Üzenetek: 8
Témák: 1
Csatlakozott: 2006. Sep.
Értékelés:
0
Hali. .szia.
Sikerült szereznem egy jó kis (szerintem!) BASF D-5050-es erősítőt. Sajnos a paramétereit nem sikerült tökéletesen felderítenem. Már kismilió helyen kerestem.
Jó lenne ha valaki tudna ez ügyben segíteni.
Ürülnék ha még véleményt is közölnétek erről a fajtáról, márkáról. Sajnos nem nagyon ismerem.
Kösz Cimiii (kezdő "megszállott")
Üzenetek: 1 465
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Szerintem nézzél bele, mert minden bizonnyal nem a BASF gyártotta - nem ez a profilja - hanem saját címkéjével forgalmazta. A belvilágból több minden kiderülhet. Pl. ki gyártotta? És esetleg úgy könnyebben jutsz infóhoz.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Üzenetek: 1 465
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Mondok neves és kevésbé neves példákat régebbről.
Olympic TV = Daewoo
Blaupunkt video = Panasonic
ITT Nokia video = JVC
uzw.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Üzenetek: 8
Témák: 1
Csatlakozott: 2006. Sep.
Értékelés:
0
Hali
Köszi az infot!
Egy kérdésre viszont nem találtam megnyugtató választ Van benne egy 'DNL' kazetta és nem tudom mi a funkciója. Én olyasminként ismerem mint egy szürő (zaj) és biztonsági panel. Ez így igaz?
Előre is köszi .!.
Üzenetek: 8
Témák: 1
Csatlakozott: 2006. Sep.
Értékelés:
0
Hi
Sikerült ezt is megtudnom! Ez egy előerősítő. .ut.
Üzenetek: 564
Témák: 10
Csatlakozott: 2006. Mar.
Értékelés:
0
Hmm. Én nem így tudtam. Ahogy hallottam, az egy zajcsökkentő áramkör. A dolby-khoz hasonló, ám a rendszer olyan, hogy nem csak magnóban való alkalmazásra alkalmas, hanem erősítőben, tunerben is felhasználható. Persze lehet, hogy ebben az esetben tévedek... .forog.
Bővebb infó:
Sipos Gyula: Hifi erősítők építése, 166.old.
A könyvet az oldradio tesla-n is megtalálod djvu-ban.
Üdv: spexcel!
Üzenetek: 8
Témák: 1
Csatlakozott: 2006. Sep.
Értékelés:
0
A neten én is így olvastam először. Aztán a kifeküt rajta pár ellenálás, elvittem, hogy kicseréltessem és ott mondták ezt a fukciótját. De most egy kicsit összezavarodtam mi is ez? .forog.
Különben ez egy rádiós erősítő (BASF D-5050).
Mivelhogy nem csináltak vele semmit ezért elviszem egy másik helyre. Megcsinálnám én is de sehonnét sem tudok szerezni ilyen ellenálásokat!
Az oldal meg tök frankó, köszi.
Üzenetek: 1 465
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
spexcel Írta:Hmm. Én nem így tudtam. Ahogy hallottam, az egy zajcsökkentő áramkör. A dolby-khoz hasonló, ám a rendszer olyan, hogy nem csak magnóban való alkalmazásra alkalmas, hanem erősítőben, tunerben is felhasználható. Persze lehet, hogy ebben az esetben tévedek... .forog.
A DNL-ről a franc tuggya hotymi. A DNR (Dinamic Noise Redukcion) a szajcsökentő. .ok.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Üzenetek: 674
Témák: 0
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
[OFF]A DNL egy skandináv légitársaság.[/OFF]
Üzenetek: 564
Témák: 10
Csatlakozott: 2006. Mar.
Értékelés:
0
DNR??? Szerintem a Sipos könyben DNL-ről van szó... .forog. Lehet pl. dynamic noise limiter vagy limiting. Megnézni nem tudom, emiatt nem rakok fel djvu-t... .zsepi.
Üdv: spexcel!
Üzenetek: 8
Témák: 1
Csatlakozott: 2006. Sep.
Értékelés:
0
Kép itt http//zalaszantoert.uw.hu/indexero.html
Üzenetek: 8
Témák: 1
Csatlakozott: 2006. Sep.
Értékelés:
0
DNL "véfokozathoz egy dinamikus zajtárló" /Magnósok évkönyve 1977 - 48. oldal/
.udv. végre itt az igazság!
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Zajtárló ,ez jó !
Tudomásom szerint úgy működik , hogy egy bizonyos szint alatti jelet ,külön ágon erősíti , és a végén elen fásisban hozzáadja az eredeti jelhez .
Ezzel tulajdonképpen kivonja belőle . Alighanem a Philips találta ki .
Üzenetek: 8
Témák: 1
Csatlakozott: 2006. Sep.
Értékelés:
0
Pontossat tényleg a könyvből tudsz meg de valami hasonló. Frankón leírják.
Igaz, a Philips találta ki.