Üzenetek: 1 465
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Végül is a FET csak az alacsonyimpedanciás, nagyobb terhelésre való meghajtást adja, helyettesítve a csőhöz amúgy szükséges trafót.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Üzenetek: 577
Témák: 4
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
.szia.
Üdv Doki!
Üzenetek: 703
Témák: 12
Csatlakozott: 2006. Jun.
Értékelés:
0
szép .taps. .taps. .taps.
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Üzenetek: 1 465
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Én csak a cseresznyefát sajnálom. .hehe. Ha még teremhetett vóna...
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Üzenetek: 18
Témák: 0
Csatlakozott: 2006. Sep.
Értékelés:
0
Üzenetek: 703
Témák: 12
Csatlakozott: 2006. Jun.
Értékelés:
0
Ez is nagyon tetszik
A külső fa mintázatot mi adja (fólia, furnér....stb)?
És a doboz mien anyagból van?
belső merevítés?
stb
Kicsit mesélj róla nekünk.
üdv: Vava
ui: örömmel látom hogy tetszik az embereknek ez a gyöngyszemek topic
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Üzenetek: 1 290
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Oct.
Értékelés:
0
Én meg amikor először láttam a topic címét röhögtem magamban, hogy akkor ide a doki szemeiről fogunk képeket betenni?  .hehe.
Egyébként a dobozt elnézve, úgy fest, mintha fóliázva lenne. Az anyagát nem tudom megitélni...
de a körkivágást elnézegetve úgy fest, ez MDF-ből készült, legalábbis az előlapja,
mert a bútorlap(faforgácslap) ennél durvábban munkálható meg.
Üdv, Péter
Üzenetek: 18
Témák: 0
Csatlakozott: 2006. Sep.
Értékelés:
0
A doboz valóban MDF-ből készült (19mm-es) és öntapadós fóliával vontam be. Az előlap le lett kerekítve, de csak a két oldal, a felső illetve az alsó része nem.
Méretei: 22cm széles, 100 magas, 19 mély. Ha jól emlékszem 20-21 liter a nettó térfogat. Három merevítés van benne. Kettő, amit MDF-ből vágtam ki és összefogja az előlapot és két oldalfalat. Kb. 30cm-re van az egyik a doboz tetejétől és a másik is kb. 30cm-re az aljától. Ez 3cm vastag. Valamint egy 3x3cm-es léc a mélyközép felett. A hátlap csavarokkal van felfogatva (jó sokkal  ) és vmi parketta alátéttel vagy szigeteléssel "szigeteltem" le a hátlapot, hogy ne szökjön a levegő és ne sziszegjen.
Alulra került egy kisebb (10x5x18) leválasztott rész a hangváltónak (utólag belegondolva felül jobb lett volna). A hangváltó 3800Hz-nél vág, 6db-es (de ezt biztos meg fogom még változtatni). Magassal sorban egy 6,8uF-os kondi és egy l-pad 1,5 ohm sorban és 33 párhuzamban. Méllyel sorban egy 330uH-s tekercs. A lényeg majdnem lemaradt: 620-as és 639-es hangszórókból építkeztem. A reflexcső emlékeim szerint 46mm átmérőjű és 6 cm hosszú.
Tüskéken ácsorog (behajtós menet van az alján).
Végül néhány kép:
Üzenetek: 577
Témák: 4
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
topeti Írta:Én meg amikor először láttam a topic címét röhögtem magamban, hogy akkor ide a doki szemeiről fogunk képeket betenni? .hehe. Vicces.
.forog. .puff.
Üdv Doki!
Üzenetek: 577
Témák: 4
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Előtte: .hm.
Utána: .ok.
Üdv Doki!
Üzenetek: 1 465
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Mit is kéne erről tudni? Annyit látok (a különböző megvilágításból ítélve) nem egyidőben készültek a képek. .zold.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Te Doki .
Azokat a TV potmétereket komolyan gondoltad .
Üzenetek: 1 290
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Oct.
Értékelés:
0
h_jozsi Írta:Mit is kéne erről tudni? Annyit látok (a különböző megvilágításból ítélve) nem egyidőben készültek a képek. .zold. És a háttér? Egyszer rücskös fal előtt volt, máskor meg a (talán)konyhaasztalon a terítőből ítélve.
Üdv, Péter
Üzenetek: 1 465
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Megvan! Újfajta rezsó, felülről kell a rántottára tenni. .tuz.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Üzenetek: 703
Témák: 12
Csatlakozott: 2006. Jun.
Értékelés:
0
Sziasztok!
Amit még az első oldalon igértem (az stk-ás végfok külön tápja) most megérkezett!
8,6 kg 520W és mint a képeken látható nem toroid trafó sajna
Azért lett ienekből csinálva mert ezek voltak ithon .oh.
A kondik benne : 2* 10 000 uf+ 2* 4700 uf + az erősítő dobozában 2* 22000 uf
A tápban lévó vezetékek 2-es merev réz huzalok (nem fonott)
üdv:vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Üzenetek: 605
Témák: 1
Csatlakozott: 2006. Jul.
Értékelés:
0
vava Írta:.... mint a képeken látható nem toroid trafó sajna
.... Jó "kis" trafó az.
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Üzenetek: 1 465
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Legalább nem fog füstjeleket eregetni. .cigi.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Üzenetek: 234
Témák: 1
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Vaze' .sokk.
Raksz rá egy párnát és puffnak is jó.
Üzenetek: 1 465
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Méghosszá fütve! .ok.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Üzenetek: 1 290
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Oct.
Értékelés:
0
Az autóiparban ezekért több tizezreket elkérnek, vava meg gyakorlatilag feltalálta az ülésfűtést. Már csak a kocsiülésbe kell applikálni .hehe.
Üdv, Péter
Üzenetek: 5
Témák: 1
Csatlakozott: 2006. Dec.
Értékelés:
0
Sziasztok!
Életemben most furnéroztam először, hát megmutatom, tudom csúnya lett. http://users.hszk.bme.hu/~kn652/h2000doboz004.jpg
Több kép, egy nagy zip-ben: http://users.hszk.bme.hu/~kn652/ujdoboz.zip
Boldog karácsonyt mindenkinek.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
.forog. Az ott a doboz alsó felén reflexcső?
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 5
Témák: 1
Csatlakozott: 2006. Dec.
Értékelés:
0
shalafi66 Írta:.forog. Az ott a doboz alsó felén reflexcső?
Egészen pontosan az.
Üzenetek: 605
Témák: 1
Csatlakozott: 2006. Jul.
Értékelés:
0
OKKHI Írta:Sziasztok!
Életemben most furnéroztam először, hát megmutatom, tudom csúnya lett...... Majd lesz jobb is, akkor megyek hozzád oktatásra 
Neked is boldog Karácsonyt.
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Üzenetek: 105
Témák: 0
Csatlakozott: 2006. Oct.
Értékelés:
0
Konkrétan mi is a bajod ezzel? A képeken elég kevés látszik a hibákból. Talán a lakkozás nem elég egyenletes. Nekem egész jónak tűnik.
Üzenetek: 605
Témák: 1
Csatlakozott: 2006. Jul.
Értékelés:
0
A lakkozás az más ügy, úgy látszik, mintha ecsetet használtál volna. Próbáld meg szivacshengerrel, kicsi 5 cm-essel.
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Üzenetek: 5
Témák: 1
Csatlakozott: 2006. Dec.
Értékelés:
0
pagrus Írta:A lakkozás az más ügy, úgy látszik, mintha ecsetet használtál volna. Próbáld meg szivacshengerrel, kicsi 5 cm-essel.
Azért van tele hibákkal, mert tele van vele, pl illesztéseknél de lehet, hogy a képen tényleg nem látszik jól. Lakkozás pedig talált, ecsettel csináltam, megbántam, és arra gondoltam, hogy kapni fog még egy réteget kompresszorral fújva...
Üzenetek: 105
Témák: 0
Csatlakozott: 2006. Oct.
Értékelés:
0
Idézet:Azért van tele hibákkal, mert tele van vele, pl illesztéseknél de lehet, hogy a képen tényleg nem látszik jól. Lakkozás pedig talált, ecsettel csináltam, megbántam, és arra gondoltam, hogy kapni fog még egy réteget kompresszorral fújva...
Az illesztési hibák könnyen eltüntethetők. Hallottál már a folyékony fáról? Majdnem minden barkács áruházban kapható. Dolgozni is egyszerű vele. Egy spaklival a repedésekbe, üregekbe kell kenni. Könnyen csiszolható, utána lakkozható. Az is előny, hogy amint látom a te dobozod nem pácolt, hanem natúr. Így a színük sem ütne el. A lakkozást több, legalább 3 rétegben érdemes elvégezni. A fújással biztos elég sima is lessz, feltéve, ha a lakkozások között vizes csiszolással megcsiszolod. Úgy ahogy az autófényezők csinálják.
Üzenetek: 5
Témák: 1
Csatlakozott: 2006. Dec.
Értékelés:
0
Quadlipi Írta:Az illesztési hibák könnyen eltüntethetők. Hallottál már a folyékony fáról? Majdnem minden barkács áruházban kapható. Dolgozni is egyszerű vele. Egy spaklival a repedésekbe, üregekbe kell kenni. Könnyen csiszolható, utána lakkozható. Az is előny, hogy amint látom a te dobozod nem pácolt, hanem natúr. Így a színük sem ütne el. A lakkozást több, legalább 3 rétegben érdemes elvégezni. A fújással biztos elég sima is lessz, feltéve, ha a lakkozások között vizes csiszolással megcsiszolod. Úgy ahogy az autófényezők csinálják.
Köszönöm a segítségeteket, igazán hasznos tanácsokat kaptam pár perc alatt :-) Igaz legközelebb csak tavasszal fogok dolgozni rajta, mert nincs igazán jól fűthető műhelyem, 20 fok alatt meg nem érdemes lakkozgatni. Egyébként szerintem hálás munka a furnérozás, mindenkinek csak ajánlani tudom, akinek van ideje és türelme hozzá.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
A magshsz körül is figyelni kell a süllyesztésre.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 577
Témák: 4
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
OKKHI Írta:... A lakkot finom(400)csiszipapírral átcsiszized,majd hígítod a lakkot,(kenheted nyugodtan ecsettel)addig míg el nem érted a kellő símaságot,és fényt...Ja és vegyél normális ecsetet,és ha ráadásul szintetikuss  lakkot veszel,akkor egy műszak alatt végezhetsz is néhány átkenéssel számolva is.
Üdv Doki!
Üzenetek: 47
Témák: 0
Csatlakozott: 2006. Oct.
Értékelés:
0
Kész lett a kicsikém: http://img95.imageshack.us/img95/5108/p10900013sl.jpg
Öntapadós tapétával fogom bevonni, remélem tartós lesz.
Paraméterek HG 2.5 639 + HA 22 598 nettó 38 liter majdnem olyan mint a Pagrus doboza http://diyaudio.barjak.net/h2000-hangfal...h2000.html
Egyelőrre a hangváltó csak 33mikrofarados kondiból és egy omhos ellenállásból áll. De nincs igazán rossz hangja így se. A hangváltóval még kisérletezgetek majd.
Első próbálkozásom, remélem lesz folytatása.
Üzenetek: 605
Témák: 1
Csatlakozott: 2006. Jul.
Értékelés:
0
Ugye 3,3 uF-ot akartál írni? Felteszem az oldalamra is 
Szerintem legalább 2,2 Ohm kell oda.
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Ez az 598-as hangszóró egészen más, mint pagrusé (599), itt a mélyközép előtti szűrőt nem úszod meg.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 605
Témák: 1
Csatlakozott: 2006. Jul.
Értékelés:
0
Ezt az 598-ast nem találom sehol, pedig szemre nem látszik régi darabnak...
Lehet kapni még vagy megmaradt régebbről?
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
|