A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mérőműszerek és használatuk
http://www.audiotester.de/
audioTester

Ihr Audiola bor mit einer Soundkarte und dem audioTester

---

http://www.teresaudio.com/haven/traps/traps.html
DIY Tube Traps

minek méricskézni ?
ez nem csak jó,de még SZÉP is...

-------------
[Kép: trap4.jpg]
trap ---------------------
pia nyer
Válaszol
Kedves pionyer és Többiek!

Hangkártyás mérésről már leírtam a véleményem, szerintem nem pontos.
A Lap-Topban, vagy Notebook, mindegykutya, nem méréshez valók a hangkártyák.
Gondoltam egy DSO segíthet, de az nem elég gyors ami van, egy új 12-16bites jobb DSO pedig, egyelőre nem elérhető számomra.
Gondoltam, apránként építek egy Sweep-generátort, a téma egyelőre leállítva, másra is kell a Money, meg az idő, amibe a Money kerül.

Üdv! SMA
Válaszol
vava Írta:Kedves mindanyian!

E percben vettem át WM-61a102a tipusú mikrofonomat! .udv. .udv. .udv.
A kérdésem a következő A kábele mi leygen? CAT 5 vagy CAT 7?
mind2 van itthon. A másik hogy kell-e neki mikrofon erősítő a hangkártyához?
Aztán meg ennek enniyre kicsinek kell lennie? Hihhetetlen kicsi!

http//img529.imageshack.us/my.php?image=mikijw1.jpg

üdv vava

Megkérdezhetem, hogy hol vetted a WM-61a102a mikrofont . Régóta keresek ilyet ,vagy MCE 2000 .

Üdvfather
Válaszol
WM-61A ,beszerezhető Tongueanasonic márkaszervíz T: 120-60860 .
A 111-es melléken a raktáros jelentkezik ,ő az illetékes .
Kb. 1200ft + futárszolgálat 1500 .
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Hali!, Szeretnék egy mikrofon előerősítőt, amit használhatok méréshez, ehhez keresek kapcsolási rajzokat, miket tudnátok ajánlani?

én elsőre erre gondolta:
http://img228.imageshack.us/img228/5445/micpreamprs8.jpg

szerintetek milyen?
Válaszol
http://www.d-audio.hu/category_53/product_113/product_info.html
Válaszol
bikabeka Írta:http://www.d-audio.hu/category_53/product_113/product_info.html

Hát ez zsír köszi,,de nem muszály a gyári mikrofonkapszulát használni igaz? rátehetek akármilyet, normálisan fog működni?
Válaszol
Hali!
Azzal a módszerrel szeretnék itthon mérni ami Spexcel honlapján található, és az lenne a kérdésem, hogy az erősítő amire a hangszóró van kötve, az egy, 1 csatornás erősítő? stereo erősítőt nem is lehet erre használni igazán?
Válaszol
Ismeri valaki az MX 25701-es RLC mérőt ?
Közvetve lehet vele kondenzátor ESR-t is mérni , vagyis valamit mérni ,aztán számolni . Ezen nemigazodtam el .
Válaszol
Kedves Mócsing és Többiek!

Nekem tetszik az a műszer és ha 5-ezressel lejjebb megy még az ára, veszek belőle magamnak. Smile
Feltételezem, hogy a "négyvezetékes mérés" az, ami érdekes, gondolom a kijelzett értékekből kell számolni, vagy valamilyen úton kinullázni, hogy a tényleges értéket kapjuk, bár nullázó gombot nem látok a képén.

Esetleg tudna valaki egy induktivitás-mérő rajzot, ami megvalósítható és mondjuk 100H-ig mér, pontosan, persze?

Üdv! SMA
Válaszol
Megpróbálom belinkelni a leírás idevágó oldalát .
Válaszol
Sziasztok!

Lehet hogy itt ep off, de mindegy Smile

Potsulyos TS mereshez mit hasznaljak sulynak, ami nem szedul le a membranrol? Pontos gramm tartomanyban mero merlegem nincs...
Gondoltam mar 12g/csomag sutoporra is ami meres utan egyszeruen go to qka Smile Otleteket, bevalt megoldasokat varok.

A helyes megfejtok kozott nem sorsolok ki semmit Smile
Koszi!
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
Válaszol
nah, az jól beleragadna, soha az életben nem vakarnád le lehet. Big Grin
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Tedd dobozba inkább....

Válaszol
Hmmm ez igaz....
Potsulyos meresrol ezek szerint inkabb lebeszelnel?
Válaszol
BalekAlak!

Én terosztátot használok pótsúlyos méréshez. Eddig még mindig sikerült nyom nélkül levakarni a membránról. Smile
Van egy 10g, és egy 13g darabom.
Ha kell valamelyiket szívesen felajánlom Neked. (egy vegyész ismerősöm mérte ki őket, feltehetően pontosak)
Válaszol
Szia!

A termosztatot meg ismerem, de ezt az terosztatot nem Smile

Kozben arra gondoltam hogy pl egy picike darab folpack-ba csomagolva a 2 zacsi sutopor sem ragad bele. Inyenceknek lehet vanilin cukor is Smile
Válaszol
fideka a terosztát helyett, de nem tökéletes megoldás, csak végszükség esetén jó.

Válaszol
Mivel véletlenül éppen 1.3mH-s tekercsekre van szükségem , előhalásztam a fél sorkimenőferritre tekert ,enyhén sündisznó jellegü kisérleti tekercseimet .
Az 1.3-as kivezetésről kiderült ,csak 1.2 . Sebaj keresek másik 2 kivezetést .Nemlehet . Csicsókás RLC-mérőm igen furcsán viselkedik . A kezdő kivezetés ,nevezzük 0 -ak ,és a közepe tályán az egyik kivezetés 1.2mH,eddig jó . A 0 ,és a vége 2.4 mH ,tökéletes . Namost a vége ,és a közepe között logikusan 1.2mH-t kellene mérni .Ehejett 0.240mH-t mutat . Ugyanez a helyzet ha leágazások között akarok mérni ,csupa értelmetlen értéket mutat .
Mitől lehet ?
Egyébként pontos a műszer ,a Shalafitól kapott 1mH-s etalont ,pontosan 1mH-nek méri .
Válaszol
összevissza kötözgetted a tekercsek kezdetét és végét, mi más?

Vagy amikor tekerted, akkor még tudtad, hogy az induktivitás a menetszám négyzetével arányos.

sqrt(2400)=49 menet összesen a 2,4 mH
sqrt(1200)=34,6 menet az 1,2 mH

49-34,6= ~15 menet

15^2=0,225 mH
Válaszol
Fenét . Megselet szakítva . Most nehogy azzal gyere hogy a kivezetés utánn ,biztos ellenkezőirányba keztem tekerni .
.sokk. Ha a kezdő kivezetéshez mérem a többit ,normális értékeket kapok . Ha a végéhez mérem őket ,akkor hülyeséget mutat .
Válaszol
Közben szerkesztettem
Válaszol
Akkor bizonnyára ez vagymuk az igazság . Egyébként ,nemszámoltam egy dekátse . Tekertem ,meg mértem...
Válaszol
Fránya műszer meg tuggya a fizikát Smile
Válaszol
Hali!

Továbbra is fennáll a kérdésem hogy a Spexcel féle mérésnél az RMAA-ban amikor indítanám a tesztejelet, miért csak az egyik csatorna működik?
Válaszol
Nincs a gépen eltolva a balance vagy nem kontaktos valami vagy esetleg az erősítőn balance-a nem áll a megfelelően. Rengeteg hibája lehet.
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
minden balance középen van
a kontaktok is rendben vannak
Válaszol
Sztereó mikrofon?
Válaszol
Az RMAA monoban mér .
Válaszol
MCe-4000-s mikrofon,
Mócsing, ez azt jelenti, hogy csak olyan kábellel kössem össze a gépet meg az erősítőt amelyiknek csak az egyik (ez esetben a bal) oldala van bekötve?
Válaszol
Már megint sikerült félreértelmeznem a kérdést. Utóbbi időben mindig ez történik.
Válaszol
Endeavour.
Ha jól emlékszem ,igen . Nézdmeg Spexcel honlapját . Jó leírást találsz róla .
Ritkán mérek ,így aztán énis rendszeresen belebonyolódok . .oh.
Válaszol
jól kell hogy legyen bekötve, hihetetlen egy anomália ez, a háttérzajokra visznt a jobb oldali sáv is ugrálni kezd (pl ha tapsolok :S )
Válaszol
Nos, elkészült első próbamérésem Smile Igaz, jó mikrofonom még nincs, de csak ki akartam próbálni az RMAA-t, és mondom erre talán megteszi annak az EDNET mikiklipsznek a kapszulája, amit skype-ozáshoz használok Tongue A mérési összeállítás: pokróc az ágyamon, hangfal ráfektetve, vele szembe kb. 15 centire a mikrofon két kispárna közül picit kilógva (tengelye a magas és a mélyközép között van), és az egészet letakartam a paplanommal Big Grin Tudom, kicsit messzebb kellett volna tenni, de lakótársaim a 3. mérési próbálkozás után már igy is reklamáltak, h idegesítő, amit művelek Tongue A jelszintet kb. -8dB-re állitottam be, de még így is kiírta, hogy a jel 4%-a vágva van. Nos, íme az eredmény (nuku korrekció):
[Kép: meres.jpg]
Az a beszakadás 1kHz-nél számomra még kérdés, mitől van, de az, hogy 5k fölött esik, az szerintem a gagyi mikrofonnak tudható be (hangrögzitővel a legjobb minőségben se ad vissza szép magasat.. igazábol csak beszédre jó). Ami nekem tetszik, az az 500Hz alatti rész.. bár ki tudja, annak mennyi az igazságtartalma. Végülis ez csak egy próba volt, és azért közöltem le, hogy ha meglesz a jobb mikrofonom, csinálhatom e azzal is ilyen összeállításban a mérést, vagy ez totál hülyeség Tongue
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
Csináltam még egyet, a következő módosításokkal: mikrofon hátrébb visz(kb. 30 centire), már nem lóg ki a párnák közül, egy síkban van velük, jelszint megnövel kb. -2dB-re. És az eredmény:
[Kép: meres2.jpg]
Mintha feljebb tolódott volna az egész.. a beszakadás is.. akkor mégsem a hangfalam csinálja ezekszerint, hanem még a mérőrendszeren van mit tökéletesíteni Tongue
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég