Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Ez teljesen új, de a lapra még nem került. ki. http://hangszoro.net/bass/ha22-598p.jpg
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 605
Témák: 1
Csatlakozott: 2006. Jul.
Értékelés:
0
Egy kis fejhallgató mérés (zöld: Sennheiser HD 201, kék: AKG K 240 DF, fekete: Sennheiser HD 480):
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Üzenetek: 47
Témák: 0
Csatlakozott: 2006. Oct.
Értékelés:
0
shalafi66 Írta:Ez az 598-as hangszóró egészen más, mint pagrusé (599), itt a mélyközép előtti szűrőt nem úszod meg.
Igen ezt sejtem 5000-7000 tájékán csúnya dolgok történnek. Ezt még az én botfülem is hallja.. Február 5-én van az államvizsgám utánna majd játszadozok vele. Majd megpróbálok méricskét építeni, azzal több esélyem lessz. Valamint spexcel is igérte hogy felrakja a honlapjára a HG 2.5 639-HA 484p váltójának tervét, hátha ad valami kiindulási alapot.
Üzenetek: 1 290
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Oct.
Értékelés:
0
pagrus Írta:Egy kis fejhallgató mérés (zöld: Sennheiser HD 201, kék: AKG K 240 DF, fekete: Sennheiser HD 480) Épp 2 hete hallgattam a 201-est, és semmi mélye nem volt !! A legrosszabb füles amit a sennheisertől hallottam.
Majdnem hogy a Thomson jobban szól :-)
Szóval kritizálom a mérést. Én nem hiszem el a zöld csík valóságtartalmát 100Hz-ig. Ez lehetetlen!
Munkatársamnak HD580-asa van, azt hallom sokat. Hozzá képest megint másabb az AKG-m. Az AKG-nek nagy a tere, a HD580-nak kicsi. Utóbbi mélytónusú, klasszikuson nem a legjobb. Ott az AKG érzésre jobb.
Egyébként az AKG K66 ára kb 10.000 Ft és jóval több mélye volt a fele anyiba kerülő HD201-eshez képets.
Szóval valahogy nincs ez a mérés rendben... Számomra rémes volt a hangja a 201-esnek. Egyedül klasszikus zenén mutatott valamit, de ott is hamis volt. Ezek a te fülhallgatóid? Nekem egy AKG K66-osom van, tudom ez közép/magasban emel egy kicsit, de a többi érzésre rendben van.
itt van a HD580 átvitele
http://graphs.headphone.com/graphCompare...phID[]=237
itt pedig a HD201-esé
http://graphs.headphone.com/graphCompare...phID[]=657
AKG K601-es:
http://graphs.headphone.com/graphCompare...phID[]=555
AKG K-66 füles frekimenetet még nem találtam...
pagrus, hogyan mértél frekimenetet? Irnál pár sort a mérés körülményeiről? pl. 5 cm-ről, tökig betolva a mikit a füles legbelsejébe, aztán mindegyik fehérzajjal lett mérve 100mW bemenő teljesítményre, stb....
Üdv, Péter
Üzenetek: 605
Témák: 1
Csatlakozott: 2006. Jul.
Értékelés:
0
topeti Írta:....Én nem hiszem el a zöld csík valóságtartalmát 100Hz-ig. Ez lehetetlen!.... Nem hinni kell, mérni. Ha majd lesznek méréseid, összehasonlítjuk az enyémekkel, akkor lesz miről beszélni.
Fülben mértem, a legtöbb mérés azért nem jó, mert IEC couplerrel, műfejjel, közeltéri méréssel készül, aztán ha a felteszem a fejhallgatót, mást hallok.
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Ezek itt fentebb Peti linkjein gyanúsan közeltérieknek látszanak.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 1 290
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Oct.
Értékelés:
0
" Fülben mértem, a legtöbb mérés azért nem jó, mert IEC couplerrel, műfejjel, közeltéri méréssel készül, aztán ha a felteszem a fejhallgatót, mást hallok. "
Éppen ez a bajom... Én elhiszem hogy a mérés ezt mutatja. De hidd el, hogy én a mérésekkel ellentétben teljesen máshogy hallom a füleseket.
Múltkor egy olyan üzletben jártam, ahol sokféle fülesen lehet hallgatni ugyanazt a zenét. Akkor választottam ki a fülemnek (és pénztárcámnak) tetsző fülest. Több mint fél órán hallgatóztam. kb. 10 féle fülest hallgattam, és a HD201-est pont azért "dobtam" félre, mert semmi mélye nem volt. Ezért a hatalmas értetlenkedés a mérést illetően részemről.
Ezért irtam, hogy mást hallok mint amit a mérés mutat.
Szóval addig, amig nem mérek semmit ne merjem megirni ha nem azt tapasztalom amit a mérésed mutat?
Üdv, Péter
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
.forog. Elhiszem, hogy tegnap Lancelot lovag megviselt pagrus, de ennyiért sztem igazán nem kéne besérülni egyikőtöknek se'. .tok.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 1 290
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Oct.
Értékelés:
0
pagrus Írta:Fülben mértem Ezt úgy értsem, hogy összenyomod a füles két hallgatórészét, és közédugod a mikrofont?
Üdv, Péter
Üzenetek: 1 290
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Oct.
Értékelés:
0
shalafi66 Írta:ennyiért sztem igazán nem kéne besérülni Igazad van, nagyon felvettem.... mit tagadjam, nagyon megbántott ezzel a mérés nélkül semmit :?  beszéddel pagrus.
És ami a szivemen a számon. Ezért lehet utálni.... vállalom. De nem tartogatom magamban a dühöt, kiadom magamból, elmondom mi a bánatom, könnyitek a lelkemen  Más meg csak dúljon-fúljon, én tudom hogy az ártalmas. Ismerek sok ilyen embert az életben, akik magukba fojtják a gondjukat. Higgyétek el hogy ez nem jó!!
pagrus, nem haragszok én, csak megbántódtam. Gondoltam szólok, hogy felőlem nincs harag...
Üdv, Péter
Üzenetek: 804
Témák: 2
Csatlakozott: 2006. Sep.
Értékelés:
0
shalafi66 Írta:Ezek itt fentebb Peti linkjein gyanúsan közeltérieknek látszanak. Fejhallgatónál nincs közeltér meg távoltér. Nyomáskamra van, amit a fejhallgató és a fej (vagy műfül) közösen alakít ki. A nyomáskamra feltétele - hogy mérete jóval kisebb legyen, mint a mérendő hang hullámhossza - alacsonyabb frekvenciákon mindenképpen teljesül.
Pagrus meg miért áll le egy alkatrészbolti eladóból magát hájend-gurunak kinevezett lancelottal?  .haha. .zold.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Akkor mondjam úgy, hogy nyomáskamra nélkül mért közeltéri. Persze csak ránézésre....
de tévedtem: http://www.headphone.com/technical/produ...eadphones/
Laci lovag megfelelő hozzáálást igényel, én úgy látom. .puff. .nyelv.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 804
Témák: 2
Csatlakozott: 2006. Sep.
Értékelés:
0
Laci lovag profi asztalossal csináltatja a dobozait, ennyit a DIY-tevékenységéről.
Üzenetek: 605
Témák: 1
Csatlakozott: 2006. Jul.
Értékelés:
0
topeti Írta:.....Gondoltam szólok, hogy felőlem nincs harag... Erre nem is gondoltam.
A fülben mérés az, amikor a mérőkapszulát a fejeden lévő fejhallgató alá a füledbe teszed.
Természetesen mi is hallgatjuk ezeket a füleseket, én úgy hallom, jó mélyei vannak a HD 201-nek. Mindenesetre 100 Hz-en nem olyan sok az eltérés a három között, kb. 6 dB.
Persze ezeknél sem csak a frekvenciamenet számít.
A K240DF-nél a DF diffuse field-et jelent, kiviszi a hangot a fejen kívülre. Ez broadcast hallgató, pl. rádió stúdióban egész nap a fejeden lehet, nem fárasztó.
Szerk.: Itt egy kép a három füles impedanciamenetéről. Peti, figyelmedbe ajánlom a HD 201-es rezonancia frekvenciáját:
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Üzenetek: 605
Témák: 1
Csatlakozott: 2006. Jul.
Értékelés:
0
fdsa Írta:....
Pagrus meg miért áll le egy alkatrészbolti eladóból magát hájend-gurunak kinevezett lancelottal? .haha. .zold. Csak azért, hogy némileg ellensúlyozzam a felhomályosítást, amit végez.
Hideg fejjel írom, amit írok, nincs bennem indulat, szó sincs arról, hogy belesérünék, meg sem érint érzelmileg.
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Üzenetek: 1 290
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Oct.
Értékelés:
0
pagrus Írta:figyelmedbe ajánlom a HD 201-es rezonancia frekvenciáját Látom, kb 6 Hz.
Üdv, Péter
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Hja, és emellett jó nagy Qts-e lehet. Így biztos a jó mélyátvitel.
Ui: pagrus, mi az a nagy esés 20 Hz alatt az első két ábrán? Nem volt mérőjel?
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 605
Témák: 1
Csatlakozott: 2006. Jul.
Értékelés:
0
shalafi66 Írta:....
Ui: pagrus, mi az a nagy esés 20 Hz alatt az első két ábrán? Nem volt mérőjel?  Nem emlékszem, mert a mérés az 1 kHz feletti tartományra volt kihegyezve.
Majd megmérem az egyenáramú ellenállást is. (A legfelső füles 600 Ohmos.)
Szerk.: A mérések elején mindig lementem a referencia ellenállás mérését, abból látni hogy 14 Hz alatt már nem volt lineáris, ez persze a rezonanciák helyét nem befolyásolja.
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Üzenetek: 605
Témák: 1
Csatlakozott: 2006. Jul.
Értékelés:
0
topeti Írta:pagrus Írta:figyelmedbe ajánlom a HD 201-es rezonancia frekvenciáját Látom, kb 6 Hz Vélemény az audioDIY fórumról, igaz, a HD 202-esről:
>>A középhangok, tiszták, szépek, a magashangok is, bár kicsit mehetne feljebb is.
A basszus "puha" dinamikus, talán picit nagyobb is mint kellene.<<
Azért ez eléggé korrelál a mérésemmel.
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Jó-jó, nemis azért, csak a 70 Ohm körüli Re-vel rendelkező füles impedanciája nem eshet 10 Ohmra.  Ez tűnt fel.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 1 290
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Oct.
Értékelés:
0
pagrus Írta:Itt egy kép a három füles impedanciamenetéről. Apropó, impedanciaméréshez kiszerelted a hangszórókat a fülesből? Vagy benne voltak a hangszórók a fülesben?
Én amikor impedanciát mértem, egy székre tettem membránnal a plafon felé a hangszórót,
csak azt nem tudom, hogy beszerelve mértél, vagy kiszedted a hangszórókat.
Nem tudom ez mennyiben befolyásolja az Fs értékét a fülesben. Szerinted nagy lehet az eltérés?
Üdv, Péter
Üzenetek: 605
Témák: 1
Csatlakozott: 2006. Jul.
Értékelés:
0
Nem tudom, nem szedem szét a füleseket.
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Üzenetek: 1 290
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Oct.
Értékelés:
0
Köszönöm a választ. Ezen fülesek milyen megoldásúak? Pl. mind zárt?
Üdv, Péter
Üzenetek: 804
Témák: 2
Csatlakozott: 2006. Sep.
Értékelés:
0
Impedanciaméréskor nem volt a fejeden a fejhallgató?
Üzenetek: 605
Témák: 1
Csatlakozott: 2006. Jul.
Értékelés:
0
fdsa Írta:Impedanciaméréskor nem volt a fejeden a fejhallgató? Akkor nem.
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Üzenetek: 804
Témák: 2
Csatlakozott: 2006. Sep.
Értékelés:
0
A műfüles méréseknél az impedanciamenet felvételekor is a műfülön van a hallgató.
Üzenetek: 299
Témák: 0
Csatlakozott: 2006. Jul.
Értékelés:
0
És a műfül mikor van a hallgatón?
Üdv: Cirrus
Zárlat, szakadás, vagy egyéb műszaki hiba.
Üzenetek: 804
Témák: 2
Csatlakozott: 2006. Sep.
Értékelés:
0
cirrus Írta:És a műfül mikor van a hallgatón? Hát amikor egyéb "műf"-fel kezdődő protézisek .torz.
Üzenetek: 804
Témák: 2
Csatlakozott: 2006. Sep.
Értékelés:
0
Ma így néz ki az impedanciamenetem:
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Hova kötötted a drótokat ? .??.
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Üzenetek: 703
Témák: 12
Csatlakozott: 2006. Jun.
Értékelés:
0
Sziasztok!
Elkészült életem első 100% magam készített erősítője.
A kicsike egy fejhallgató erősítő. Tisztán A osztály. Megdöbbentően gyönyörű hang. minden téren kifogástalan.
A led az kék csak a vaku miatt nem látszik 
Ha valakit érdekel akkor belső képet is tudok küldeni.
http://img519.imageshack.us/my.php?image...058yd8.jpg
http://img512.imageshack.us/my.php?image...061pq4.jpg
üdv: vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Üzenetek: 208
Témák: 0
Csatlakozott: 2006. May.
Értékelés:
0
tök tetszik hogy fadobozban van!
Üzenetek: 208
Témák: 0
Csatlakozott: 2006. May.
Értékelés:
0
Az én dobozom remélem valami ilyesmi lesz, majd.. ha minden jól megy .haha.
aztán mégse...
Üzenetek: 405
Témák: 3
Csatlakozott: 2007. Aug.
Értékelés:
0
Készen van a mélyládám. Nem kellett csalódnom a HA31-ben.
http://www.djtarsy.extra.hu/doboz.htm
Köszönöm mindenkinek az építő ötleteket, és hogy segítettek egy ifjú épíőnek
|