A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SUB
Biztos a Braunt is át lehet alakítani.
Válaszol
.haha. Hogy rosszabb legyen az első négytől ne jobb?
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Nem talált.
Topeti azt írta, hogy zártat akar készíteni. Szerintem a braun fő területe nem annyira a zárt, mint amennyire a reflex. Pont neked kell magyarázni, de szerintem tudtad te, mire gondolok, már mielőtt kérdeztél volna Smile
Válaszol
Szia Peti!

szerintem ground zero vagy macrom! Mint fő márka. A groundero jó de a macrom jobb hogyha a "szépen szólás" a lényeg. A groundzero az inkább hatás vadász mai zenére való nagyot szólo szerkli de még mindíg fényévekkel jobb mint a sal és társai.
Erősítő pedig csakis audioson ha a szépen szólás a lényeg. Az audiosonnal az a baj hogy drága Sad De sztem használtam egy audioson milenium-ot bátran vehetsz. Ez az erősítő 2000-ben az év erősítője volt és hihettelen szép hangja van. nem nagy teljesímány de éppen elég a zene hallgatáshoz.
Ha érdekel pontos adatokat is tudok mondani erről az erősítőről.

üdv: vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
És topeti mióta szaktekintély? .zold. Én sem vagyok az, de azt tudom, hogy a braun majdnem annyira jó zártban, mint b-reflexben, autóban pedig főleg a zárt doboz jöhet szóba, a kis belső tér mélytartományban várható kiemelése miatt.

vava.. GZ, macrom? Big Grin Ez most vicc? Ilyenek után, mint Ciare, Peerless, Szeasz?

Válaszol
Salla!

Lehet hogy iagazad van! Én hallotam mind ketőt kocsiban és nem roszak. A braunt még nem hallotam ezért ajánlottam ojat amit már "ismerek".
De lehet hogy ez is izlés és fül kérdése.

Sztem petinek kéne meghallgatnia az adott lehetőségeket és ami neki tetszik azt választni. De jelen esetben erre nem sok lehetőség van.

üdv: vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Ízlés kérdése, hogy mit szeret, fül kérdése, hogy észreveszi-e, de a jó szubhsz szerintem nem ezeken múlik.

Válaszol
Lehet.

Én csak ajánlottam ojat ami nekem tetszett és ismerek.
Viszont az erősítő az biztosan jó! Smile
Ha más nem is.
Válaszol
Én beletenném a braun-t zártba, autóba úgyis inkább zárt való. Wink
Válaszol
topeti Írta:sziasztok

Autóba való szub-hangszórót keresnénk, 25-30 centiset. A lényeg, hogy zárt dobozt építenénk neki. Ajánlanátok néhány megfelelő hangszórót?
Braun 25-öse nemtudom hogy birja-e ezt a fajta kiképzést meg hogy egyáltalán zártba milyen... Ja, SAL, MNC hangszórókat nem veszünk, a cél az, hogy szépen szóljon,
nem utcai hangosításra szánom. :-) (Arra gondoltam hogy valami Ciare, Macaudio, Visaton, Peerless, Monacor, Seas, stb. vonalon kéne nézelődni, ami belefér a keretbe.)
Az egész projectre 60ezer pénz van, ebbe az árba bele kell "férnie" az erősítőnek is. Természetesen ha olcsóbban ki lehet hozni az mégjobb lenne.
Erősítő terén nincs tapasztalatom, még sosem foglalkoztam autó szubbal, igy gőzöm nincs milyen erősítőket célszerű nézegetni. Segítsetek ajánlani néhány tipust.
Szia ! Ugy gondolom, hogy erősítőből MAC Audiot érdemes venni ! hallotam jópárat, és az áruk sem eget verő ! Főleg ha nem kell borzasztó nagy teljesítmény ! A Ha 31 422-t tudom ajánlani, hangja elég szép és meggyőző, a Braunt még nem hallottam, de gondolom abban sem csalódnék mélyhangtéren ! A következő hozzászólásomba mondok pár típust MAC Audioból .
Válaszol
Szia Léva!
Melyik Ciare-ből építetted a mélyet? Braunhoz volt már szerencséd? Ha igen, akkor a kettő közül melyiket választanád úgy mint Braun vs Ciare zárt szub ?

Shalafi
Braunból melyik tipusra gondoltál, a 672-re vagy a 672M-re?
Üdv, Péter
Válaszol
Csákány!

HS250.
Olyannyira volt szerencsém a braun-hoz, h építettem egyet. Big Grin
1értelműen a brauná a győzelem ár/teljesítmény szempontjából, azt nem merném kijelenteni, h jobb is, mert rég hallottam a ciare-t és más körülmények között, de csak ajánlani tudom.
Válaszol
topeti Írta:Shalafi Braunból melyik tipusra gondoltál, a 672-re vagy a 672M-re?
Wink Én úgy konkrétan egyikre sem gondoltam, de szerintem könnyen eldönthető, neked melyik lesz jó.

Válaszol
Léva Írta:azt nem merném kijelenteni, h jobb is
Talán nézd meg a szórást az adatlaphoz képest. Wink .haha.

Válaszol
shalafi66 Írta:Talán nézd meg a szórást az adatlaphoz képest. Wink .haha.
Na ja, de most a végeredmény a lényeg.
Válaszol
Hali!
Hasonló problámám van nekem is... Egy mélyládát kellene építenem kocsiba, a hangszóróra ~45eft van. 2 db 10" vagy egy 12"-esre gondoltam.
JBL P1222 tetszett de nagyon csalnak az érzékenységgel Smile
Tapasztalatok vannak valami konkrét hangszóróval? Bocsi ha nem illik ide a kérdés... .oh.
Válaszol
Valaki tudna mondani nekem normális ! Beépíthető szub erősítőt ? MNC-t próbáltam, fele sem igaz amit ráírnak, de a hangja nemrossz, SAL-t próbáltam, ott van teljesítmény csak annyira nem szép a hangja ! Esetleg valami más gyártót nem tudnátok mondani nekem ? 200 wattot tudjon 4 ohmon, ez számít, és ugye a tűrhető ár, és hang !
Válaszol
bluefish Írta:Valaki tudna mondani nekem normális ! Beépíthető szub erősítőt ? MNC-t próbáltam, fele sem igaz amit ráírnak, de a hangja nemrossz, SAL-t próbáltam, ott van teljesítmény csak annyira nem szép a hangja ! Esetleg valami más gyártót nem tudnátok mondani nekem ? 200 wattot tudjon 4 Ωon, ez számít, és ugye a tűrhető ár, és hang !

Nézd meg ezt:
http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&cid=VkZaU1ZrMVZNVVZTV0d4T1pXc3dkdz09&pid=Vkc1d2FrMVZNVFpVVkVwUFVrWkZPUT09

Vagy a nagytestvérét:
http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&cid=VkZaU1ZrMVZNVVZTV0d4T1pXc3dkdz09&pid=Vkc1d2FrMXJOWEZoTTNCUFZrVnJPUT09

Az persze felőfordulhat, hogy ezek kiütik ezeket a sal-os meg mnc-s hangszórókat.
Ha kicsi az erősítő és elkezd torzítani, akkor azért ég le, ha meg túl nagy és túlvezérled, akkor meg azért.
Válaszol
Egyébként én inkább házilag raknák össze egy erősítőt. Vagy 100-as quad vagy 300-as gpa, ha kell a power. Persze, ez valószínűleg nem túl olcsó megoldás, viszont erre a célra kiváló.
Válaszol
Sziasztok!

Ennyi penzert biztos nem vennek ilyen kétes parameterekkel rendelkezo SUB erositoket... De ne OFF-oljunk ebben a topicban!
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
Válaszol
Nna a tegnap szerzett alkatrészekből megcsináltam Wagnerur szubhangszóróját:

Name: 18r634
Fs = 24.32 Hz
Qms = 1.808
Vas = 61.86 liters
Cms = 2.426 mm/N
Mms = 17.66 g
Rms = 1.492 kg/s
Xmax = 6.15 mm
Xmech = 10 mm
Sd = 134 sq.cm
Qes = 0.336
Re = 6.7 ohms
Z = 8 ohms
BL = 7.335 Tm
Qts = 0.283
2.83-V SPL = 86.99 dB

Válaszol
Szerezve vagyon hozzá már doboz is. Holnap még egy kis faragás ha kell és repül bele a dobozba. Utána egy előlap méretezés és vágás, majd a tegnap szerzett rácsok takarják illetéktelen gyermeki kezek elől a nemes mesteri kezek által készített hangszórókat! .torz.
Válaszol
Sziasztok!

egyszer volt, hol nem volt... .haha.

inkább röviden leírom egyik barátom hozzájutott egy böhömnagy hsz-hez (kb 40 centi átmérő elég nagy kilengéssel ), de láda nélkül. Engem kért meg h nézzek utána milyen ládában is szólna jól ez a szörnyeteg. Van-e lehetőség arra h megtudjuk a hsz pontos paramétereit. ( mielőtt bárki is feltenné a kérdést nincsen rajta semmilyen felirat! se gyártó, se típus még 1 szám sem )

előre is köszönöm segítségeteket!
Válaszol
A TS parameterek megmerhetoek Wink

pl: http://www.webervst.com/spkrcalc/para.htm
illetve http://web.axelero.hu/whiteful1545/ (forumok, hangszoro I.)
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
Válaszol
igazából azért tettem fel a kérdést, mert fogalmam sincsen, h kellene megmérni, mostanában pedig időm sincsen ezt kikísérletezni. Nem ismertek vkit aki meg tudná ezt nekünk csinálni? Az asztalos munkát viszont szívesen elvégezzük, avval nem lenne baj. 8)
Válaszol
Hát impedanciát kell mérni. Én még most nem vagyok ilyen szempontból mobilizálható.

Válaszol
Budapesten és környékén keresnék vki aki meg tenné nekem ezt a szívességet. A hszre nincs írva semmi. Egyszerűen nem tudok miből kiindulni. .sokk.
Válaszol
Sziasztok! Ismét itt, ismét segítséget kérek tőletek!

Szeretnék építeni egy zárt rendszerű sub-ot csak zenehallgatásra. Nem célom a falról lerázatni a tapétát, de lehetőleg minél alacsonyabb f3 lenne a cél, kb. max 40-60W on.

Előzetes számításaim alapján egy nettó Vb 44L-es zárt dobozban az f3 kb 43Hz lenne. Ezt egy high level input, buffer, high pass filter, low pass filter, Linkwitz-transform (alacsonybbra vinné az f3-at ezért eq-zva lesz, illetve kb 0,5-ös system Q-ból csinálok 0.8 körülit) elektronika támogatná, így ha a hangszóró fizikai kiképzése is bírná kb 18Hz lenne a -3dB pont, egy egyha kb 1-2 dB puppal előtte.

A kérdésem az lenne, hogy vajona a Braun (672M) kibírna egy kb 16dB erősítést 20 Hz környékén, hogy addig lineáris legyen a jelleggörbéje? Természetessen 20 Hz alatt meredek vágással!
Illetve mekkora teljesítményt tud elviselni a fenti dobozban lineáris kitérés mellett (az adatlapon a +-5,5 mm=összesen 11 mm?)
Mit ér a bosszú hatalom nélkül?!
Válaszol
Na, erre kíváncsi vagyok.
Válaszol
Szia!
Biztos hogy kell neked a lineáris átvitel 20hz-ig?Én ahogy figyelgetem az itthoni zenéket ritka az ami legyegy 30hz-alá egyáltalán.A mostani modernebb zenék is 35-50hz közötti mélyeket használnak minimum.
Válaszol
Jó tudom, elvadult az elképzelés! De ha meg sem próbálom honnan tudom, hogy nem működik?!

Valóban a modern zenék elég "hangfalkímélőek", de hallgattad már Peter Gabriel - Long Walk Home albumát?
Na ott sz..nak .oh. a hangfalkímélésre!
Arról nem is beszélve, hogy nem szeretnék olyan subot, ami csak van de nem érezteti velem, hogy hiányos a hallásom! Big Grin

A cél persze mindig módosul menet közben, kompromiszumokat kel kötni, de így legalább van miből leadni (jócskán) Wink

Szóval várom az építő kritikákat, hozászólásokat, hogy létrehozhassunk egy igazán dögös sub-ot együtt! .forog.
Válaszol
Hát ez a húsz Hz eléggé légből kapott ötlet. Nekem 2 negyvenes subom van itthon, gumiszélűek, egyenként 120-140 literes dobozban. Csak azt tudom mondani, hogy az összes mozi és disco elbújhat mögötte, mert sokkal szebbek rajta a mélyek, mivel mélyebbre megy. Ha igazán mély hangok kellenek, akkor min 40 cm hangszóró, legalább 120 literes dobozban. Elméletileg minél nagyobb a membránfelület, annál mélyebb hangokat tud megszólaltatni. Ehhez persze kell a nagy doboz is...

Ja, 20 Hz-et lineárisan csak a hornok tudnak. EQ-zni persze lehet, de így hamar eléred a maximális mechanikai kitérést.
Válaszol
killerricsi Írta:Elméletileg minél nagyobb a membránfelület, annál mélyebb hangokat tud megszólaltatni.
Nna ez nem igaz. Big Grin Egyáltalán nem biztos, hogy a nagyobb hsz mélyebb frekiken szól.

Válaszol
Hát igen! Ez lenne a kérdésem Shalafi mestertől, hogy mekkora teljesítményt képes elviselni a Braun EQ-va, még lineáris kitérés mellett egy ilyen kombinációban?
Válaszol
killerics:nekem is volt ilyen időszakom Smile de felesleges egy jó 25-ös mély esetleg 30-as jól méretezett reflex ládában jól elváltva,jó erősítővel is igazán megdöbbentő tud lenni.Amúgy a két láda miatt annó nehéz volt belőni hogy mindenhol jól szóljon a szobában.Amúgy eléggé meglepődtem hogy az az igazán keresett mély amire azt mondtam hogy mély egy 35-40hz-es 3dB-es kiemeléssel elérhető.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég