2006. 12. 11., 19:53
|
Monacor
|
|
2006. 12. 11., 20:33
Ez a monacortól van. Egyébként szép lenne, ha valóban olyan lenne.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2006. 12. 11., 20:48
hogy is nem jutott eszembe beírni a google-ba
2006. 12. 12., 11:03
És a Monacor árlistában 5.140,- Ft.
Üdv., Pagrus
--- Isten őrei lassan mormolnak.
2006. 12. 12., 14:21
Üdv: spexcel!
2007. 02. 26., 18:11
Talán ez a topic áll legközelebb az átalakításon átesett dobozomhoz. Mivel a magas monacor, de a mélyközép tesla ezért ide tettem.
Szóval még december végén kezdtem el javítgatni, de "végleges" formáját nem rég nyerte el. A magas dt-74 típusjelzésű monacor dóm, a mélyközép pedig arn 5604-es tesla. Ilyenre sikerült átalakítás után: ![]() A mélyközép elég öreg ('86-os), ennek ellenére nem egy rossz darab. A magas sem olyan rossz, ami előnye, hogy ezzel viszonylag könnyedén össze lehetett hozni a mélyközepet. A hg 2,5-el nem igazán sikerült .forog. A doboz kb. 25,5 liter.
2007. 02. 26., 18:26
Szép, jó nagynak látszik így alulról fotózva
Üdv., Pagrus
--- Isten őrei lassan mormolnak.
2007. 02. 26., 18:37
Nekem az ajtó és a rézkilincs tetszik.
Mondjuk azok nem a project részei, de akkoris. .??.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2007. 02. 26., 21:30
Hát igen, picit csalóka a kép. A teljes magassága 79 cm. A kilincs meg 127 centire van a földtől
2007. 05. 24., 10:58
A Monacor RBT-95 frekimenete, elsőfokú váltóval (1 uF + 5 ohm sorbakötve, törésponti frekvencia 13.333 Hz):
A gyártó javaslata szerinti 5 kHz-es másodfokú szűrővel a 3-5 kHz közötti púp csökkenthető, de a hangnyomás várhatóan 4 kHz-en már szintben lenne. (A görbe 18 kHz feletti esése a hangkártya átvitele miatt van.)
2007. 05. 24., 11:20
Érdekes, mert a forgalmazó mérésén is kb ugyanennyit esik 20k-nál.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2007. 05. 24., 11:37
Biztos ők is az én hangkártyámmal mérték
![]() Azért náluk csak 7 dB az, ami nálam 20.
2007. 05. 24., 12:00
Hja ezek a beosztások....
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2007. 10. 05., 12:37
Shalaffi én kíváncsi lennék, hogy miért nem szereted a monacor-t? Kíváncsi lennék a véleményedre, hogy te miket mérsz. Én azért találtam pár darab magasat, ami elég jónak tűnik. Feltéve, hogy hitelesek azok a grafikonok.
DT-99 DT-25N DT-28N HT-95PA MHD-152
2007. 10. 05., 12:40
Hja monacor és a hitelesség. .zold.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2008. 01. 20., 21:14
sziasztok
Nagy érdeklődéssel olvasgatom a fórumot mert nagyon érdekes és sok infót lehet össze szedni nálam tapasztaltabbaktól. Lenne egy olyan problémám ami nem tudom mitől van,remélem tudtok segiteni........mondjuk a hangszorók nem VT de remélem nem gond. Adott egy doboz melynek méretei 100*28*22 bass reflex doboz D=10cm hossza 10 cm. Vettem bele egy hangváltót amely másodrendű 2-2 tekrcs és kondi (3,3uF és 22uF a tekercseket nem tudom). A két hangszoró egy sbx 2030 és dt-99. A gondom az lenne hogy lenne egy-két zene stilus melynél a magas hangszoró torzit ,hogyan lehetne megszüntetni? talán más hangváltó? nem tudom mindent előre is köszönök
2008. 01. 22., 15:05
sziasztok
arra amit irtam nincs senkinek ötlete??
2008. 01. 22., 15:15
Nem egészen jó helyen kérdezed, van SAL téma is nyitva, de majd akkor áthelyezem oda. Ha egy 3,3.u.-val is torzít a dóm, akkor az a hangszóró rossz.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2008. 01. 22., 15:26
Elnézést...............
2008. 01. 22., 15:47
szia shalafi66!
tudnál e segiteni a hangváltó elkészitésében? a sbx2030 és a dt-99 hez nagyon megköszönném ,mert nem nagyon értek hozzá..........
2008. 01. 22., 20:36
Nem ismerem ennyire jól az sbx-et (mondjuk erre a feladatra alkalmatlannak tartom) és igazából a DT99-et sem, csak homályos emlékeim vannak. De ha 3,3.u.-val torzít az nem normális állapot. Mechanikai dolgokat néznék meg a helyedben, hátha levegő szökik a dóm mellett vagy nincs lezárva a membrán mögötti tér légmentesen.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2008. 01. 22., 21:54
köszi a segitséget!
A hangszoró és a hangdoboz közötti illesztetlenségre utalsz? "szökik a levegő" -mit jelent az hogy az sbx alkalmatlan a feladatra? (tudsz e ajánlani jobbat?,saját hangszorót?-) -mindkét magas torzit pedig vadonat új és nem mindig csak bizonyos hangoknál -a membrán mögötti tér ezt nem igazán értem,ez nem zárt hangszoró,vagy dobozba kéne rakni? bocsánat ha sok hülyeséget kérdezek d eez életem 2. doboza....
2008. 01. 23., 10:05
Az sbx mint mélyközéphangszóró, hát hogy fogalmazzak finoman, nem jó ötlet, főleg ebben a méretben és ezzel a dómmal... A középtartomány nem létező átvitelére gondolok, és a rezonáns rossz diamikus viselkedésre.
A hangszórók elvileg zártak, de az ördög nem alszik, lehet hogy nem tökéletes a lezárás. ezt kéne finoman megnézni. És ha nincs légmentesen lezárva a doboz, mondjuk a hangszóró alatt, az is okozhat furcsa hangokat. Nem tudom innen kideríteni, esetleg a váltó bekötése.. Fogalmam sincs. Ui: attól hogy vadonat új, még lehet hibás az a dóm. H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2008. 01. 23., 13:19
köszi a válaszokat,ezeket megvizsgálom.arra is godoltam hogy egy külső kondival dobozon kivül is megnézem
mit javasolnál ,milyen mélyközéppel lenne jobb ez a dóm(viszont az a gond hogy a doboz elején már 20 as hangszorónak van kivágva)? valami hazai?
2008. 01. 23., 14:20
hát talán a HA22 ami a H2000-től használható lenne.
Én is ajánlani akartam, hogy nézd meg csak egy kondival a dómot, Hátha. H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2008. 01. 23., 16:03
szia
köszi ha lesz egy kis felesleges pénzem kipróbálom,hangváltóban tudnál segiteni (dt-99 dom és ha22)vagy már túl pofátlan vagyok.........
2008. 02. 11., 1:47
Sziasztok!
Van egy Denon házimozi erősítőm és szeretnék építeni hozzá hangfalakat, vagy venni. Van egy Monacor katalógusom amiben hangfal építési tervek vannak minden ami az építéshez szükséges,ez a kis füzet segít. Kérdéseim: Érdemes Monacor hangfalat építeni,vagy inkább Sal (letölthető füzetet találtam ott is),vagy egyéb tipussal probálkozzak? Vifárol is sok jót hallottam Magyarországon be lehet szerezni ezeket a hangszórókat? Bármilyen megoldás érdekel válaszokat előre is köszönöm. Üdv. http://img88.imageshack.us/img88/8121/monacoryo1.gif
2008. 02. 11., 8:38
Kérdéseim:
Érdemes Monacor hangfalat építeni,vagy inkább Sal (letölthető füzetet találtam ott is),vagy egyéb tipussal probálkozzak? Vifárol is sok jót hallottam Magyarországon be lehet szerezni ezeket a hangszórókat? Bármilyen megoldás érdekel válaszokat előre is köszönöm. Üdv. ------------ ...hehe...és ide írtál... ? ...1 forintos ötlet : VIFA csak el fogsz csdálkozni hány nulla van utána.... a többi felsorolt viszont egy 0.... ...pedig csak 2-vel leírható...
pia nyer
2008. 02. 12., 9:28
Kedves balageone és Többiek!
Inkább Monacor, mint SAL. Abban a füzetben nem sok konstrukció van, ráadásul már nem mindegyik hangszóró kapható, mert újabbak is vannak. Mire kell? Ez a fontos kérdés, van néhány olyan hangszóró amivel érdemes építkezni, még ha néhányan leszólják is azokat. A Vifa még jobb, de még drágább és nehezen, vagy egyáltalán nem beszerezhető. Üdv! SMA
2008. 02. 12., 9:36
balageone Írta:Sziasztok! Van egy Denon házimozi erősítőm és szeretnék építeni hozzá hangfalakat, vagy venni. Van egy Monacor katalógusom amiben hangfal építési tervek vannak minden ami az építéshez szükséges,ez a kis füzet segít. Kérdéseim: Érdemes Monacor hangfalat építeni,vagy inkább Sal (letölthető füzetet találtam ott is),vagy egyéb tipussal probálkozzak? Vifárol is sok jót hallottam Magyarországon be lehet szerezni ezeket a hangszórókat? Bármilyen megoldás érdekel válaszokat előre is köszönöm. Üdv. http://img88.imageshack.us/img88/8121/monacoryo1.gifEzek az előre kitalált dolgok nem igazán szimpatikusak nekem.. A monacor egyébként meglepődnél, de ugyanaz minmt a SAL, csak sokkal nagyobb méretekben. Ehhez képest én eléggé túlárazottnak tartom a hangszóróikat. H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2008. 02. 13., 14:35
Akkor mit ajálatok ami elfogadható lenne házimozi célokra.
Vegyek,vagy építsek? Magyarországon beszerezhető alapanyagokból,(vagy esetleg még Ausztria) használható leírásokkal. Az erősítő Denon AVR 3802 A dvd lejátszó Denon DVD 900 Eddig JBL hangszórókkal ment de az nem volt eladó hozzá. Válaszokat köszönöm.
2009. 10. 25., 7:57
Sziasztok!
Ismeri valaki a Monacor DT109 es vagy a DT105,vagy a DT 208 as dómokat. Véleményeket szeretnék róluk .Tényleg a sal kategoriájában vannak minőségileg ?Kérlek benneteket ajánjatok valamilyen gyártmányt ami hangilag hasonlít a vifa d25 dómra. Köszi
2009. 10. 25., 10:44
A Monacor dómok közül sokan szeretik és egész használhatónak tartják a DT99 tipust.
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális
2009. 10. 25., 15:06
Igen, csak pont azért nem írtam ezt a tipust mert nem megy fel 18000hz fölé pedig sokan beépítik és elégedettek vele.Pl a DT280 as és a DT109 es 22000 ig megy,és elég lentről lehet indítani.
2010. 01. 18., 10:28
Sziasztok!
Ismeritek a Monacor SPX31 TB és SPX32 TB hangszórókat? Milyen minőséget képviselnek? Ha van valakinek tapasztalata velük, kérem írja meg. Kalm! |
|
|
Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég


![[Kép: dscf4068gp5.th.jpg]](http://img87.imageshack.us/img87/1395/dscf4068gp5.th.jpg)
Mondjuk azok nem a project részei, de akkoris. .??.