A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SUB
A sima 634 25 literben 35-36Hz-re hangolva. Ez a legjobb megoldás ebben a méretben. Kb. 36Hz-en lesz az f3 pont.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Ok azt hiszem a 634 lesz. Mekkora legyen a reflexcső hossza, átmérője? Kb 40w-os erősítő megfelel ehhez a hsz.-hoz? A doboz milyen kialakítású legyen? gondok itt arra hogy kocka legyen vagy milyen oldalarányok legyenek? Most jutott eszembe hogy talán azt is lehetne hogy építek 1 pár hangfalat ezzel a 634-el és magasnak HG2,5 -639 lenne, mivel így olcsóbban jönnék ki mintha sub+ 2 kisebb hangfal lenne. Mi a vélemény erről az összeállításról?(634+hg2,5-639) gondolom a magasat csillapítani is kell.
Válaszol
Kedves cnjani és Többiek!

Nekem ezek üzemelnek a hangsugárzóimban és egész jók együtt.
Nem kell hozzájuk szub, csak akkor, ha házi mozihoz is használatos a cucc.
Akkor viszont nagyobb hangszórót javaslok, a "braunt" például.
Üdv! SMA
Válaszol
Én is készülök egy kis monitordoboz szerűséget építeni pont ilyen hangszórókból, ha elkészült publikus lesz majd.

Válaszol
Én sem akarok hozzá sub-ot ha 2 utast építek. Csak továbbgondoltam ha ez a 2 utas lenne az olcsóbb lenne mint ha 2.1-et építenék. Régebben nagyobb dobozt akartam építeni braunnal 3 utas rendszerben csak nem is lenne elég helyem meg a 3 utas kicsit bonyolultabb. Ha a 634+639 páros lesz én 3kHz körül gondoltam a váltást. Majd megpróbálok gondolkodni a hangváltón de szívesen veszem az ötleteket, ti úgy is profik vagytok ebben a témában.
Most veszem észre hogy a sub témában vagyok na akkor majd a 2 utas témában folytatom.
Válaszol
Szeasztok!

Aki épített már a HA25-672-vel reflex szubot, legyen szíves nyilatkozni mit tapasztalt hangilag. (gyors, feszes, lassú, mélyre megy, puffog, stb...)
Válaszol
Most veszem észre hogy a sub témában vagyok na akkor majd a 2 utas témában folytatom.
------
zsebre dugott kézzel verem a szobát széjjel....

http://www.subwoofer-builder.com/blast.htm
Blast Furnace Subwoofer

[Kép: blast-furnace3-opt.JPG]
pia nyer
Válaszol
http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/93c68cba2218020c7ebbab422f116b97.jpg
Hali!
Ilyen dobozom van, amit a képen láttok, a 2.
50-es cső van benn, kb 8 cm, amit a progi kiadott, 19-es bútorlapból van, tda2030-cal megy egyelőre
DE a hangja nem az a tipikus bhuh bhuh, hanem ilyen bumm bumm, mintha csak egy sima hangszórón feltekerném a basszust, a magast meg le....
Értitek? Alig áramlik a levegő...
Ha nagyob csövet teszek be, akkor a progi hosszabbat is kér, tehát a levegő ellenállása ugyanakkora, ha lerövidítem, akkor jobb lenne? Esetleg változna valami adat?
Valami csillapítóanyag esetleg?
A házimozink kis sub ládája szebben, erőteljesebben is szól, pedig nem nagy...:S
Arra rátéve meg ilyen burhburhbúúúú bóvli hangot adott... Mikor feltekertem még majdnem hogy recsegett is, pedig 80W-ra írták, azért egy ekkora hangszórótól többet várok
THX:
---ZoLee---
[Kép: ht5201.gif]
Ilyen rendszerünk van, baromi szépen szól, erőteljesen....
2db 10 cm-es sima hangszóró+ egy sub, ami szintén nem lehet nagy, erősítő sem lehet tul nagy ekkora ládában....
Ez a kis sub lepipálja a 25 ös braunt abban a batár ládában :S
Hogy szólhat ilyen aprócska hangszóró ilyen gyönyörűen, m ég a vitrin is remeg...
Help please!
Válaszol
Big Grin Mondjuk én nem értem túlzottan. Annyi biztos, h. a 2030 nem egy kifejezetten a célnak való IC, az 50mm-es cső nagyon kicsi, a dobozról sem tudom milyen, ha nem elég merev, az sokat elvehet a mléytartományból. A hangszórót sem láttam nem tudom az milyen, nem mondom, h. nem az okoz problémát.
Amiket mostanában készítettem ilyen 250-es hszeket akár 100W-os jelet is képesek kezelni, kb +-10mm a max. mech. membránkitérésük.

