A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TL hangdobozok
Akkor köszönöm a tanácsokat, kipróbálgatok ezt azt,
és ha nem haragszotok, akkor majd megosztom veletek, mire jutottam!
Mégiscsak ti segítettetek!
Köszönöm a gyors reakciót, és a segítőkészséget!
Egyenlőre amit írtatok, aznem tűnik pénzkidobásnak,
ha bejön akkor jó, ha nem akkor megyek a másik topikra!
Mégegyszer köszi, és néhány nap múlva eredményhirdetés!!
Válaszol
Sziasztok!

Hétvégén alkottam!
Beraktam a közdarabot, és csillapítottam is, de az alsó fordulóban nem hagytam bennt, mert úgy már nagyon sokat fogott!
Viszont a hátsó az kellett bele!
Még mindíg kicsit keszekusza, ígyhát a 30 sávos EQ-t ki kell használnom :?
Kellett egy fél nap, mire beállítottam
Viszont így már tűrhető eléggé élvezhető is, nem olyan unalmas földbedöngölő, mint amilyen volt!
Kicsi erőltetéssel még a 31,5Hz-et is kibírkózom belőle! Big Grin
De nem szokom használni, csak mikor hallkan zenélek!
Elvégre mégiscsak 15W-os a hangszóró.
Válaszol
Takarj le a kijáratból egy deszkával annyit ,hogy kb. 1 Sd maradjon . Akkor olyan TQWT -szerü lessz , egy próbát megér .
Válaszol
Bocsi ha nem értem, de az Sd mit jelent?
Nem vagyok ennyier jártas Sad
Válaszol
Ja és a TQWT-t sem tudom......
Válaszol
steinbauer Írta:Bocsi ha nem értem, de az Sd mit jelent?
Nem vagyok ennyier jártas Sad
A membránfelület röviditése az Sd. Tehát akkora felületű legyen a nyilás, mint a membrán felülete.
Üdv, Péter
Válaszol
TQWT.
Olyan mintha a táguló TL-t , a vastagabbik végén leszűkitenénk .
Válaszol
Mócsing Írta:TQWT.
Olyan mintha a táguló TL-t , a vastagabbik végén leszűkitenénk .
A TQWT csak a Tapered Quarter Wave Tube (táguló keresztmetszetű, negyedhullámú cső) rövidítése.
A kimenet leszűkítésével (vagy akár egy reflexcső beépítésével) egy bassz-reflex jellegű hatással módosul a cső, ezt "tömeg-terhelt"-nek (Mass Loaded) nevezik.
A teljes rendszer nevének rövidítése ilyenkor ML-TL vagy ML-TQWT.
Válaszol
Igen, elektromosan túlzottan jó hangszórókhoz nem rosz módszer.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Már értem!

Akkor holnap kipróbálom azt is!

Különben egészen élethű hangja van!
Persze hangszinelve.
Ha ez enyhülne, akkor szerintem levegősebb lenne, mert így, hogy van ahol visszaveszek, valahol kiemelek, mintha rontaná a dinamikát...szerintem.
Amúgy kipróbáltam úgy is, hogy lezártam a nyílást teljesen, de így igazán előjött a hangszóró mivolta..
Egy jókis vintage gitárkombó hangja lett a hangfalnak .haha.
Van aki ezért a hangzásért kifizet százezreket, de ez nekem most nem kívánatos...
Válaszol
Esetleg próbáld ki úgy is, hogy kiszeded az összes csillapítást - a hangszóró mögötti kamrából is - és csak a két fékező lapot teszed bele, azokat is vatta nélkül.
Válaszol
steinbauer Írta:Akkor holnap kipróbálom azt is!
Már nagyon holnap van !
Válaszol
Steinbauer! Megtaláltam ennek hsz-nak az eredeti házát. Úgy néz ki ez egy nagyon kicsi zárt doboz és eredetileg kontroll hangsugárzónak készült. Íme: http://cgi.ebay.de/2-x-L-3401-RFT-Lautsprecher-12-5-VA-Dachbodenfund-DDR_W0QQitemZ300099313952QQihZ020QQcategoryZ8768QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZVie​wItem
Az oldal alján vannak róla képek.
Válaszol
sziasztok!
Újra itt!
Kicsit odavoltam, melózgattam és nem volt időm, de kész vagyok!

Most pillanatnyilag úgy néz ki, hogy a hangszóró mögött bennt van a csillapítóanyag, a léceken viszont nincs semmi, csak úgy magában.
Az alsó lécet egy kicsit szélesebbre cseréltem, viszont a kilépő nyílást, mikor szűkítettem , mintha romlott volna a hatásfok!
Viszont egyenletesebb lett a hangja.
Így nem 1Sd lett a nyílás, viszont 400mm2-vel csökkentettem.
Mostmár úgytűnik OK lett!
Nem tuti, de még így is jobb, mintha vásároltam volna ennyi pénzért valami megagagyi Médiamárktos kakit!
Azért, még így is tudok az utcában ellenségeket keresni vele, még a házon kívül 50m-re is tisztán kivehető, mit hallgatok! .torz.
Egyenlőre itt tartok, azon gondolkodok, hogy érdemes-e megcsinálni azt a tölcsér -íróasztalt, amit itt mutattak be a vidi-lapon!
Legyen már valami alja is .haha. !
Mi a véleményetek!?
Köszi a segítséget!!
-St.-
Válaszol
Esetleg próbáldmeg csillapítóanyag nélkül, tovább csökkenteni a likat .
Válaszol
Sziasztok!

A TL doboz milyen meredekséggel vág az alsó határfreki alatt?
(Azt jól tudom, hogy a zárt 12dB/okt, a b.reflexpedig 24dB/okt. meredekséggel?)

Köszi!
Válaszol
Bici Írta:Sziasztok!

A TL doboz milyen meredekséggel vág az alsó határfreki alatt?
(Azt jól tudom, hogy a zárt 12dB/okt, a b.reflexpedig 24dB/okt. meredekséggel?)

Köszi!
Állítólag 6 dB/oktávval, de ez csak a portra igaz, és egyenes cső esetén, visszahajlítva már nem igaz. A térben mindig lesz egy (több) olyan pont, ahol kioltás keletkezik egy (több) adott frekvencián.
Válaszol
Köszi!

Ezek szerint a méreteit leszámítva egész jó subláda lehet belőle... Vagyis subszekrény... Big Grin
Számít az valamit az alsó levágási meredekség szempontjából, hogy a hangszóró a cső végén, vagy 1/3-al eltolva van?
Ha hajtogatni akarom a dobozt, akkor hogy kapom meg a levágási meredekséget? Ill ki lehet valahogy számolni?
Egyébként a kioltás, amiről beszéltél vonatkozik a b.reflex, és zárt dobozra is, nem?

Köszi!
Válaszol
Hi!

Új vagyok még a fórumban, remélem sikerül majd beilleszkednem a közösségetekbe.

Első postomban szeretnék rögtön segítséget kérni.

Nemrég bukkantam rá erre a témára és azonnal megfogott. Első gondolatom 1-2 szakértői post elolvasása után az volt, h nekem szükségem van ilyen hangsugárzóra!

Tehát várom olyanok jelentkezését, akik szivesen segítenének nekem (sok türelmük van az értetlen kérdésekhez és azok megválaszolásához Big Grin ), szeretnek magyarázni és végigkalauzolnának egy ilyen hangfal megépítésében.

Előre is köszönök mindent!

Üdv!
Válaszol
Jó döntés . Szerintem, elősször egy egyszerü ,kész rajzot materializálj . /nem az enyémre gondoltam/
Válaszol
Mócsing Írta:Jó döntés . Szerintem, elősször egy egyszerü ,kész rajzot materializálj . /nem az enyémre gondoltam/

Igazából még semmi rajzot nem csináltam, csak shalafi66-al beszélgettem kicsit a témával kapcsolatosan.

Viszont tnap este is, meg ma is néztem pagrus oldalát és amit ott láttam azt megfogott (kinézetre gondolok). Vmi ilyesmi kinézetűt szeretnék csinálni:
[Kép: tl2lh1id6.th.png]
Már konzultáltam is egy szőnyeggyárban dolgozó ismerősömmel, h nem tud-e szerezni nekem ilyen karton csövet (úgy 2x2m-t) és azt mondta, h nagy valószínűséggel fog tudni kihozni a gyárból. Többek között a végleges megmunkálás miatt gondoltam a papírra, mert azt le tudom majd fújni szórógittel, amit utána szépen fel tudok polírozni a festés alá, szemben a pvc-vel, amit nem tudok ilyen szépen eldolgozni (ha jól tudom).
Válaszol
Már konzultáltam is egy szőnyeggyárban dolgozó ismerősömmel, h nem tud-e szerezni nekem ilyen karton csövet (úgy 2x2m-t) ---------------

anno dominó..sipos gy foglalkozott sokat a rádiótechnika ! ujságban a házilagos hangfalépítéssel...
a HEJ zet úgyláccik nem sokat változott...

ő egy nagy hengert írt le normál ujságból ---szabad nép a magyar nemzet ------ tapétaragasztóval...

nézd meg a japáni húsdarálókat is...belül csigázzák a hangokat..
ez meg sajtból....
http://www3.ocn.ne.jp/~hanbei/eng-whyspiral.html
Why building Spiral Horn Speaker?
pia nyer
Válaszol
.sokk. Érdekes dolog, amit csináltak, meg ahogy csinálták. Próbálkoztak sokmindennel a madzagtól kezdve, kábel, para és szivacs csíkok...

De egyenlőre úgy vagyok ezzel, h először sikerüljön egy (a linkelt képen is látható) hangdobozt csinálni, aztán ha nagyon megtetszik és lesz időm is, utána ráérek foglalkozni már az ilyen trükkösebb dolgokkal is.
Először szeretnék a dologok alapjaival tisztában lenni, majd utána csavargatok Wink
Válaszol
Most kaptam a telefont, h megvan a cső! Big Grin Big Grin Big Grin

Majd csak ketté kell vágni, mert egy db 4m-es szál van .forog.

Mindjárt megyek is érte.

A nap első jó híre...
Válaszol
A spirálos nem túl bonyolult, olyan mint a b-reflex.

Válaszol
TL is lehetne.
Válaszol
Nem. A spirál az egy felcsavart tölcséres (vagy nem) reflexcső.

Válaszol
shalafi66 Írta:A spirálos nem túl bonyolult, olyan mint a b-reflex.

És arról felvilágosítanál röviden, h a spirálos miért és mennyivel szól jobban az eredeti TL cső helyett?
Válaszol
Ezek a spirálok nekem inkább hátulgombolós tölcsérnek tűnnek. Már amelyik tölcséres.
Persze elég nagyok a nyomókamra méretek ahhoz, hogy vitatkozni lehessen, hogy tölcsér, vagy tölcséres reflex. Smile
Válaszol
Simán feltekert reflexcső.

fero, hol volt itt szó TL-ről? .forog.

Válaszol
Miért, az a kép amit belinkeltem egy pársz postpmmal ezelőtt...az nem egy TL hangsugárzó? :?
Válaszol
HJa, egy cső, de mi köze a spirálhoz? Big Grin

Válaszol
shalafi66 Írta:HJa, egy cső, de mi köze a spirálhoz? Big Grin

Én azt mondtam, h elsőre nem akarok spirált csinálni bele, hanem csak az alappal (natur TL) szeretnék foglalkozni és majd ha minden jól megy, akkor ráérek bonyolítani rajta... Wink
Válaszol
8) Én nem értem, de remélem te igen. Smile

Válaszol
A cső TL , és a spirál két különböző dolog . Ha a csőbe beleaplikálod ,lényegében leszűkíted . Aztán fokozatosan visszabővíted az eredeti méretre .
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég