Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
 igen. Kb.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Nemakarok újra vitát nyitni ,de énis többretartom őket mint maga a gyártó .  / Sajnos a váltó ugyanolyan fontos mint a hangszóró./
Üzenetek: 245
Témák: 0
Csatlakozott: 2008. Feb.
Értékelés:
0
Mócsing Írta:/ Sajnos a váltó ugyanolyan fontos mint a hangszóró./
Igen ez így van. Én is tapasztaltam néhányszor, de ez az "elöregyártott" váltó már kezd egész jól összeszokni a hsz-ekkel és kezd egész kellemes hangja lenni. A magas sem kiabál ki a rendszerből.
Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Üzenetek: 405
Témák: 3
Csatlakozott: 2007. Aug.
Értékelés:
0
Csak arról van szó, hogy megszokta a füled.
Üzenetek: 245
Témák: 0
Csatlakozott: 2008. Feb.
Értékelés:
0
Ja! Meg az, hogy kezdenek bejáródni a hsz-ek.. Föleg.
Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Természetes, hogy semmi sem tökéletes, ezekben ahangszórókban is vannak hibák, de ha ismered a gyenge pontokat, könnyebb elkerülni.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 1 153
Témák: 6
Csatlakozott: 2008. Mar.
Értékelés:
1
Elgondolkodtam azon, hogy bemutassam e a ládikát a SALfórumos nagyérdeműnek is  Mondjuk a magasaim azok DTF12-esek.. még..  ahogy ismerem magam, mihelyt megjön a fizom, eladom ezeket lakótársamnak kedvezményesen, és én meg rendelek HG 1,9-eseket.. igen, olyanokat.. mondjuk külsőre jobban tetszik a kerek HG 2,5ös, de ahogy olvasgattam a régebbi fórumokat, az 1,9 magasabbra megy, és anno láttam az átvitelét, és szerintem kicsit simább, mint a 2,5-ösé.. igaz, kevesebb szuflát bír, de végülis ez nem diszkóláda
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Az 1,9-es dóm nem müködik gyári állpotben kétutas rendszerben.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 245
Témák: 0
Csatlakozott: 2008. Feb.
Értékelés:
0
shalafi66 Írta:Az 1,9-es dóm nem müködik gyári állpotben kétutas rendszerben.
Ezt a választ már én is megkaptam.  Maradj te is a HG2,5-nél, igen szép hangja van neki. Nem tudom tényleg mit szólna a "saloscsapat" a dobozainkhoz, szerintem gyaláznák..  Na de nem ez a lényeg, mki mást szeret és úgy is ellenkeznének a nézetek.
Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Ha van előtte ellenállás ,lehet javítani a felső végén .
Üzenetek: 1 153
Témák: 6
Csatlakozott: 2008. Mar.
Értékelés:
1
Csak ugyebár a HA-17-es érzékenysége is 90dB körül van, szóval szerintem nemigazán kellene elé ellenállás. De majd kiderül, ha megrendelem
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
De kell számolni a baffle kompenzálásra is vagy 3dB-t, így a 92-ből a 2,5-es dómnál jócskán csillapítani kell.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 1 153
Témák: 6
Csatlakozott: 2008. Mar.
Értékelés:
1
Most tudom, hogy nagyon hülye kérdés, de sokszor látom itt a fórumon, h baffle.. de sajna pontosan még mindig nem tudom, mi az .oh. mondtam, h sokat kell még tanulnom
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
http://www.quarter-wave.com/General/BSC_Sizing.pdf
sok helyen olvashatsz erről a neten. Gyakorlatilahg BS. az előlap méreteitől függő mélytartományban jelentkező hangnyomáscsökkenés.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 245
Témák: 0
Csatlakozott: 2008. Feb.
Értékelés:
0
Magyarul esetleg nem lehetne? Nem beszélni idegen nyelvűűűl..
Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
ööö pl. van egy jó kis onlány fordító. www.webforditas.hu Hasznos infót nem tudsz meg tőle, de garantáltan jobb lesz majd a kedved.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 245
Témák: 0
Csatlakozott: 2008. Feb.
Értékelés:
0
Vagy sokkal rosszabb!  Sajnos ismerem ezt a fordítót, de sokra nem lehet vele menni. Hihetetlen sok nemlétező mondatot kreál, olyanokat, hogy ki sem lehet mondani, mert semmi értelme nincs neki..  dejazért köszii!
Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Üzenetek: 1 153
Témák: 6
Csatlakozott: 2008. Mar.
Értékelés:
1
Én beszélni német középfokon és most kezdeni angoltanulás.. tehát nyelvlecke gyanánt megbírkózni vele
Üzenetek: 245
Témák: 0
Csatlakozott: 2008. Feb.
Értékelés:
0
Nem vok híve az erőszaknak, tehát bírkózzon a fene, én csak olvasni szeretném..
Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Az a lényege ,minnél mélyebb a hang ,annál kevésbé irányított . Az egész mély hangok körkörösen terjednek , ezért hiába adja le a hangsugárzó ,mégis hiány jelentkezik . A baffle steap kompenzálás ,tulajdonképp mélyhang kiemelést jelent . Így kapunk a hallgatási pontban ,megfelelő mennyiséget belőle .
Üzenetek: 245
Témák: 0
Csatlakozott: 2008. Feb.
Értékelés:
0
Akkor nekem ebböl kéne egy kevés, mert nem tökéletes a mélye a dobozomnak..
Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Nem mélykiemelés, hanem a középtartomány hangnyomását csökkented váltótervezés közben olyan szintre, hogy egyenes legyen az átvitel. Ez benne van a pdf-ben...
valójában jobb mélyátvitele nem lesz tőle a hangsugárzónak, tehát az alsó határfreki nem változik, csak a mélytartomány hangnyomása a középpel azonos szintbe kerül, helyreáll az átvitel egyensúlya.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Így igaz ,rosszul fogalmaztam .
Üzenetek: 1 153
Témák: 6
Csatlakozott: 2008. Mar.
Értékelés:
1
A hétvégén felcipeltem a gyöngyszemeimet az egyik ismerőshöz az egyetemi koliba, és csaptunk velük szombat este egy kis bulit. Közben azért vigyáztam arra, hogy (szemre) a lineáris kitérést ne nagyon lépje túl, de néhány bútordarab meg a szinestévé hátlapja igy is rezonált  Többen meg is dicsérték, hogy szép meg erős hangja van  Egyetlen kritikát kaptam csupán: "Lacikám, azt a másik dobozt is be lehetne olyan szépen burkolni..." Hát na.. még mindig nem jött a retes fizum.. majd ha megjön, az lesz az első, hogy megcsinálom 
És ha már a gyöngyszemeimről van szó.. az erősítőmet még meg sem mutattam.. az is az utolso csavarig saját építés  Na jó.. a dobozt azt vettem.. így nem is olyan szép mintha terveztem volna neki egyedileg egyet
íme:
Üzenetek: 1 153
Témák: 6
Csatlakozott: 2008. Mar.
Értékelés:
1
És íme egy igazi gyöngyszemem: UNIVERSUM VT2355, 1975-ből. Lehet hogy nincs akkora ereje mint a mostani, saját gyártmányomnak (ez kb. 2x20W, a mostani az papírforma szerint 2x70W-ot tud, igaz, a THD ekkor már 1%, de majd ha lesz időm, kimérem a tanszéken), de szerintem hanghűségben lenyomja  És a mai napig működik.. otthon használjuk rádióként a nappaliban.. két kicsi gagyi hangdobozzal.. de tervben van 2db HA13-as beszerzése, és csinálok hozzá jó kis hangfalakat
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális
Üzenetek: 1 153
Témák: 6
Csatlakozott: 2008. Mar.
Értékelés:
1
Egyébként most nézem: a Vava hangfalaiban is DTF-12-esek vannak.. hehe, nem vagyok egyedül .haha. .oh.
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális
Üzenetek: 1 153
Témák: 6
Csatlakozott: 2008. Mar.
Értékelés:
1
Wolfsburg!
Te ha jol emlékszem csináltál ill. csinálni fogsz Braunnal mélyládát. Mekkora doboz van/lesz hozzá? Mert én jáccadoztam a winisd-vel ezügyben, de anno Shallafi kiokított: ne a program gondolkodjon helyettem, én meg sajna még nem tudom, hogy kell hangszóróul gondolkodni
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális
Üzenetek: 245
Témák: 0
Csatlakozott: 2008. Feb.
Értékelés:
0
Ez a mélyláda építés egy picit háttérbe szorult. Még a nyomó sincs meg anyagi okok miatt. Ez a doboz kb. 55L lehet üresen és még egyelöre zárt, mert még nem vitt rá a lélek, hogy kivágjam a cső helyét. Azt sem tudom milyet tegyek bele, de egy salos csővel szemezek ami a legnagyobb a palettájukon, de nem tudom, hogy jó e hozzá. Majd talán vki segít ebben.
Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Üzenetek: 1 153
Témák: 6
Csatlakozott: 2008. Mar.
Értékelés:
1
Szimuláltam egy kicsit a ládáddal, a braunnal és a winisdvel.. 55 literes doboz, 25Hz-re hangolva 10 centis reflexcsővel valami horribilis, 1.2m-es hosszt hozott ki.. ugyanez a hangolási freki elérhető 2 db 4,7 centi átmérőjű csővel, darabonként 25 centis hosszal.. de abbol a SAL-nál asszem csak 10 centiset lehet kapni.. vagy nemtom  mondjuk egy ilyen csővel 11 centit hozott ki a progi, csak akkor a vent mach az 0,31, és ugy tudom, minél magasabb ez a szám, annál gyorsabban jár a levegő a csőben, és ez nagy amplitúdánál suhogást eredményez. Úgy tudom, akkor jó, ha ez a vent mach szám 0,04 vagy ez alatti. Mondjuk két 4,7centi átmárőjű, egyenként 25 centi hosszú csővel is 0,08.. de ez már tűrhető. Mindenesetre még én is várom erről a nagyok véleményét  Mert én még csak "programmal" tudok gondolkodni .oh.
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális
Üzenetek: 245
Témák: 0
Csatlakozott: 2008. Feb.
Értékelés:
0
Én meg a progival nem tudok bánni. Lehet mert nem is mélyedtem ebbe bele annyira. Az tényleg elég érdekes lenne akkora csővel (első megoldás). Én nem is mek ebbe bele ennyire, majd mondanak vmi okosságot. Sajnos mostanában időm sincs erre. Amúgy lehet nagyobb doboz kéne neki, de ilyen volt itthon kéznél. Van egy 60 pár literes is, de az kocsiba való és ezért ferde a háta. Azt csak nem hozom be ide.
Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Üzenetek: 1 153
Témák: 6
Csatlakozott: 2008. Mar.
Értékelés:
1
Egyébként a hétvégén jöttem rá, hogy anno mennyire bot fülem volt. Sebtében kellett összedobnom egy sörözős bulihoz hangosítást, és mivel a jelenlegi dobozaim a HA 17esekkel itt vannak miskolcon az albiban, elővettem a két első generációs, csillapítatlan dobozom, bele a 2 MNC váltó nélkül, plusz a 2 db jó öreg piezo sorbakötve 680nF-os fóliakondikkal.. borzalmasan szóltak  és még arra a konfigurációra mondtam anno, hogy hűdeszépen szól .haha. .kopp. .ut.
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális
Üzenetek: 245
Témák: 0
Csatlakozott: 2008. Feb.
Értékelés:
0
Ilyen ez! Változik az ember és az igénye is. Én is pont így vok ezzel. Régen salos vmikböl építettem, de mára már nem szeretnék velük foglalkozni. De van itthon most is egy 3utas ilyenem de nem is használom. A dobozát elszeretném passzolni mert nem férek már tölük. Ha esetleg vkit érdekel szóljon.  25ös mély van benne a közép talán 13as lehet a magas meg egy HG2,5-es.
Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Üzenetek: 1 153
Témák: 6
Csatlakozott: 2008. Mar.
Értékelés:
1
Csütörtökön lesz a nagy meccs.. az én HA 17-es dobozaim kontra haver SR3040-esei... magyar termék kontra kínai import  Kicsit őrültségnek hangzik, 17es a harmincassal  Végülis csak azért viszem fel megint a koleszba, hogy hajtsam is egy kicsit, mert itt a panelban nem nagyon lehet.. és az ő cucca is ott lesz, bulit csinálnak vele.. és ha már így állunk, mért ne mérjük össze erőinket  Tudom, erőben nem mérhető össze egy 30-as meg egy 17-es, ráadásul neki egy Quad 405-öse van, egy legenda, nekem meg csak ez, a sokak által kritizál DMOS izé..  (erős kis izé amugy  ).. Azért kíváncsi leszek az eredményre  Én legalább azt remélem, hogy hanghűségben azért picit szebbek lesznek az én dobozaim.. a magasaink egyformák, egyforma a keresztfreki is: 3200Hz. Mondjuk ez lehet a javamra lesz, mert a HA 17 az kb 5kHz-ig egész jól működik (sőt még 10-nél is él, kipróbáltam egyszer csak ugy naturban  ), az SR (adatlap szerint, ami nem igazán olyan, mint a hangszóró élőben, ahogy a SAL fórumon megtudtam) 2kHz fölött erősen csillapít. Nya majd meglássuk 8)
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
A Quad 405-ről is lehet legalább ugyanannyi rosszat mondani.  Annak ellenére hogy legend.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 1 153
Témák: 6
Csatlakozott: 2008. Mar.
Értékelés:
1
Mondjuk.. nekem még ott van előtte a csak zajgenerátorként csúfolt LM1036 .. .oh. bár én ezt nem tapasztaltam; fél éve üzemel a két TDA7294-gyel, de kifejezetten hallgatható, és szinte alapzaja sincs.. csak akkor, ha csutig feltekerem a potit.. mondjuk az meg a laptop-hangkártya alapzaja is lehet.. más erősítővel is csinál olyant  És amúgy aki eddig meghallgatta, az sem mondott róla semmi rosszat. Mondjuk az elődje, a TDA1524.. annak tényleg csúnya alapzaja volt, torzított és fűtött mint egy radiátor.. azt még kb 4 éve raktam össze, nem is használtam sokáig.
Apropo: a minap találtam egy olyan dómot, hogy TVM ARV-104-03/8 (asszem ezt a TVM-et hívták régesrég TESLA-nak). Az SOS forgalmazza, bruttó kb. 3600Ft/darab áron. Nem tudom, hogy mennyire valós az az átvitel, ami ott van róla, de ha az, akkor nekem ilyen lesz a következő magasam, teszek rá, hogy kicsit drága  . De ha mégse igy van, szoljatok.. én csak az adatlapra tudok egyelőre hagyatkozni.
íme az adatlap linkje:
http://www.tvm-valmez.cz/index.php?id=10...195&catg=5
Még egy apropo: shallafi, neked nincs véletlenül DTF-12 dóm mérésed? anno még a HE fórumon tudtál nekem mutatni DT-1-es mérést. Ha DTF-12 is van, megköszönöm  Kíváncsi vagyok rá, ugyanis a sal-nak nincs róla grafikonja.
Iiiiistenkém.. anyám agyonüt, hogy minden egyes ösztöndíj-érkezéskor hangszórókat veszek.. ez a TVM páros már nem is tom hanyadik magasam lesz az évek során, ha megveszem... .haha.
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális
|