Válaszol
Idézet:Ilyen rendszerünk van, baromi szépen szól, erőteljesen....
Képzelem.

Egyébként teljesen egyetértek Shalafival, simán el van tervezve, 5 cm elég szűk keresztmetszet.

Idézet:Mikor feltekertem még majdnem hogy recsegett is, pedig 80W-ra írták

Ez pedig erősítő gyanús.

Szerintem első lépésben próbáld ki valami normális erősítővel, második lépésben cseréld ki a csövet. 19 mm elvileg elég is lehet, ha normálisan van összerakva.

Egyébként a 2-es variáció nem rossz választás, én is azt választanám.
Válaszol
akkor milyen csövet tegyek bele?
Az megoldaná?
100W-ot? milyen erősítővel volt az hajtva?
THX
Válaszol
És mi a helyzet az akusztikus rövidzárral? Tapasztalataim szerint a legtöbb kezdő itt rontja el projektjét. Bár elég banális vagy inkább fatális hiba ez. A szűk refi cső és az akusztikus rövidzár okozhat együtt ilyet. Talán külön is. Az ilyen kis kompakt aktív rendszerek elég rendesen becsapnak, mert jelentős kiemelés van beiktatva az erősítőbe, ami hajtja ezeket. Tuc-tuc zenéken lehet, hogy jól szól, de valódi akusztikus hangszereken elvéreznek.
Válaszol
Sziasztok!

64 liter Braun nekem az remlik (de majd Shala kijavit) hogy 2x 45 / ~140
mm... fb 28 Hz, f3 32 Hz Forumban olvastam regebben, es JBL-ben ez van elmentve.
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
Válaszol
Akkor mekkora cső kell bele?
Ha 2-t rakok bele az dob valamit a hangzáson?
THX
Válaszol
Tegnap készült el a braun doboz.
http://kepfeltoltes.hu/070620/HA25_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
26,5 Hz-re van hangolva.
Válaszol
Hali!
VAlaki legyen már kedves kiszámolni nekem azt a csőméretet....
Én megpróbáltam, de el is csesztem, egyszerűen nem megy...
Nekem mindegy hogy hogyan:
2csővel
1csővel
butorlapbol vagy miből van a cső, csak valaki segítsen lécci, hogy szépen jól szóljon....
Zenére és házimozira használom, de eddig nem ragadtatott el, pedig el voltam ájulva ettől a hangszórótól .forog.
THX
Válaszol
Akkor vmit nagyon elcsesztél, mert szerintem jó hangja van, és baromi mélyre megy.
Mérj inkább impedanciamenetet, az pontosan megmondja hova hangoltad.
Mint mondtam én már nem adok a számolgatásra.
Nagyon 1szerű összerakni 1 impedanciamérőt.
Válaszol
Kedves KeserűCukor és Többiek!

Nem tömtél sok csillapítóanyagot a dobozba?
Ha megtömted mint egy libát, akkor a mélyhangok is lefojtódnak.
Ha a TDA2030-as végfokkal használod, ne csodálkozz, ennek az IC-nek nincs mélyátvitele, hiába írják róla. Esetleg a kapcsolásban lévő összes csatoló és egyéb kondit legalább háromszorozd meg. Például, a bemenetre célszerű 10uF, a VCS-kondija, ami a test felé megy, 100uF legyen, legalább.
A műsoranyagban ha nincs erőteljes mély hang, akkor nyilván nem fog megszólalni.
Igen, mérni is jó lenne, az sok mindent elárul.
Az elhelyezésre is kényes lehet a szubláda, próbálgatni kell.
Üdv! SMA
Válaszol
Kedves shalafi!
Építenék egy 33 literes dobozt 2 braunnal ( izobarikus). Csak a reflexcső méretezés akaszt ki. Tudom hogy az 5.9-es cső nem éri el a membránátmérő 10%-át, de igy is 68 cm hosszú csövet ír a bassbox.
vastagbbal vagy 2 csővel még hosszabbat. A jbl meg 5,9/13.5 vagy 6,5/17(minimum javasolt). Most melyiknek higgyek? .sokk.
Válaszol
Ilyen kis dobozban nehéz 30Hz alá hangolni, de elvileg sikerülhet. Megoldást jelenthet 2db 45*195-ös vagy egy 66*243-as reflexcső ezek vannak készen, előbbi 35, utóbbi vmivel alacsonyabbra 33Hz-re hangol. De igazán pontosan csak méréssel lehet beállítani.

Válaszol
Én beleteteszem a 68 centit ,igaz összehajtva. De most miért ír két tolál különbözö méretet a progi,és melyiknek higgyek? Keresztkérdés: a reflexcső térfogatát ki kell vonni a doboztérfogatból?
Válaszol
lagyna Írta:Én beleteteszem a 68 centit ,igaz összehajtva. De most miért ír két tolál különbözö méretet a progi,és melyiknek higgyek? Keresztkérdés: a reflexcső térfogatát ki kell vonni a doboztérfogatból?
Ki kell vonni, sőt, a hangszóró által kiszorított levegő térfogatát is ki kell vonni, és figyelembe kellene venni a csillapítóanyag hatását is. Ránézésre a csillapítóanyag csökkenti a doboz térfogatát, a gyakorlatban viszont látszólagosan megnöveli azt.
A végén pedig mérni kell, mert valamit biztosan elhanyagolsz a számításnál.
Válaszol
Nem kell 68 centi. Valszeg azért ír annyit, mert a hangolási freki 20Hz körülre van állítva. Nem hinni kell, hanem figyelni. Wink

Válaszol
Segítsetek légyszi....
Azt hittem arról szól a forum, hogy igyekszünk egymás problémáit megoldani...
Válaszol
Hali!

Mekkora a láda?
A HA25 -672-ről, vagy a 672M-ről van szó?

Ha pl. 62 literes a doboz, akkor egy 110mm hosszú 60mm-es belső átmérőjű csővel jól kell szólnia.

Üdv.: Bici
Válaszol
671-es hangszórója van, de ez a probléma jelenleg meghaladja a fórum nyújtotta lehetőségeket. Ami eszünkbejutott, leírtuk. Egyébként maga a hangszóró többre képes, mint várható volna, megvan a 28,5Hz-es f3 pont is a mérések szerint.

Válaszol
KeserűCukor Írta:http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/93c68cba2218020c7ebbab422f116b97.jpg
Hali!
Ilyen dobozom van, amit a képen láttok, a 2.
50-es cső van benn, kb 8 cm, amit a progi kiadott, 19-es bútorlapból van, tda2030-cal megy egyelőre
DE a hangja nem az a tipikus bhuh bhuh, hanem ilyen bumm bumm, mintha csak egy sima hangszórón feltekerném a basszust, a magast meg le....
Értitek? Alig áramlik a levegő...
Ha nagyob csövet teszek be, akkor a progi hosszabbat is kér, tehát a levegő ellenállása ugyanakkora, ha lerövidítem, akkor jobb lenne? Esetleg változna valami adat?
Valami csillapítóanyag esetleg?
A házimozink kis sub ládája szebben, erőteljesebben is szól, pedig nem nagy...:S
Arra rátéve meg ilyen burhburhbúúúú bóvli hangot adott... Mikor feltekertem még majdnem hogy recsegett is, pedig 80W-ra írták, azért egy ekkora hangszórótól többet várok
THX:
---ZoLee---
[Kép: ht5201.gif]
Ilyen rendszerünk van, baromi szépen szól, erőteljesen....
2db 10 cm-es sima hangszóró+ egy sub, ami szintén nem lehet nagy, erősítő sem lehet tul nagy ekkora ládában....
Ez a kis sub lepipálja a 25 ös braunt abban a batár ládában :S
Hogy szólhat ilyen aprócska hangszóró ilyen gyönyörűen, m ég a vitrin is remeg...
Help please!
Mi azon dolgozunk, hogy megszüntessük azokat a káros rezonanciákat, amelyektől a vitrin remeg. Az általad megcélzott "ütős" mély hang nem jó mély hang.
Válaszol
Értem...
Kössz a segítséget mindenesetre!
Kipróbálom a 60-as csövet, talán azzal erősebb lesz, mert most tényleg elveszik a sarokban...
Filmeknél még jó, de zenénél nem az igazi
Válaszol
Alaposan nem volt időm kitesztelni, de nem éreztem sem lassúnak, sem erőltennek. Végül 76 mm-es cső került bele, mind2 felén tölcséres, azzal nincs semmi szélzaja. A hossza kb. 180 mm körül lehet, nem mértem le pontosan.
Válaszol
KeserűCukor:

Nem válaszoltál a kérdésemre. Mekkora a láda BELSŐ térfogata, és milyen vastagok az oldalfalak, illetve mivel lett összaragasztva?
Az eddigi hozzászólásaid között nem találom e lényeges infókat...
Válaszol
Halló
léci ne becsméreljetek nagyon. Tudom hogy amit most leírok egy valamennyire is hangzást szerető ember számára fájdalmasnak fog tetszeni. Sajnos egyetem körülményei között nem tudok sokat költeni különböző megépített soktízezerforintos techikákra így télleg alap utánnajárás után szeretnék összerakni egy kis "hangzást". A felállás a következő:

Van egy minőségi PC-hez köthető hangszóróm(A4Tech 180W .haha.). Ez adná a magas hangokat. Plusz ennek az erősítőjére rákötnék még egy 582-es hangszóróbol épített dobozkát Wink Tuuudom tudom nem lehet házibulikat szervezni vele de nem is arra lenne csak egy kicsit megvadítani a zenéket filmeket a szürke koleszos hétköznapokban. A dobozt néztem hogy olyan 19literesre tervezgem 20*29-es előlappal és 30-as mélységgel. Sima bútorlapból kissé házibarkáscsfeelingel.

Eddig csak erre jutottam. Szívesen fogadnék minden jó és építőjellegű hozzászólást.
Válaszol
Az 582 szub címén szerepel(ne) a történetben? Wink

Válaszol
Inkább a 634 lenne megfelelő, ha kis méretűben gondolkodsz.
Válaszol
Bici
19-es butorlapból van, 62 literes downfire
Henkellel ragasztottam, azzal a folyékony szöggel, plusz tipli..
Masszív lett szerintem
Válaszol
Nos, ha valóban masszív, akkor a megadott csőmérettel jól kell szólnia. (60/110)
Javaslom, hogy ha a cső csere után sem vagy elégedett, akkor próbálkozz meg a doboz további merevítésével. pl. keresztbe keményfa rúd a két legnagyobb felület között középen, ha lehet.
Erre azért lehet szükség, mert a bútorlap ritkán éri el az MDF lap merevségét az én csekély tapasztalatom szerint.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég