A téma értékelése:
  • 1 szavazat - átlag 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hangszórók
Azt hallottam, hogy a HG 2,5-ös új előlappal fog készülni. A kérdésem az lenne, hogy ez kb. mikorra várható, és milyen hatásai lesznek a hangzás/átvitel terén?
Válaszol
Hónapokba telik, ha egyáltalán úgy gondoljuk, h. érdemes kijönni egy új dóm magassal. ez komoly döntés, meg kell fontolni, h. megéri-e a cégnek. Külön kell kezelni az alkatrészeket, a kész hangszórókat, ez mind pluszmunka, a módosított alkatrészek drágábbak, tehát kb. +500Ft lesz a különbség, ha lesz új HG magas.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Akkor a másik dolog: Mikorra várható kb., hogy a magasakat újra az erősebb vasmaggal fogjátok készíteni? .?.
Válaszol
Valószínűleg nem lesz másik vasmag a sima hg-hez, az marad így, ahogy van. Az új dómhoz használunk majd új vasmagot, HA összejön a dolog.

Mijaz, h. erősebb vasmag .eros. ? .sokk. .??.

Válaszol
Ezt most sajnálattal hallom! Sad És aki azt a fajta HG 2,5-öst szeretné venni, ami még az adatlapokon van? Azzal mi lesz? Így szerintem újra kéne mérned az egészet, mert most nem azt kapja az ember, mint amit a mérések mutatnak.... Másik dolog, hogy a nyárra terveztem H-2000-es hfal építését, de így most nagyon elbizonytalanodtam.... Most akkor várjak, vagy ne? Ki tudja mikorra lesz új magas, a mostanit meg így már nem érdemes alkalmazni, és tervezni sem lehet vele....

Ezt a nem érdemes alkalmazni dolgot úgy értem, hogy az előzetes igényeimből lejjebb már nem adok. (ettől még lehet jó a mostani magas is, de a régi jobb volt - sértődés ne essék)

Valamit igazán kezdhetnétek a helyzettel!!!!
Válaszol
Nem tudok mit kezdeni a helyzettel egyelőre, a régi biztosan nem lesz már, támolyogtatott vasmag már nem készül, az új meg még várat magára. Majd újramérem valóban a hg2,5-eket, ezt mondani sem kell, magamtól is tudom.
A különbség, azért nem olyan hatalmas. Smile Főleg az 1680,-Ft-os árhoz képest.

Válaszol
Helyes! Azért annyit elárulhatnál, hogy kb. mennyi időt vesz ez a fejlesztés igénybe.... Még a nyáron elkészül, vagy csak őszre várható? Megközelítőleg hónapot nem tudnál mondani? Ez most Nekem elég fontos lenne, THX!
Válaszol
Az új vasmag kész lesz szerintem nyárra, a zárófedél meg nem látható még előre...

Válaszol
Ez a nem látható előre dolog ez akár a nyárba is beleférhet szerencsés esetben?
Válaszol
Nem lehetetlen, de valami természetfölötti segítség kéne hozzá szerintem... .boszi.

Válaszol
Shalafi!
Szeretném megkérdezni, hogy a 4 Ohmos Braunnak (671) mikor lesz adatlapja? Szeretném elkezdeni a szubot, de adatlap nélkül, nem tudom méretezni a dobozt. Köszönöm.
Lex
Válaszol
Mikor? Kb. három hét múlva lehet, h. lesz rá esély.

Válaszol
OK. Köszönöm.
Lex
Válaszol
Az új HG lehetne esetleg csereszabatos a régivel ?
Válaszol
Hol lehet meghallgatni Videoton hangfalakt? amiket ugy építettek az új hangszórókból?
Válaszol
A zárófedél külső, és beépítési méretei biztos,h. megegyeznek majd.

Válaszol
Endeavour Írta:Hol lehet meghallgatni Videoton hangfalakt? amiket ugy építettek az új hangszórókból?
Videotont sehol. Wink H2000 pedig még nincs. A Monaudio gyárt házimozi-hangsugárzókat a mi hangszóróinkból.

Válaszol
Shalafi!
Meg tudod mondani, hogy a Monaudio melyik modelljében melyik H2000 hsz. van?
És hallgattál már ilyen dobozt?
Lex
Válaszol
Shalafi, autóba való hangszórókat árultok? Ez a gondolat még csak most fordult meg a fejemben Big Grin
Üdv, Péter
Válaszol
Sajnos nem. Nincs hozzá kosár. Egyedül a 100mm-es hangszórók jók a gyári helyekre, a többi külső méretei nem stimmelnek.

Válaszol
Ha normálisan akarod megcsinálni, úgyis egy új ajtópanel kell hozzá amibe olyan lyukat csinálsz amilyen épp az adott hsz-hoz kell, akkor meg nem mindegy?! .forog.
Válaszol
Sztem Peti nem akar ajtópanelt...

Válaszol
shalafi66 Írta:Sztem Peti nem akar ajtópanelt...
Tényleg nem akar. Big Grin
Üdv, Péter
Válaszol
Na mindegy ez van csak hangosan gondolkodtam .kopp. Bocs. .foghijas.
Válaszol
Hi
A napokban kaptam a linket az oldalrol, a hobbielektronikások forumán...
Nekünk is vannak Videoton holmijaink, és én, aki imádom az elektronikát és ezen termékeket, már kiskoromtól fogva bámulattal csodáltam ezen technikai csillagokat...
Legjobban a Videoton RA6363s erősítőnk, és a hozzátartozó DC2040-es 50Wos hangszórók nyerték el tetszésemet, mivel már akkor is csodáltam, hogy a 35w-os erősítő hogy szolhat jobban mint a 160Wos hifi Big Grin, és mitől van ilyen gyönyörű hangja...
Ekkor rákaptam, hogy szerzek még magamnak ilyen holmikat, de szembesültem vele, hogy nem csak nekem tetszenek, hiszen áruk a mai "modern" cuccok árával vetekedett még használtan is... Legutóbb a hangfalak gumipereme lett cserélteve, 2000HUF-ért darabonként, mert már cafatokban lógótt Big Grin, az idő vasfoga /úgy 20 év/ na meg a tűző napfény => nem éppen szerencsés helyválasztás, a befektetést persze nem bántam meg...
Most rákaptam az erősítőépítésre, mert rájöttem, hogy a mai termékek sajnos csak kamuk, hiszen a megadott teljesítményt közel sem adják le -sokszor fel sem veszik a ahálózatból Big Grin- , ami esetleg leadja, az meg nem diák pénztárcához van méretezve Sad
Most egy sub ládát szeretnék építeni... Ismerve a kamuwattokat, 250Wnál kezdtem nézelődni a 100W-os végfokhoz Big Grin, és akkor kaptam a linket...
Meglepődtem mikor megláttam az elfeledettnek hitt csodákat, nagyon jó áron... Mikor olvastam az elemzést/leírást felcsillant a szememBig Grin, főleg mikor láttam a reális adatokat, mind árban, mind watt/méret arányában... Igen, ezen hangszórók nem arról híresek hogy csicsás, designos holmik, hanem arról, hogy ami rá van írva, az nem csak dekoráció, hanem ténySmile
A subnak én a 31cm-es mélyet néztem... NEm tudom mekkora doboz, cső kell ennek, illetve hogy van-e hozzá védőrács?
Arra gondoltam, meg kellene szerezni egy két régi láda tervét, és tudnánk magunknak olcsón, spéci falakat építeni, felújítani régieket...
NEm tom mennyire bonyolult, de szeretném idővel elsajátítani a hangszórójavítás apróbb trükkjeit, illetve az építést
Apró fortélyokat:
mivel kell kitolteni a ládát, tömítések, anyagok...stb
THX:
---ZoLee---
8)
Válaszol
Jééé
Most nézem van nálunk is viszonteladó, pont ott javíttattam a hangszórókat Big Grin
Nem is tudtam ezt...
Ha most rendelek, akkor azt ott át tudom venni, az oldalon lévő árért, postaköltség nélkül vagy rádobja még a hasznot ő is? .forog.
Válaszol
Nehogy Vdeotonnak nevezd ezeket a hangszórókat , mert attól Shalafi ideges !
Válaszol
Már épp én is írni akartam, hogy a videotonozás nem fog tetszeni Shalafinak. De azért annak örülök, hogy kezd híre menni a cégnek. Reklámozzátok, híreszteljétek csak H2000 néven!!
Válaszol
Nos tényleg nem videoton több okból sem. Mivel egész más hangszórókról van szó, a régi dobozokat sem érdemes lemásolni. (A 6363 meg személyszerint nekem nem tetszett, a folyton bekapcsolt loudness és egyéb gonoszságok miatt. Smile )
A ha31-re létezik rács, de nem kifejezetten sub-nak való hangszóró. Van azért ilyen célú terv hozzá az oldalon: http://hangszoro.net/sub/ha31.htm talán így lehet a legtöbbet kihozni belőle. De majdnem ugyenezt a ha25 braunnal is el lehet érni.

(Ui: ha folytatjuk a sub-témát, menjünk a megfelelő topikba: http://forum.hangszoro.net/viewtopic.php?p=5549#5549 )

Válaszol
Most nézem van nálunk is viszonteladó,

Ha most rendelek, akkor azt ott át tudom venni, az oldalon lévő árért, postaköltség nélkül vagy rádobja még a hasznot ő is? .forog.[/quote]

HM??? .sokk.
Válaszol
Teljesen szabadon képzik az árat a kereskedők. Kb. hasonló árban tudsz náluk is hozzájutni, de van ahol drágább, van ahol olcsóbb.

Válaszol
Hali!
Most nézem a helyettesítős oldalt...
A DC2040-esünk mélynyomóján 2000-ért cseréltek gumigyűrűt, és látom 2500körül megkapnám a komplett hangszórót...
Mit gondoltok érdemes javíttatni az eredetit, elvégre az azért eredeti, vagy inkább megvenni az ujat, hiszen az nullkilométeres, és nem kell aggodni, hogy ki turkál benne...?
Azt látom, hogy hangszorók vannak, de dobozterveket nem tudtok mellékelni a régi típusokhoz?
Esetleg a hangváltójuk? Big Grin
Amugy hangszórót lehet házilag is javítani vagy ahhoz speciális eszközök/szaktudás/tapasztalat szükséges?
THX:
---ZoLee---
Válaszol
Sokadszor írom már le. Smile A régi dobozokat nem érdemes utánépíteni, ezért nem is közlöm a terveket. A mostani hangszórók nem ugyanolyanok mint régen, fontos paramétereik javultak-változtak, más doboz, más hangváltó kell hozzájuk. Az eredeti tervek többsége sajnos nem éri el azt a szintet ami elfogadhatónak nevezhető.

Válaszol
Nm mondod!?
Még ennél is jobbakat lehet akkor már építeni? .??.

Hoho!
Akkor nem csak SUB lesz ebből...

Amugy szinte már -ne haragudj!- nevetségesen olcsók vagytok...
Győzőm felszedni az államat, mikor nézegetem az árakat... .udv.
Csak így tovább! Aktívan! Csak fejleszteni Big Grin!
Nagyok vagytok! Remélem majd rám is ragad valami okosság itt köztetek! Big Grin
.cool.
THX:
---ZoLee---
Válaszol
Mindennek megvan az oka, Smile az áraknak is, versenyben kell maradni. A fejlesztések pedig kicsit lassan, de mennek a maguk útján. Smile

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég