A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SUB
.sokk. 0Hz? Egyenáram? Izé.. ventillátor?
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Léva Írta:Én hiába tettem a braunhoz 75 mm-es csövet, csak akkor múlt el a szélzaj, amikor mind2 végére tölcsér került.
Két hatvanasnak nagyobb a felülete, mint egy 75-ösnek.~1,3X nagyobb. Wagnerur

Válaszol
shalafi66 Írta:.sokk. 0Hz? Egyenáram? Izé.. ventillátor?
Jelképesen értette, és én is. .torz.
Válaszol
Van egy sima egy csatornás szub erősítőm. Az an ráírva hogy max. áramfelvétel 500W. Ennek mennyi lehet a tényleges teljesítménye?
Válaszol
djtorok Írta:Van egy sima egy csatornás szub erősítőm. Az an ráírva hogy max. áramfelvétel 500W. Ennek mennyi lehet a tényleges teljesítménye?

Szia! Nézd meg, milyen IC van benne Smile
Ha szerencséd van, akkor tarnyós, fetes, és akkor akár 100W felett is lehet.
IC-k is tudhatnak 100W-ot, 10% THD mellett.... Sad

Szóval látni kellene...

BA

ui: van erősítős topik is Wink
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
Válaszol
Az áramfelvételt amperben szokás megadni Smile

De ha teljesítmény, hát teljesítmény.

Ezt meg kell szorozni a tápegység hatásfokával, majd a végfok hatásfokával, így kijöhet a kivehető hasznos teljesítmény. Persze ez utóbbiakat se tudjuk.
Válaszol
Így néz ki a cumó: (ha ez segít)
http://kepfeltoltes.hu/view/080214/cf2_2_big_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ja meg szerepel rajta egy nagy BASH logó is.
Válaszol
BalekAlak Írta:IC-k is tudhatnak 100W-ot, 10% THD mellett....
De akár 5-6 IC is lehet benne Extrém esetben. .zold.

szerk: a kép alapján már nem valószínű, de sajnos sokat nem látni belőle...

Válaszol
Itt egy közelebbi kép:
http://kepfeltoltes.hu/view/080214/358131375DSC00015_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Azt megjegyezném hogy fél hangerőn hangosabb mint a Somogyi féle 100W-os szub erősítő
Válaszol
shalafi66 Írta:
Léva Írta:Én hiába tettem a braunhoz 75 mm-es csövet, csak akkor múlt el a szélzaj, amikor mind2 végére tölcsér került.
Két hatvanasnak nagyobb a felülete, mint egy 75-ösnek.~1,3X nagyobb. Wagnerur

Ha dupla reflexcsövet használunk, akkor hogyan változik a mérete(hossz) az egy csővel beállított ideális hosszhoz képest? Feleződik?
Üdv, Néhai!
Válaszol
Két csővel kicsit több mint kétszer hosszabb cső kell ugyanahhoz a hangolási frekihez.

Válaszol
A "szélzaj" kialakulásának az okán kissé el kellene gondolkodni. A bassz-reflex cső egy mindkét végén látszólag nyitott cső, amely a számunkra hasznos funkción kívül önálló, lambda/2-es rezonátorként is viselkedik.

A "látszólag" szót nem véletlenül írtam.
Elméletileg a cső nyitott végein a nyomás nulla, a sebesség pedig maximális, tehát a nyomáshullám sebessége a csövön belül mindenütt alacsonyabb, mint a végeken. Ezek szerint a csőben nem keletkezhetne szélzaj.
Gyakorlatilag azonban az elmélet ennél bonyolultabb. A nyitott végről is történik visszaverődés, tehát lesz olyan állóhullám, amelynek a sebessége a cső végeinél nulla, a cső közepén pedig maximális, de kialakulnak ennek felharmonikusain is rezonanciák.
Ezeket a rezonanciákat a robbanómotorok hangtompítóihoz használt módszerrel lehet hatásosan csökkenteni úgy, hogy a számunkra kívánatos mély tartományban ne csillapítsuk az áramlást.
A cső közepén, ill. 1/4-én és 3/4-én kell elhelyezni merőleges lemezeket, amelyek kb. felére csökkentik a cső keresztmetszetét az adott helyen. Pl. feléig be kell fűrészelni a csövet, és a fűrészlap vastagságával megegyező lemezt kell a vágatba ragasztani. A befűrészelés történhet váltogatva is.
Válaszol
fdsa Írta:A bassz-reflex cső egy mindkét végén látszólag nyitott cső, amely a számunkra hasznos funkción kívül önálló, lambda/2-es rezonátorként is viselkedik. [...] de kialakulnak ennek felharmonikusain is rezonanciák.
Ezt tudjuk (gondolom sokan), de ez még nem magyarázza, hogyan lesz az egész terhelés, és levegő áramlási sebesség-függő... illetve csak egy bizonyos szint fölött hallható.

Válaszol
Egy sípnál vagy egy orgonacsőnél is a sebesség függvényeként emeli ki a cső a gerjesztő szélzajból a rezonáns összetevőt, egy bizonyos határsebesség alatt nem szólal meg a síp. A sebesség növelésével pedig - furulyánál is megfigyelhető módon - oktávot vált a hangszer, a mélyebb hangokat csak kisebb hangerővel lehet megszólaltatni, erősebb befúvás hatására egy oktávval magasabb hang szólal meg. A sípoknál a cső befúvás felőli végét leszűkítik, hogy ott a sebesség nagyobb legyen, ez a bassz-reflex csőnél nem igazán kívánatos, nem is történik meg, ezért csak nagyobb gerjesztésnél kezd hallatszani a hatás.
Válaszol
...SALaz ének...

Membránsebesség-visszacsatolásos mélysugárzó
direkt digitális szabályozással
Budapest
2005. október

http://vibac.hit.bme.hu/documents/100balazskimpiantdk.pdf
100balazskimpiantdk.pdf (application/pdf objektum)

A hangszóró teljes helyettesítő képének bonyolultsága miatt annak analitikus vizsgálata
szinte reménytelen, így első közelítésként a paraméteres szabályozástechnikai analízisnél a
kisfrekvenciás helyettesítő képre hagyatkozunk.

2.5. A dinamikus hangszóró kisfrekvenciás viselkedése.................................................... 18
3. Szabályozástechnikai vizsgálatok és a szabályozótervezés egyes kérdései .................. 19
3.1. A hangsugárzó irányíthatóságának és megfigyelhetőségének vizsgálata .................. 19
3.2. Visszacsatolás hatásának vizsgálata a kisfrekvenciás tartományban........................ 20
3.3. Zárt hangdobozban elhelyezett hangszóró arányos szabályozása............................. 21
3.4. Zárt hangdobozban elhelyezett hangszóró arányos-integráló szabályozása............. 23
3.5. PD és PID kompenzáció alkalmazásának lehetősége ................................................ 26
3.6. A visszacsatolás és az egyszerű mélykiemelés hatásának összevetése....................... 26
3.7. A sugárzási erőre történő visszacsatolás kivitelezésének vizsgálata .........................
pia nyer
Válaszol
Azért T-S-t mérni is megtaníthatták volna őket... Vagy lehet hogy tetszenek nekik az adatlap impedanciamenetei. Big Grin

Válaszol
Most így rendesen elolvasva, írnak elég vad dolgokat. .no.

Válaszol
Szia Shalafi!
Tételezzük fel (de ez tényleg csak feltételezés), hogy rendelek tőletek 4db 672-es Braun-t, kicsit módosítva: mégpedig az lenne az igényem (majdan talán), hogy a kitérése legyen kicsit több, mondjuk duplája: mit és hogyan változtatna ez az átvitelen, a paramétereken, és ezzel együtt az ideális ládatérfogaton? (WinISDvel nem is próbálkoztam, nem hivatkozok rá .csitt. Big Grin). És ha én valamikor építenék ezzel a 4 módosított hangszóróval 4 subládikát, mennyire állnák meg a helyüket mondjuk egy kisebb klubbhelyiség bedübörgésében? Köszi szépen, hogy kielégíted a kíváncsiságom Tongue Üdv Neked és mindenkinek Wink
Válaszol
A hangszórók olyanok, amilyenek, ilyen kérésnek nem tud az üzem eleget tenni, szóval így inkább ne feltételezzünk.

Ui: ami hangos és terhelhető, az a gitárhangszóró.

Válaszol
shalafi66 Írta:Ui: ami hangos és terhelhető, az a gitárhangszóró.
És egy gitárhangszóró mennyire tud helyt állni SUB-ként? Gondolom nem igazán, és ahogy az átvitelét nézem.. inkább általános hangosításra való, vagy közép-magas ("ordítós" Big Grin) ládába Tongue Vagy tévedek, ami könnyen megeshet Big Grin
Válaszol
Úgy 45Hz-et tud emlékeim szerint. Ilyen szempontból nem szub.

Válaszol
Mondjuk.. egy buliban nem is a 25Hz a lényeg, legalábbis ahány buliban voltam, ott fülre egy "kirázzabelőlemamájamat" erősségű hang sem ment 40Hz alá.. mondjuk ez majd akkor lesz, ha egyszer kicsit profibb diszkós leszek, még csak próbálkozok, ábrándozok és tervezgetek Tongue
Válaszol
shalafi66 Írta:Azért T-S-t mérni is megtaníthatták volna őket... Vagy lehet hogy tetszenek nekik az adatlap impedanciamenetei. Big Grin

....sz,al ami szép,az jó is ?....

...nagy ágnes van rajta...teres káva...hehe

http://sound.westhost.com/7053705.pdf
7053705.pdf (application/pdf objektum)
pia nyer
Válaszol
szépen rímel a Tereskovára. Big Grin Ezt a rapper üzemmódot még nem láttam eddig nálad pionyer. Wink Viszont a pdf érdekes. Még az is lehet, hogy ha elolvasom felfogom majd.

Válaszol
[quote="shalafi66"]szépen rímel a Tereskovára. Big Grin Ezt a rapper üzemmódot még nem láttam eddig nálad

pedig csak suba alatt...

eddig

sub basmonster hej ett micimackóig jutottam
nem is diy azom különösebben,brum-brum...
basszus !

...felemáskorlát típus,node ha eccer elkészül...
lehet,hogy elmesélem...
pia nyer
Válaszol
pionyer Írta:http://sound.westhost.com/7053705.pdf
7053705.pdf (application/pdf objektum)
Hijnye, azok a 13 A, B, C ábrák nagyon ott vannak! ADC az erősítő kimenetéről meg az áramfigyelő ellenállásról, némi kis DSP, majd DAC és visszacsatolás, mindenhol mintavevő-tartó áramkörök a maguk kis késleltetésével, és máris kész a gyors reagálású torzításcsökkentő végfok. Smile
Válaszol
Sziasztok.
Mit gondoltok a Braun jó lenne egy aktív ládába? Kb. 53L lehet a doboz ami van itthon elfekvőben. Meg mekkora cső kéne bele?
Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Válaszol
Na elkészült a sub! Egyelöre csak egy gagyi, széthajtott AudioTech nyomót raktam bele, de majdnem elfáradt, picit büdös volt. Még jó, hogy rá van írva hogy max. 200W. Smile Csak még vágás nélkül megy rá minden hang, de így is bontja a házat. Smile Ja és egyelöre zárt a doboz, erősítő nélkül..
Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Válaszol
Sziasztok! Tud nekem valaki ajánlani egy SRP 2530 (somogyi) hangszóróhoz dobozt? Melyik progival lehet jó hangfalakat tervezni? WinISD-t használok-próbálkozok, de sokak szerint nem jó...
Válaszol
Valami zárt doboz, tetszés szerinti méretben. Példa kedvéért 40-60 liter.
Válaszol
Zárt dobozba brümmgetni vele élmény. hallottam már Smile az a jó hogy a zárt doboz miatt benn marad a szaga a dolognak. 50 wattal hajtva !Smile
senkisem se nemcsinál se senkivel se semmit se nem ! Smile
Válaszol
Esetleg Xmax es dia adatokról tud valaki valamit? Mert a WinISD kér ilyet és épp nincs megadva a hangszórhoz. Hogy lehet esetleg kiszámolni?
Válaszol
Bármit beírhatsz, nincs jelentősége. Például: 4 mm és 25 cm.
Válaszol
Értem, köszi. Az az igazság hogy most egy band pass ládában van amit én csináltam- segitettek tervezni. Nem szól rosszul, de szubhoz képest szerintem kevés mélyet nyom, rádásul a hozzá méretezett reflex csővel alig nyom valami basszust, nélküle pedig lényegesen többet. Nem igazán jött össze szerintem ez a bandpass... .oh.
Válaszol
SEAS Írta:Bármit beírhatsz, nincs jelentősége. Például: 4 mm és 25 cm.
Hatalmas jelentősége van. Igaz bármit beírhatsz, de ha rossz bemenőadatokkal számolsz, rossz lehet az eredmény is.

Egyébként ajánlatos volna megmérni a hangszóró T-S paramétereit is, mert minimális az esélye hogy megegyezzen az adatlappal.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég