Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Lex
Ez biztos így van ,de meghalgatva ebből semmit sem hallottam .
Az eddigi meghalgatás alapján , semmilyen szmötyit nem szedett össze .
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
Ha jó "környezetben" van, akkor nem feltétlen szed össze zajt. De egy nagyobb teljesítményű elektromos ketyere ki/bekapcsolása (pl. porszívó) rátehet ilyet. Persze én nem azért írtam le, mert csak az a jó. Ha neked ez megfelel, használd egészséggel!
Üzenetek: 883
Témák: 4
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
2
Lex Írta:Ha jó "környezetben" van, akkor nem feltétlen szed össze zajt. De egy nagyobb teljesítményű elektromos ketyere ki/bekapcsolása (pl. porszívó) rátehet ilyet. Persze én nem azért írtam le, mert csak az a jó. Ha neked ez megfelel, használd egészséggel!  Na nálam lenne mit összeszednie: mobilok, taxik, stb.
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Lex .
Három szál drót az egész , próbáld ki .
Üzenetek: 1 465
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Lex Írta:Fantasztikusan tudsz érvelni. Mindig meglepődök. Az nem érvelés volt, hanem tagadás.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Ebben a felállásban ugye 10m 2.5-ös drót van sorbakötve a hangfallal , ami biztos nem tesz jót , főleg a mély hangoknak .
Most elmegy a Tannoyhoz onnan a TL-be , így jön össze ez az irdatlan hossz . Végleges megoldáskén elég lessz 3 - 3 m kábel is , amit minimum 5-6 mm2-re tervezek . Pillanatnyilag a CAT 5 dupla hármas fonat a jelölt .
Ennél csak jobb lehet .
Üzenetek: 1 465
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Eszt egykicsit pontosícsd kérlek millenis asz?
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
A CAT 5 /kategória 5 / - UTP kábel . Meglehetősen tiszta réz , 8*0.5 mm ér , spécin pödörve . Kétféle fonatot láttam eddig , kopasztott , és eredeti állapotban . Valószínü kopasztás nélkül fonok össze . 6-ot , kettesével hármasfonatban . A CAT 7 állítólag mégjobb .
Ja , és az igazi innyencek teflon szigetelésüt használnak . .nyelv.
Üzenetek: 1 465
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Megmondom őszintén, ebben nem hiszek. A csavarásnak egyetlen poénja van: a zavarokra való kisebb érzékenység. Érpárok szempontjából. Persze azokon a frekvenciákon, amelyikre a kábelkígyó használatos. És itt képbe jön a hasznos/zavarjel nagysága és frekvenciája. Teljesítménykimeneten az x voltot kutya legyek ha befolyásolja y mikrovolt (nagyságrendről van szó nem tényleges értékről) ezredrésze, mindez a kábel szempontjából több mHz-re "hangolt" csavarás/hangfrekvencia tekintetbevételével, ami egyenlet eredménye egyenlő a nullával. Hacsak nem negatív. Ha ezt valaki meghallja, rohanok Gábor Áronhoz. Ja, vagy hogy az rézőntő vót? Ágyúval is ki kéne próbálni... Csak sokat kell egymához pakolni, +a csavarásról nem beszéltünk.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Üzenetek: 674
Témák: 0
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
FTP vagy még inkább STP biztos jó eredményt ad.
Üzenetek: 1 465
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Lelked rajta. Az én fülemet nem erre méretezték gyártáskor, ez biztos. De nem akarok senkit lebeszélni a kísérletezésről/próbálkozásról, csak nem hiszem hogy ez hallható. Részemről persze. Szerintem itt több a misztikum mint a valóság. .boszi. .hm. .ordog. .forog. .tuz.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
"FTP vagy még inkább STP biztos jó eredményt ad."
Mi az?
A Jozsi egy hitetlen .
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Szervusztok.
Ismeri valaki a SINI repertoárját ? Pontosítva , forgalmaz teflon szigetelésü , csavarozható , RCA aljzatot ? A KÁCSA AUDIO igen de nekik nincs Ajkán viszont eladójuk .
Gondolom a csatlakozók is leginkább ebbe a topicba passzolnak .
Üdv. .zzz.
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
Az alap CAT5-6-7 UTP az árnyékolatlan csavart érpár (Unshielded Twisted Pair)
Az STP az árnyékolt (Shielded Twisted Pair).
Az FTP nálam a File Transfer Protocol .haha.
Ha jól tudom, a CAT 6 és 7 már teflon szigetelésű, de a korábban idézet linken elég részletesen elemzik. Az UTP kábelek nem elsősorban a zavarvédettség miatt jók (ellentétben a hálózatos felhasználással), hanem az alacsony ellenállás és a jó kapacitív tulajdonságok miatt. Ez is benne van e linkelt topikban konkrét mérésekkel együtt. És ugye a vezeték kapacitásának már van köze a leadott hanghoz.
Lex
Üzenetek: 1 290
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Oct.
Értékelés:
0
Lex Írta:Ha jól tudom, a CAT 6 és 7 már teflon szigetelésű, de a korábban idézet linken elég részletesen elemzik. Nekem CAT 6-ból van hatosfonatom. Nem teflonos. Létezik teflonos és anélküli verzió.
Nekem az alapverzió jutott, a teflonos drágább.
Üdv, Péter
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Kösz Lex teljesen kimerítő válasz .
Péter.
Milen a hangja ? Összehasonlítottad már ,más kábelekkel ?
Az ár is érdekelne .
Üzenetek: 1 290
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Oct.
Értékelés:
0
A kábel ára 150 Ft/m vagy ilyesmi. Nem drága. CAT6 merev, azaz fali kábel.
Majdnem egyszerre raktam össze a rendszert, csak az erősítőt cseréltem közben.
Még kábeltesztre nem került sor. Majd ha Lévától veszek akkor lesz teszt.
Egyelőre most a hangváltó izgat, a kábelek hidegen hagynak.
IC-ből már van 3 félém, egy még félkész állapotban  De az az igazság,
hogy a 300 Ft-os meg a 4000 Ft-os közt első hallásra nem hallottam
különbséget. Igaz, hogy azt hittem markáns különbséget kell hallani, de
az nem volt. Még nem füleleltem nyugodt körülmények közt, ha majd lesz
rá kedvem, meg időm, a feleségemmel leülünk tesztelni. Csak a párommal
valahogy mindig olyan dolgokat csinálunk, aminek köze nincs a HiFihez.
 .foghijas. .telefon.
Üdv, Péter
Üzenetek: 674
Témák: 0
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
FTP az Foiled-et is jelent. TP ua.
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Csatlakozókról semmi info ? Ejnye , ejnye .
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Nekem van/volna infóm, de nem tdom feltölteni. Mócsing, a kiskerben, aki kapcsolatban áll a sinivel van katalógus, nem?
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Nemtom , holnap kiderül .
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Fejlemény : csatlakozó nuku .
Tudja valaki a CAT 5 -ös kábelt , mennyiért vesztegetik?
Üzenetek: 1 290
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Oct.
Értékelés:
0
Mócsing Írta:Fejlemény : csatlakozó nuku .
Tudja valaki a CAT 5 -ös kábelt , mennyiért vesztegetik? kb 50 Ft/méter irányáron.
Üdv, Péter
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Szia Péter .
Dupla hármas fonatra gondoltam . Valaki úgy jellemezte hogy , 5-6000/m árig állja a vesenyt .
Üzenetek: 1 290
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Oct.
Értékelés:
0
Lévának is van egy favorit kábele. Audiolink SC a kábel neve. Pár száz Ft, ő erre esküszik.
Ha majd veszek belőle, összehasonlítom a jelenlegivel.
(Bocs véletlen ezt a hozzászólásomat szerkesztettem, melléklikkeltem... válaszolni szerettem
volna neked, de ehelyett szerkesztés lett.. no mindegy, a lényeg benne van.)
Üdv, Péter
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Milyen gyártmány a Léva féle drót ?
Üzenetek: 1 290
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Oct.
Értékelés:
0
topeti Írta:Audiolink SC a kábel neve. Pár száz Ft, ő erre esküszik. Mócsing Írta:Milyen gyártmány a Léva féle drót ? Most írjam be mégegyszer?
Üdv, Péter
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Naaaa , csak mégegyszer !
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Fiúk !
Van valakinek tippje honnan lehetne beszerezni , Alcatel v. Naxan márkáju CAT 5 -öst .
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
Meg tudná mondani valaki, hogy milyen kábelt célszerű használni elektret mikrofonhoz? Úgy tudom, van mikrofon kábel, csak nem tudom, az milyen. Az alábbi linkekről ha azonosítanátok, azt megköszönném:
Link1, Link2.
Lex
Üzenetek: 564
Témák: 10
Csatlakozott: 2006. Mar.
Értékelés:
0
Egy egyeres, árnyékolt kábelre lesz szükséged. Ennyi. Semmi extra.  Van aki úgy csinálja meg, hogy két egyszerű kábelt ráforraszt, aztán összetekeri. Azért inkább ajánlom az előzőt. Az én mikim tökéletesen működik vele. 8)
Opcionálisan jó a kéteres is, csak abból az egyik nem kell, úgyhogy széthúzhatod... .zold. .hehe.
Üdv: spexcel!
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Lex .
Egyszerü 3m-es koaxot használok a Méricskéhez . Úgy" hitelesítettem"hogy elősször egy 60 cm-es darabbal mértem , utánna kicseréltem a három méteresre , úgyhogy minden más változatlan maradt . Összehasonlítva a két eredményt , nem találtam különösebb eltérést , így átminősítettem mikrofonkábellé .
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
Most néztem az SOS-nél és létezik 1 és 2 eres, bár most csak 2 eres van 120+ÁFA/m. Az SOS 300 méterre van tőlem, de nettó 5eFt a min. rendelés. 
A koax-szal az a bajom, hogy túl kemény.
Lex
Üzenetek: 564
Témák: 10
Csatlakozott: 2006. Mar.
Értékelés:
0
Bemész egy akármilyen alkatrészboltba, és veszel annyit, amennyi kell. ~50-100Ft közötti áron bruttóban. 8)
Üdv: spexcel!
|