,5V-os 2,2k impedanciával, a vidire pedig az van írva, hogy 0,2V 100K. Lehet hogy ezért nem megy, vagy pedig azért mert nincs is jel a pre out kimeneten? (mielőtt kérdeznétek, igen, bekapcsoltam az erősítőn a kimenetet)
Ha tudtok segíteni jöhet a válasz a sub erősítős topikba, hogy ne itt offoljunk.

on

SAL sub erősítőt szeretnék venni, de nem tudom melyiket vegyem, ugyanis az adatlapjukon csak a 4 ohmon leadott teljesítményt adják meg. Valahol mintha azt olvastam volna, hogy tda7294 ic van bennük, bár ebben nem vagyok biztos :?
Uniboxban modellezve a dobozt kb 40-45W-nál eléri a max lineráris kitérést.
Válaszol
[
Még nem vettem meg a sub erősítőt, ezért csak egy sztereó vidi erősítővel akartam kipróbálni. A házimozi erősítő sub pre out kimenetre kötöttem a vidit, arra pedig a subot. De nem akar megszólalni. DVD lejátszó kimenetére kötve műxik.
Lehet hogy láma vagyok, de a sub pre out kimenete 1,5V-os 2,2k impedanciával, a vidire pedig az van írva, hogy 0,2V 100K. Lehet hogy ezért nem megy, vagy pedig azért mert nincs is jel a pre out kimeneten? (mielőtt kérdeznétek, igen, bekapcsoltam az erősítőn a kimenetet)

...gondolom a házimozit 5.1 re kell beállitani...

a sub out nincs megtalálva ?
pia nyer
Válaszol
Helló mindenkinek!

Most regeltem jó ez a forum. Szeretnék egy kis szubot a számítógéphez (játékok és zene is), csak még azt nem tudom melyik hsz-t érdemes mekkora dobozba építeni. Nincs sok helyem és nem is kell nagy teljesítmény csak a lehető legmélyebbre menjen már amit ki lehet hozni egy kissebb hsz-ból. Én a HA17-634M-re, HA20-484p-re vagy a HA22-599-re gondoltam. Látom van 599-ből M-es ez mennyivel jobb a sima 599-nél? Ezekből milyen alsó határfrek. lehet kihozni, és mekkora doboz kellene? Előre is köszönöm a válaszotokat.

Üdv: Jani
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég