A téma értékelése:
  • 1 szavazat - átlag 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hangszórók
Sziasztok !

Szeretnék egy reflex hangdobozt építeni, használhatok e hozzá HA25/1038 mélyhangszórót? Mivel úgy emléxem ez alapvetően zárt dobozban volt forgalomban.
Szeretném a véleményeteket kérni...

Köszi!
Válaszol
A régi 1038-ról van szó? Mert az zárt dobozban jó inkább. Az új változatnál a mágnes ~60%-kal erősebb már.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
HB12,5: szerintem így első ránézésre összehozható a HA31-el. .forog.

Válaszol
Igen a régi 1038-as hsz-ról van szó, ezexerint nem javasolt a reflex dobozban felhasználni... Sad

Köszi!
Válaszol
Látod Shalafi! Mondtam én, hogy nem jó a számozás, mert keveredés van belőle. Smile .oh.
Válaszol
Sztem minden teljesen világos Lex. A régi adatlapok közt ottvan a régi hsz.

Válaszol
OK.
Más: Egy régi hír, aminek a vége érdekes: Link
Válaszol
Ez egy naggyon régi hír (és offtopik), de mi bene az érdekes? Smile

Válaszol
Hát, ez:
Idézet:...És ha valaki kéri a SAL eddig katalógusban ismertetett frekvenciameneteit is bárkinek szívesen elküldik...
Válaszol
Igen volt ilyen egy időben, aztán mivel erre nem volt energiám, és kedvem, meg amúgyis fölösleges lett, beszüntettem a dolgot: http://hangszoro.net/news.htm augusztus 19-én.

Válaszol
Megérkezett a 250-es braun, [kép] első mérések alapján nagyon jó eredményeket hoz. Csak elrettentésül, és a fejlődés érzékeltetése végett (néhányan ugyanis hiányolják a fejlődést) bemásolom, milyen is volt ez a hsz '92-ben: Fs=30,89Hz, Qms=2,90 Qes=1,54 Qts=1,0

Válaszol
Olyan hangszórót tartó szerkezetet hol lehet kapni? Nagyon ötletes az a hajlitott fémrúd Smile
Üdv, Péter
Válaszol
Igen ötletes, rozsdamentes, meg nem mágnesezhető. Smile Foggalmam sincs, honnan kapható, én is kaptam néhányat még boldogult alkatrészkereskedő koromban, egy adag hangszóróval együtt. Smile De ez csak "tájékozódó" mérésekhez felel meg, a pontos eredményhez nem szabad így rögzíteni. Smile Hja és megincsak, ne offoljunk. Smile

Válaszol
Shalafi? A közepekről is csinálsz majd mérést, vagy az már nem fér bele? Azért örülök hogy jó eredményeket hoz a braun! .zold.

Üdv: HorsePower!
Válaszol
Majd mérek azokról is, amit lehet. Belefér remélem az időmbe. Most látom, h. nem is írtam be az új mérés adatait. Pótolom: Fs=21,747Hz Qms=1,948 Qes=0,417 Qts=0,343.

Válaszol
Kedves Mindannyian!

Mértem a csálé-tekercses magasak torzítását és megnyugodtam.
Jól hallottam, hogy torzít amelyiknek ferdén áll a tekercse, a mágneses fazékban.
Amelyik jó, az maximum 3%-ot torzított 8kHz-en, a csálé 8-9%.
2kHz-es alapjellel mérve, differenciál-méréssel. A mérést a hangszóróra jutó 2V-effektív feszültségre viszonyítva mértem, ez kb. 0,5W-nak felel meg 8 Ohm-on. Elképesztő, hogy mit művelnének 10W-on, vagy akár 2-5W-os teljesítménnyel hajtva.
A mélyek elég jók, bár esik az átvitelük 250-300Hz alatt, vályú van itt egészen 100Hz-ig, ez alatt a reflex-hatás erősít valamit. Lehetne ez jobb.
Üdv! SMA
Válaszol
baffle step
Válaszol
shalafi66 Írta:Megérkezett a 250-es braun, [kép] első mérések alapján nagyon jó eredményeket hoz. Csak elrettentésül, és a fejlődés érzékeltetése végett (néhányan ugyanis hiányolják a fejlődést) bemásolom, milyen is volt ez a hsz '92-ben: Fs=30,89Hz, Qms=2,90 Qes=1,54 Qts=1,0
Háh ez a kép jó volt, monitor mellett és még a memória modult is oda tetted mőgé, késsz .zold.
Válaszol
Az a ram épp pihenőidejét tölti... Tongue Aktv pihenés. Tongue A monitornak van félnivalója (a kb. 3,5 kilós hangszórótól), de még egybenvan. Smile

Válaszol
Bemásolom az összes eddigi paramétert a braunról:
Name: ha25-672
Type: Standard one-way driver
Company: Hangszóró 2000 Kft.
Fs = 21,276 Hz
Qms = 1,89
Vas = 169,109 liters
Cms = 0,92 mm/N
Mms = 60,797 g
Rms = 4,3 kg/s
Xmax = 5,5 mm
Xmech = 6,0 mm
Sd = 359,68 sq.cm
Qes = 0,417
Re = 6,6 ohms
Z = 8, ohms
BL = 11,342 Tm
Pe = 100, watts
Qts = 0,341
no = 0,377 %
1-W SPL = 87,91 dB
2.83-V SPL = 88,74 dB

Válaszol
Ez maradt gumimembrános? Mert a Vas több mint a duplája lett és a Cms is majd háromszors. A B*l, meg gyengült. Mms 30 grammal kevesebb. Hogy lesz ebből kis méretű szubláda? Mindjárt számolok.
Egy frd-t tudnál linkelni?
Válaszol
Shalafi? Ez még a kompenzáló mágneskör nélküli ugye?
Válaszol
Persze, gumiszélű, A b*l a kisebb mozgó tömeg és az alacsonyabb Fs miatt látszik kevesebbnek, gyakorlatilag a mágneskör ugyanolyan mint a ha31-nél, 1,5-1,6T. Nem hoz olyan rossz eredményeket utánaszámolva sem.

Válaszol
Most látom, hogy más a számozása (672). A régi megmarad?
Válaszol
Igen, ez a +mágnes nélkül lett mérve. Frekimenet és a többi még várat magára, történt a braunnal mérés közben egy kis baleset, úgy egy méter magasról ráesett a Vifa M21-es és a porvédő szépen behorpadt. Tehát erről nem tudok mérni. Egyébként nagyon hasonló a ha31-hez, csak az pár dB-lel érzékenyebb.

Többféle rajzszámon volt ez a hsz, a -672 készül sorozatban. Smile

Válaszol
Egyébként ezeknél a méréseknél nem számít az hogy be van e járatva a hsz vagy nincs?
Válaszol
Egyrészt nincs sok idő a bejáródásra, másrészt ez egy annyira stabil felfügesztésű hsz, dupla pillével készül, hogy a T-S paraméterei nem sokat változtnak. Ha valamennyit mégis, akkor is ugyanazt a mélyátvitelt produkálja, ugyanabban a dobozban.
A frekimenet biztos, h. szebb lesz még menetközben, de ezt most nincs időm megvárni. Smile

Válaszol
Az M21-es mélyközép hsz igaz? Az már eléggé bejáratta a braunt a ráeséssel Big Grin Csak a porvédő sérült egy olyan nehéz hsz-tól?
Válaszol
Pihent egy pár órát, megnéztem, a lengőrendszer változatlan, csak a porvédőnek esett baja. Hja igen, mélyközép.

Válaszol
Hmm.. Szerencséje volt a kicsikének 8) . Addig amíg betegeskedik nem lehet a másikkal folytatni a méréseket?
Válaszol
Szombat van, hadd pihenjen má'. .zold.
Válaszol
Édekes módon néhány literrel kevesebbet adott a BB, de az f3 feljebb kúszott. .sir. Kb. 100 lityis dobozban produkál hasonlót, mint a korábbi 670-es.
Band-pass-ban hasonlít a HA31-422-höz, de csak hasonlít. a HA31 megveri.
Már ha én kis amatör jól gondoltam. De majd Shalafi megmondja hogy a legjobb ez a hsz.
Válaszol
subvoice Írta:Szombat van, hadd pihenjen má'. .zold.

.oh. .oh. Nem most rögtön gondoltam, csak ugy felvetettem a kérdést.
Válaszol
Az átvitel lehet, h. romlott néhány Hz-et, de például a csoportkésés nagyságrendekkel javult, Lex. Smile

A másik sajnos nem élte túl a postázást. .sir. Ezekután elképzelhető, mik történnek a csomagokkal útközben. Undecided

Válaszol
A Posta tönkrevágta a hangszórót? Szét kell rúgni a hátsójukat. No meg egy kártérítést is rájuk kell verni.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég