HANGSZORO.NET fórum

Teljes verzió: Reklamáció (csak le ne ordítsátok Admin fejét)
Jelenleg könnyített verzióban tekinted meg a fórumot. Megtekintés teljes verzióban teljes formázással és grafikai elemekkel.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8
BalekAlak Írta:"nem sok jot"
Erről szó sem volt, .ordog. csak az volt a gond, hogy nem ismeri még.
:? ....kutyafuttaban es feluletesen olvastam, bocsi Smile

De a lenyeg benne van.

BUÉK!!!! .koccint.
fdsa Írta:A hangsugárzónak a zenei hangokat kell(ene) egyenletesen lesugároznia, a többi frekvencián lehetnek rezonanciák, antirezonanciák. Meg van véve! Smile
Ezzel nem teljesen értek egyet. Mert mi történik szegény énekesekkel? Például Alanis Morisette, aki inkább frekvenciákkal játszik mint zeneihangokkal. ;-)
Szomorú hogy az eddig vásárolt 4 magas közül 2 nem volt jó.
Sweepet milyen hangerőnél szokás próbálni?
Lehetséges hogy halkan jó, hangosabban mégsem?

shalafi66 Írta:Én mondtam, hogy a legyártott 639-es (463, 464) hangszórók egy része nem központosan szerelt.
Bármi lehetséges.
Wagnerur Írta:
fdsa Írta:A hangsugárzónak a zenei hangokat kell(ene) egyenletesen lesugároznia, a többi frekvencián lehetnek rezonanciák, antirezonanciák. Meg van véve! Smile
Ezzel nem teljesen értek egyet. Mert mi történik szegény énekesekkel? Például Alanis Morisette, aki inkább frekvenciákkal játszik mint zeneihangokkal. ;-)
Mi történik? Szerintem villámgyorsan kikapcsolom. A Bartók és Kodály népzenegyűjtőkörútjain szocializálódott összes csángómagyar népdalénekesnőnek pedig azt üzenem, hogy hajlítson a mellizmával Smile.
Ők is üzennének neked... De azt nem teszed zsebre. Másrészt helyzeti előnyben is vannak veled szemben, mert ők autentikusak. .nyelv. az interpretáló szabadságát úgysem lehet elvenni, és a szerzőét sem. Én egyébként megértem Alanist. Ma már szinte minden hang foglalt a zenében, így az önkifejezéshez újakat kellett találni. Big Grin
Tőlem meg nem lehet elvenni a kikapcsoló gombot. De ha el is vennék, csinálnék újat magamnak Big Grin
Akkor lényegében ugyanazt csinálod, mint ők. Tongue Kikapcsolódva adsz hangot saját lényednek.
Igen. És ha minden kikapcsológombot elvesznek tőlem, akkor unplugolom magam Smile
unplugolom magam Smile

...szolid szerelmi jelenet....

-ugy- e ,bennem is van valami szép...?
-igen! de ha nem halgatsz el,azt is kihúzom belőled ....
LOL valaki elárulna mért törlitek a hozzászólásom válasz helyett ???
.nyil. MNC topik. Nincs az törölve.
fdsa Írta:
Wagnerur Írta:
fdsa Írta:A hangsugárzónak a zenei hangokat kell(ene) egyenletesen lesugároznia, a többi frekvencián lehetnek rezonanciák, antirezonanciák. Meg van véve! Smile
Ezzel nem teljesen értek egyet. Mert mi történik szegény énekesekkel? Például Alanis Morisette, aki inkább frekvenciákkal játszik mint zeneihangokkal. ;-)
Mi történik? Szerintem villámgyorsan kikapcsolom. A Bartók és Kodály népzenegyűjtőkörútjain szocializálódott összes csángómagyar népdalénekesnőnek pedig azt üzenem, hogy hajlítson a mellizmával Smile.

Na jó, de akkor nézzük a hangszereket. Elég sok húros hangszeren lehet bármilyen frekvenciát előállítani.

Asszem Al Jarreau sem neked való fdsa. .haha.
Wagnerur Írta:Na jó, de akkor nézzük a hangszereket. Elég sok húros hangszeren lehet bármilyen frekvenciát előállítani.

Asszem Al Jarreau sem neked való fdsa. .haha.
Sikeres vizsgáim után nagy örömömben hegedűn el szoktam interpretálnia "Zsiga te, Zsiga!" kezdetű roma nótát. (Hegedűs az, aki hegedülni tud, vagy szokott!). Többször sikerrel adtam elő részleteket hegedűn Dinicu: Die Lerche c. művéből. Pedig ott nincsenek bundok meg billentyűk meg előre odafúrt agyafúrt lyukak. Smile
Al Jarreau valóban nem nyerte el a tetszésemet.
Akkor asszem fdsa a Dreamet szereti inkább Wági. .zold. Rudess pl. a continuumon is képes halálpontosan játszani. :-)) Már ha akar.
fdsa Írta:(Hegedűs az, aki hegedülni tud, vagy szokott!).
És aki lombfűrészel? Azzal mi van?
Miközben mértem a hangszóróimat, az egyik oldalon furcsa csattogást hallottam a nagyon mély hangoknál. (YES, a 30Hz még jól hallható!!!) Zene közben sosem jött elő (hangszedő AT440MLa, CD Harman Kardon HD710, új zenéket is hallgatok), viszont a házimozi illetve a mérés közepes hangerőnél előhozta. A hangszóró nézegetése közben a következőre lettem figyelmes:

[Kép: glue_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Sajnos a másik hangszórón is úgy látom, hogy gyenge a ragasztás, ezért nem cserét kérek (legalábbis elsőre), hanem azt szeretném kérni, hogy a gyár adjon meg egy kiskereskedelemben kapható ragasztót, amivel a hiba korrigálható.
Természetesen csak akkor javítom meg magam a hangszórót, ha ezzel nem vesztem el garanciális jogaimat.
Ezt a problémát azért intézem a nyilvánosság előtt, mivel NAGYON ELÉGEDETT VAGYOK a H2000 hangszóróimmal, illetve a fórum tagjait szeretném segíteni tapasztalataimmal.
Sziasztok,

Ha már a gyár nem felel, van valakinek tapasztalata, mivel ragasszam meg az elvált peremet?

Egyébként okozhatja ez a csattogást, vagy más a hiba.
Valószínűleg ez okozza.
Nem tudom mivel szokták ragasztani, de jó erős ragasztó kell neki. Palma...
A Pálma típusú ragasztóval is lehet javítani, de az eredeti ragasztó típusa Varioplaszt 3215 SR. volt még egy, annak típusát holnap tudom megadni
fdsa Írta:... Többször sikerrel adtam elő részleteket hegedűn Dinicu: Die Lerche c. művéből.
(azt hiszem, tartozom egy fordítással, Die Lerche = A Pacsirta c. nóta, melyet régente a prímás az asztal mellett jáccott, a vonóba fűzendő piros 100 Ft-os reményében a nagyérdeműnek)
Sziasztok.

Nemrég vettem 2db ha22-594 -et . Éppen egy t-s mérést vegeztem csak rajta . Azonkívül enyhe hangerőn rózsazajt tettem rá minkettőre. De úgy tűnik az egyik pille ragaszása elengedte egy 8-10 cm hosszú szakaszon. Ezt most meglehet ragasztanom palma-ragasztóval ,vagy inkább vigyem vissza?
Meglehet, és megköszönjük.
Sziasztok!

A múlt héten vettem 1 pár 1544 672-t. Ez már a második pár, mert tetszik a hangjuk, és ár/érték arányban nagyon jó hangszórónak tartom.
Viszont a mostani párnál tapasztaltam egy kis problémát.
Az egyiknek különböző a hangja a többitől. A membránt finoman kézzel mozgatva is érezhető hogy a kitérése a töredéke a többinek.
Lemértem a paramétereit, és mérve is különbözik a többitől. Egyébként a másik három paraméterei eléggé hasonlítanak egymásra.
A "fekete báránynak" 28,6hz az fs míg a többinek egységesen 22. A többi TS param. is hasonlóan rosszabbul alakulnak.
A hangszórón nincs semmi külsérelmi nyom. (bár érdekes hogy a forrfül ezen egyedül vékonyabb kialakítású)
Véletlenül sem szeretnék szőrszálhasogatónak tűnni, de úgy gondolom ez egy probléma ennél a hangszórónál, és szeretnék egy megoldást találni arra hogy a 3 egyforma hangszóró mellé kerüljön egy 4. is!

A segítségetek előre is köszönöm!


A hozzászólás legutóbb zolis által Kedd. Márc. 24, 2009 14:16-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.

Közben telefonon megszületett a megoldás.
Köszönöm a korrekt, és segítőkész hozzáállást!
Üdv mindenkinek!

Össze rakatam a rendszerem HA25-672, HB15-539, HG2,5-639.
Összességében nagyon megvagyok vele elégedve, persze még álligatni kéne a váltón. Eddig két probléma merült fel az egyik braun gumi széle még a csavarozáskor levált egy rövid szakaszon a kosárról de ezt pálmatex-el gyorsan orvosolni tudtuk, viszont zene hallgatás közben tapasztaltam hogy mikor a mély jobban dolgozik akkor a magas elkezd recsegni, gondolom ez azért van mert bejut a levegő a 639-es membránja alá. Tudnátok javasolni valami megoldást a problémára?

Választ előre is köszönöm.
Laci
Sziasztok keresek a szóban forgó Videoton Altus F3 hangfalhoz hangszórókeretet és előlapot ha valaki tud segíteni megköszönném.
Szerintem van az Altus F3-hoz keret, de holnap pontosan megmondom.
K.Laci Írta:Össze rakatam a rendszerem HA25-672, HB15-539, HG2,5-639 (...)
viszont zene hallgatás közben tapasztaltam hogy mikor a mély jobban dolgozik akkor a magas elkezd recsegni, gondolom ez azért van mert bejut a levegő a 639-es membránja alá. Tudnátok javasolni valami megoldást a problémára?

Húzd meg a 639 3db csavarját a diffúzorok mellett. Nekem is lazák voltak anno.

De szerintem inkább az erősítődet hajtottad ki teljesen, ami a hangszóróidra elég veszélyes.
Nem jó ötlet, ha meghúzza a csavarokat, mert nem véletlenül lazák azok, a gyárban így próbálják beállítani a lengőcséve központosságát.
shalafi66 Írta:Nem jó ötlet, ha meghúzza a csavarokat, mert nem véletlenül lazák azok, a gyárban így próbálják beállítani a lengőcséve központosságát.

Az elég szomorú, mert nekem konkrétan lötyögött a műanyag a mágnesen, tehát muszály volt meghúznom, mert különben zörgött volna a dobozban és persze "szelelt" volna a zárt doboz.

Régebben mikor pillét cseréltem egy régi vidi "csörgőkígyóban" úgy emlékszem, hogy fixen megvezették a tekercs kivezetésének műanyagját a fémből kisajtolt bütykök... úgy volt központos (elvileg)... vagy a három csavar annyira elhúzza a tekercset, hogy már a cséve vasat fog? .sokk.
Fordítva. A három csavarral kell elhúzni annyira, hogy ne érjen hozzá semmihez.
Ha ez a baj, akkor be kell ragasztani, pl ragasztópisztollyal.
Az betömít, de szükség esetén még el lehet távolítani.
Az erősítőm még félkész állapotban van, még nincs benne előerősítő, a bemenet rögtön a végfokokra megy, így azok még bőven nincsenek meghajtva rendesen. Én tömítés gyanánt szilikonra gondoltam. Nem tudom mit szólnátok hozzá?
Nincs ellene kifogásom.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8