A téma értékelése:
  • 1 szavazat - átlag 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hangszórók
Megfelelő hangszóró választással, és 1 rendesen megtervezett váltóval a mély/magas kiemeléseket, és a loudness-t alapból elfelejtheted.... Teljesen szükségtelen .!.
Válaszol
Crockoo Írta:
shalafi66 Írta:Azzal a hátsó reflexcsővel majd vigyázni kell.
Igen, tudom. A szimuláció is front lapi refivel készült. Nekem teljesen mind1 hol van. Smile
A falnak nem mindegy, meg az átvitelnek, így a hangolásnak sem.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
shalafi66 Írta:A falnak nem mindegy, meg az átvitelnek, így a hangolásnak sem.
Oksi, vettem Smile
Váltó? mit javallasz?
Üdv: Crockoo
Válaszol
Az univerzálisat nem.

Válaszol
shalafi66 Írta:Az univerzálisat nem.
Oksi. Viszont kellő tudás hiányában rád bízom. Kontárkodni nem akarok.
Üdv: Crockoo
Válaszol
Bocsánatodért esedezem Wink shlafi, h összekutyultam a fórumot. csak őszintén jó lenne vmi normális mélyközép, és magas is nekem. Pedig a feka kevlárjaimat egy elég jónevű ember ajánlása alapján vásártam, sztem nem rossz, bár akkor meghallgatnék vmi ugyanekkora mélyközepet h2000-ből, ami 5000-ig bírja (igaz az ényimék csak 3000-ig elméletileg), vagy ha 2,5cm-es dóm lenne, amiről itt beszéltetek, h. majd most jön, ahhoz akár. de nekem szimpatikus az a 19mm-es. szóval mélyközép?
occsón jót, csak legyünk okosak
Válaszol
150 vagy 180mm-es méret volna szimpetikusabb? A kisebbekhez 12-15, a nagyobbhoz 22-25 literes doboz kell.

(a fórum nem gond Wink majd összeszabom-varrom)

Válaszol
ha a 180 mm-es bírja az 5000 Hz-t, akkor az, ha nem, akkor 15cm. Nekem jobb tetszik a nagyobb mélyközép, de mindent a hangminőség érdekében. amúgy ezekhez jó a19mm-es dóm, ugye? Az vhogy elvarázsolt. A hangfalépítés rovatban kérdeznék valamit, ha ide már írtál, lécci nézz oda, ha nem nagy gond
Válaszol
Nézek én mindenfelé többnyire. NNos van olyan változata a 620-as mélyközépnek, ami 8k-ig egyenes átvitelű, ezzel ha kicsit nehezen is, de azért talán össze lehet vele hozni az 1,9-es dómot. Esetleg némi szerencsével, és sok óra munkával még a közepe sem lesz olyan nagyon irányított.

Válaszol
Ja még annyit, hogy maradnék a D'Appolito elrendezésnél, uhho 2db 4 ohmos kellene
Válaszol
Az már mindegy, h milyen csévével szerelik.

Válaszol
tényleg, lehet, h. amatőr kérdés, de az érzékenység két hangszóró sorba kötése esetén csökken 3db-t? nekem ez a tapasztalatom, mert ugye az impedancia így 8 ohm, ami kétszer akkora terhelés, tehát a hatásfok a fele. Ezek pontosan hogyan alakulnak?
Válaszol
Két hangszórónál, ha az impedanciát és a bemenőjel feszültségét kihagyjuk a történetből, akkor a nyereség elvileg hat dB, akár sorba, akár párhuzamosan kötöd. Az egyik három, ha elég közel vannak egymáshoz a hangszórók a kétszerakkora membránfelület miatt, a másik három meg azért mert a két hsz terhelhetősége is duplája az egynek, persze ez a második három már csak a max. hangnyomásnál számít.

Válaszol
Nya lesz a 25-ösből valami? Big Grin
Válaszol
Lesz, egy háromutas. 8) .haha. Már lassan-lassan kész is.

Válaszol
3-utaaass? Smile MI lesz 3utas?
Válaszol
Jakli jakli.

Megjöttem. Nekem valami überbrutál összeállítás kell 3 utas (vasutas)
Egyenlőre még csak érdeklődési szinten. A SAL + TESLA + BalauPunkt cuccost még nem passzoltam el.
Tehát. Mély: HA 31 421
Közép: ? 4 Ohm nincs? vagy csak az adatok hiányosak? HB 12,5
Magas? HD? 4 Ohm?

Miért ilyen olcsók a hszek? Azt mondják, Ócó húsznak hig á leve.
Válaszol
4 Ohm kell? Megoldható, de mire is használnád? Mert attól is sokminden függ.

Az árak.. Hát majd felemelem őket, ha ennyire olcsón adom. .eros.

Válaszol
nvoice Írta:3-utaaass? Smile MI lesz 3utas?
A hangsugárzó, amibe a 25-ös mély került.

Válaszol
Mire? Tehát

Kis szoba, közel a doboz falhoz, erősítő normális, Zene: Techno Trance, Commercial Trance, HandsUp, house, GOA.
A lényeg az lenne hogy mélyládikó nélkül kegyetlen nagy (na jó akkora nincs) basszust tudjak elérni.
Ha hangosítani akarok, akkor azért aztz is bírja, tehát tartós kellene, mondhatni örök.
Válaszol
Hmmm két külön világ, hangos is legyen, meg mélyről is induljon... de talán mélyhangszórónak lehetne a 250mm-es braunt használni, ha kell a 30Hz-es alsó határfreki.
Vagy a másik út, a textil szélű 310mm-es, az ugyan csk 45Hz-től szól, de 5dB-vel érzékenyebb és sokkal jobban terhelhető is.
Esetleg valahol a kettő között áll a sima 310-es mélyhangszórónk, 92dB-vel és olyan 40Hz-es alsó határfrekivel. Viszont erre nem mondhatom, hogy örök, mert a habszél pontos élettartamáról nincs még tapasztalatom, egyelőre a 11. év vége felé közelítünk, még bírják a '96-ban eltett példányok..

Válaszol
Ha a habszél az én kezem közé kerül, akkor nem lesz hosszú élettartamú... Most jut eszembe, hogy hiszen van is egy mélyládikóm, 35-150Hz ig, de nam nagy uhhogy... braun nem 4 Ohmos.
Válaszol
-671?
Válaszol
Sziasztok!

Ha én két tekercses braunt szeretnék, akkor azon dupla mágneskör lesz, hogy a löket ne változzon? És a terhelhetősége is duplázódik ezáltal, tehát 2*100/180W lesz?

köszi
Creative E-MU 1212M ---> Neotech KHS-CA-201 ---> Sony TA-F730ES ---> Gale 315 ---> Celestion F38
Válaszol
Most, ez a braun valami high-end? Miben különbözik alapvetően a 310-es simától?
Válaszol
A braun egy másféle hangszóró. Nagyjából ebben különbözik, és 250mm-es.

Válaszol
DjTaRsY Írta:Ha a habszél az én kezem közé kerül, akkor nem lesz hosszú élettartamú...braun nem 4 Ωos.
.forog. Miért, szétszaggatod? Mindegyik hszből lehet készíteni akármilyen impedanciájú változatot, 2-4-6-8-15 Ohm-osat.

Válaszol
Köszönöm, azt magamtól is észrevettem... a 671es 4 Ohmos?
Ha dobozonként kettő braun? Az nemjó? Szerintem elég lenne a sima 310-es is. nagy felület, meg amúgy is.
Válaszol
Marci Írta:Ha én két tekercses braunt szeretnék, akkor azon dupla mágneskör lesz, hogy a löket ne változzon? És a terhelhetősége is duplázódik ezáltal, tehát 2*100/180W lesz? köszi
Nem értem igazán a kérdést, a duplacsévés változat ugyanolyan, mint a sima, csak négy kivezetése van, mondjuk 2*4 Ohm, a T-S paraméterek, az átvitel, a terhelhetőség az egész hangszóróra nézve változatlan marad.

Válaszol
Sok habszélű hszt megöltem már... Ami meg gumiperemű volt, azt meg leégettem. Ennnyi Big Grin
Válaszol
Érdekes, mert a PE hab nem szakad könnyebben, mint a gumi, ez szvsz lehetetlen az általam ismert hangszóróknál.

Ui: ha leégetted, hát valszeg te voltál a hibás. Az egyenáramtól-négyszögjeltől ált. meghalnak a hangszórók.

Válaszol
Igen, ezt is tudom. Amit én szedtem szét, az elég silány habból volt. Mint ahogyan gumiból is van rossz minőségű perem, úgy a habosból is. Ennek tudatában nem írtózom el ettől a megoldástól. Ahhoz a 310-es simához, melyik SALt tudnád hasonlítani? (ne azt mondd, hogy eyiket se. Big Grin)
Válaszol
Akkor nem fog válaszolni.
Válaszol
Akkor b. Na, akkor mihez hasonlítsam? Nem találom helyét ezeknek a hsz-eknek. Nem lehetne meghallgatni egyet? Big Grin
Válaszol
Nem szeretek hasonlítgatni, de tényleg nem tudom hozzámérni egyikhez sem ott a salnál. Ha hasonlóbbat keresel, akkor mondjuk vifa M30 vagy tvm ARN-312 környékén érdemes nézelődni, bár ez az utóbbi már megint eléggé kilóg a sorból.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 85 Vendég