A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mérőműszerek és használatuk
OFF,OFF .
Jó minőségü URH rádiónál , kikapcsolt zajzár mellett , a sistergés fél százaléka jön az űrből .
Válaszol
igazabol tervben volt egy mericske panel legyartasa,csak tartok tole hogy fehervaron nem kapok NE opa-t (mondjuk egy 5533-at talan be tudok szerezni), illetve a tda2003 is ketseges. eddig nemnagyon tudtam utanajarni, ma talan korul tudok nezni.
Válaszol
Biztos hogy megkapod . Esetleg kérdezdmeg Topetit , hol vette . Ő is fehérvári . RMAA-hoz én a Méricske mikrofonerősítőjét használom .
Válaszol
ha fehervaron vette akkor tudom hol ;]
Válaszol
kevero nemannyira szerette a mikrofont, de lehet hogy a csatlakozokkal volt baj.
ellenben kaptam mindent, ugyhogy nekiallok fustgeneratort epiteni ;] azert egy hulye kerdesem meg lenne. AT-s pc taprol meg lehet/erdemes ezt hajtani? gondolom az 500mA dugasztap keves neki.
Válaszol
Ha nincs más rajta, jó lesz a pc táp, csak az 5V-os részét valamivel, mondjuk egy ellenállással le kell terhelni valszeg.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
pumaelbusta Írta:igazabol tervben volt egy mericske panel legyartasa,csak tartok tole hogy fehervaron nem kapok NE opa-t (mondjuk egy 5533-at talan be tudok szerezni), illetve a tda2003 is ketseges. eddig nemnagyon tudtam utanajarni, ma talan korul tudok nezni.

Albaház alja, EC bázis, ott biztos kapsz.
Üdv, Péter
Válaszol
Idézet:ha fehervaron vette akkor tudom hol ;]
igen, ott vettem:) azert koszi;]
az at tap kulonallo, mekkora ellenallatot kene ratenni? :\ teljesitmenyellenallasom nincs itthon azt hiszem, gondolom ilyen .4W-os keves hozza
ja, es megegy dolog: valami el lett szurva a boltban, valszeg 4700uF helyett is 2200-at kaptam, csak 50V-osat. szabad ezeket parhuzamba beultetni, ill. ellatjak ugy is a feladatukat, vagy ez hulyeseg?
Válaszol
Két 2200-as párhuzamba kötve = 4400uF.
Milyen kondik, elkó? Ha igen, akkor azonos polaritással forraszd őket. Tongue
Üdv, Péter
Válaszol
most nezem, mindenkepp vissza kell mennem, kimaradt meg nehany elko, kicsereltetem ezeket is.
Válaszol
6,8-10R 5W, vagy 3,3-4,7R 10W. A h2000-nél is kapható.

Válaszol
A PC-táp , ha jól tudom 12V-ot ad le . Az meg kevés . 12 V AC kell a panelnak , abból lessz kb. 15 DC , az már jó . Praktikus lett volna vinni a panelt, és leellenőrizni kondik láb távolsága megfelelő e . Az OPA-t érdemes foglalatba tenni .
Válaszol
Hát igen, de ez smps táp, nem brummos a tápfesz eleve, úgyhogy sztem megoldás lehet a 78l09-et 78l05-re cserélni mondjuk, és kész. Máshol nem kell változtatni.

Válaszol
labtavolsag nem szamit, probapanelre taknyolom ossze. a 78l09 -nek 9V, a 05-nek 5V a kimeno feszultsege, ugye? az miert lesz jobb itt? o
Válaszol
Mivel 12V a teljes tápfesz, a munkapontot meg nagyjából annak a felére kell igazítani, az 5V közelebb van ehhez, de egy diódával lehetne 5,7-Vra növelni a stab ic kimeneti feszültségét, az volna az igazi.

Válaszol
12V-al kevés lessz a végfok teljesítménye ,a többi maceráról nem is beszélve .
Válaszol
Áh, sztem pont elég, stabil az a 12V. Big Grin Nem kell ide erőmű.

Válaszol
Te tudod .
Válaszol
Viszont létezik 7806-os stabilizátor is, nem kell görcsölni a plusz diódával.
Válaszol
De csak egy amperesben. Az L-eset elég nehéz emlékeim szerint beszerezni. Igaz van hely, elfér a nagyobb stab is.

Válaszol
nagyjabol sikerult osszelapatolni a cuccot (annak ellenere hogy csak egy 5Wos paka, egy mukodeskeptelen onszippanto, es egy oldalcsipofogokent funkcionalo, koromvagasra amugy alkalmatlan kinai koromcsipesz allt rendelkezesemreD), mar csak a foldvezeteket kell korbekanyarintani, meg a tapot megoldani. holnap megprobalok beszerezni egy masik stabilizatort. gondolom a diodakat ilyen tap eseten el lehet hagyni. ha megse jonne be, akkor pihen majd kicsit a tema. meg majd teszek fel fotot rola, hadd zokogjatok ;] annyi on van rajta, rohadt nehez lett D
koszi mindenkinek a segitseget!
Válaszol
A dobozodról írhatnál valamit a TL topicban .
Válaszol
megtettem, ha valamit kihagytam, szolj)
Válaszol
Sziasztok!
7806-ot tettem bele vegul, remelem jol D sikerult vennem ellenallast is a tap 5V agara.
viszont lenne nehany kerdesem a panellel kapcsolatban. nemsok gyakorlatom van rajzolvasasban, es nem akarok hulyeseget csinalni, ezert kerdezek. a belinkelt kepen bejeloltem a kerdeses reszeket
1 miert van itt ez a szakadas?
2. a 2.2nF valahova ide kell keruljon?
3 a 100nF-nak valahol itt a helye?
http//pumaelbusta.010101.hu/kerdeses.jpg

ja, es a beigert zokognivalo
olyan elorol
http//pumaelbusta.010101.hu/p1010366.jpg
mint egy langos hatulrol
http//pumaelbusta.010101.hu/p1010368.jpg
Válaszol
Jó az .
Fölülről szép . Alulról meg ki nem sz**ja le .
Válaszol
kozben sikerult lex fotoi alapjan, nemi tukrozessel-trukkozessel felderiteni a dolgokat, es legalabb rajottem arra is hogy rosszul vezetekeztem be a stabilizatort. ha jol latom nala a kerdeses szakadas is be van foltozva.
Válaszol
hat, lenyegeben fel siker, nem robbant, nem fustolt. igaz, mast se nagyon csinal... eloszor orultem, mert legalabb bugott valahogy, aztan rajottem hogy a potmeter 2 laba meg a levegoben logott, javitas utan meg csak valami eddiginel is halkabb bugas jelentkezik. potira olyan szinten reagal, hogy tekergetes utan, iranytol fuggoen valami kis effektet produkal. asszem lesz meg par korom vele
Válaszol
Üdv mindenkinek. Készítettem egy mérőmikrofont. (Már megint) Most ezt szeretném megosztani veletek. Igyekeztem úgy kialakítani, hogy hasonlítson a gyári mérőmikrofonokra. A kapszula egy egyszerűbb típus CZ034. Az frd készítése még hátra van. Így egyenlőre ez csak egy sima mikrofon. Íme:
http://kepup.extra.hu/?p1040031.jpg
http://kepup.extra.hu/?p1040036.jpg
http://kepup.extra.hu/?p1040039.jpg
Válaszol
Szép munka, topetinek ne mutasd meg Smile
Válaszol
Már késő Tongue .forog. Megjegyzem, szép munka.
Üdv, Péter
Válaszol
Bár nálam van két ilyen kapszula Cirrus nevére eltéve, ha ő hozzájárul, az egyiket átadhatom neked.

Válaszol
Shala! Én komolyan gondoltam a két kapszulát, amikor megbeszéltük.
Üdv: Cirrus

Zárlat, szakadás, vagy egyéb műszaki hiba.
Válaszol
A Bajcsy-n a hangszóróboltban lehet rendelni az MCN 4000-es kapszulát, cca. 500.-Ft.
Üdv: Cirrus

Zárlat, szakadás, vagy egyéb műszaki hiba.
Válaszol
igen? akkor oda benézek hnap... na de MNC? .csitt. jó az?
Válaszol
MCE 4000 és a monacor hozza forgalomba, így bármelyik viszonteladójuknál megrendelhető (http://www.monacor.hu), két hét alatt hozzák be az országba, ha nincs készleten.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég