2007. 07. 17., 13:01
csak 7.1 ??? Mi van ha jövőre kijönnek a 7.2-vel vagy netán 8.2-vel ??
Üdv, Péter
|
Erősítők (nem épített, gyári)
|
|
2007. 07. 17., 13:01
csak 7.1 ??? Mi van ha jövőre kijönnek a 7.2-vel vagy netán 8.2-vel ??
Üdv, Péter
2007. 07. 17., 13:36
Nagyjából semmi. 8)
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2007. 07. 18., 4:01
Aha, már látom, akkor velem is azt kéne tenni, aztán én meg elhúznék nyaralni. .haha.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2007. 07. 18., 8:49
Kedves Mindenki!
Szép dolog az a 7.1 csatorna, de minek?! Lehet, hogy a 70-es évek kvadrofóniájának a sorsára jut. ( Van pár profi cég, akiknek vannak akár 10-csatornás készülékei is, de nincs hozzá hanganyag. ) Nincs hozzá műsor, nem is igen lesz, mert ahhoz a filmgyártókat meg kellene nyerni, hogy ilyen sok csatornányi hangot felvegyenek és megfelelően rögzítsenek. A 6.1-csatornás hang is elég kevés van, legfeljebb a filmek 20%-ban van 6.1-es hanganyag. A többi "csak" 5.1-es, ez is bőven elég, pláne, ha tisztességes a hanganyag és van min megszólalnia. Üdv! SMA
2007. 07. 18., 12:31
shalafi66 Írta:Aha, már látom, akkor velem is azt kéne tenni, aztán én meg elhúznék nyaralni. .haha. ...tehát 7.1 helyett egy hét... ...1-et értünk....
pia nyer
2007. 07. 18., 12:38
SMA Írta:Kedves Mindenki! --------------- ...a muzsik tévén mutatnak többszáz négyzetméteres nappalikat...benne NAGY palikat... oda kellhet néhány négyzetméter fröccs.... moziszogatás közben... az 5.1 pionyerem is tud virtuális 6-ot...montam már papírerősítő-papíron majnem THX... egészségemre ...thanxyu
pia nyer
2007. 07. 18., 19:48
Sziasztok!
Itt van ez az ONKYO részletesebben de engem leginkább a fenekéről készült kép döbbentett le! http://www.axiomaudio.com/CESReview.html üdv: vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
2007. 07. 18., 23:02
2007. 07. 19., 7:45
Sziasztok!
Én már láttam ezt az erősítőt régebben és szerintem gyönyörű. Sok cég mintát vehetne róla. üdv: vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
2007. 07. 19., 8:01
Kedves Mindannyian!
Szép. Anyagtemető. Imával működik. ( Imádkozik a tulaj, nehogy elromoljon. ) Aki ilyent vesz, annak van még pénze bekábeleztetni a lakását, plusz 2-3000USD-ért és még futja mellé néhány hangsugárzóra is, legalább ugyanannyiért. Valamiért én az ilyen készülékekben eleve nem bízok. Üdv! SMA
2007. 07. 19., 11:37
Én annak tudnák örülni, ha pl. a DSP szabadon programozható lenne. Ha már digitális.
2007. 07. 24., 22:46
shalafi66 Írta:Aha, már látom, akkor velem is azt kéne tenni, aztán én meg elhúznék nyaralni. .haha.Van valahol a közeletekben egy gyógyvizes medence. De ha nem akarsz büdös vizbe fürdeni, akkor tudom ajánlani Polgárt, de ha a Balaton szerelmese vagy, akkor irány Siófok, Balatonfüred, stb. ![]() ui. Ezt majd tedd be az OFF-ba
Üdv, Péter
2007. 07. 24., 23:32
Nem teszem.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2007. 08. 14., 7:56
Sziasztok.Olyan kérdésem lenne,hogy holt tudnék viszonylag olcsóér japán tranyókat szerezni.Ugyanis a minap szert tettem egy Nakamichi 620-as végerösítöre
.Csak sajnos nem megy,mert valaki bedugta a kettöhúszba úgy,hogy a hátulján a 110V-os állásban volt a feszválasztó kapcsoló.......A táp is sérült,az egyik 39000uF!-os kondi "kifingta"magát.Ha valakinek van elfekvöben ilyen cucca,vagy tud ilyet azt kérem segítsen.Elöre is köszönöm. Ja,egyébként így néz ki A legalsó ///Szerk: Wagnerur (csak a linket javítottam használható állapotúra) 8)
Biztos vagyok benne,h. a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni.
2007. 08. 14., 10:32
Szia!
A legtobb itthon kaphato tranyo sajna hamis, de ezt gondolom tudod ![]() Eleg sok topicban (mas forumokon) tema, hogy hol lehet "eredetit" venni. Erdemes a neten az alaktreszkereskedok katalogusaiban szetnezni. Milyen tranyók kellenének bele?
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
2007. 08. 14., 11:59
Helló!
Azt hogy érted,hogy hamis tranyó?Szerncsére rátaláltam egy oldalra,ahol megvan az összes létezö japán tranyó adata,tehát tudom öket helyettesíteni,igaz(gondolom)így nem lessz meg a gyári minöségi specifikáció ergó nem lesz olyan kristály tiszta hangzás.A végtranyók 2-2 2SB600,és 2SD555.A "nagyobb"gondom a pufferkondi.Nemtom hol lehetne hasonló nagyságú(minöségű)kondit szerezni.Nézelödtem,de sehol se tartanak ekkora kapacitású és nagy fesz.-ű kondit.Ráadásul nemcsak a végek,hanem a meghajtók is gatyára mentek(elvileg,még nem méricskéltem ki öket). Szerintem megérné rendbehozni ezt a "kis"jószágot. Üdv.!
Biztos vagyok benne,h. a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni.
2007. 08. 14., 12:20
10 000uF beszerezhető még.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2007. 08. 14., 14:28
Kedves Fész és Többiek!
Lehet ilyen szép nagy kondit venni, ha máshol nem, akkor az RS-Components-nél rendelésre. Címük: Solamex Kft. 2601. Vác, Pf:114. Tel: 06-27/315-881, E-mail: solamex@solamex.hu BHC-Aerovox és egyéb nyalánkságok is kaphatók ott. Az Uniós árakra tessék felkészülni. ![]() Remélem, van elég időd és "némi" szaktudásod a rendbetételéhez. Sok minden tönkremehetett benne, az előfokok, korrektor, hangszín, meghajtás, végfok - persze, - táp, trafó(!). Nem biztos, hogy egyszerű mérésekkel minden hibás alkatrész megtalálható, tehát fel kell készülni, hogy esetleg több alkatrész kell, mint amennyi benne van. ![]() ( Én nem foglalkoznék vele, túl sok hiba lehet, ami bizony sokba is kerül és valóban, soha nem lesz olyan, mint újkorában. ) Minden negatív megnyilvánulásomtól függetlenül, sok sikert! Üdv! SMA
2007. 08. 14., 15:42
Kedves Fórumozók & Fész!
A 2SB600 tranyó valóban nem egy "nagy szám" SI-P 200V 10A 200W 4MHz még kapható is ezzel a típusjelzéssel pl. HQvideo-nál. Viszont érdekes, hogy a párja 2SD555 SI-N 250V 10A 200W 15MHz némileg más paraméterekkel rendelkezik... (Lehet hogy valamelyik már nem eredeti így sem...) Adatlapokat kell böngészni valóban, és megtalálni a lehető legjobb megoldást. Hamis tranyó alatt azt értem hogy pl. van BD 160 és 450 forintért is... Nyilván gyártó függő, de láttam már Toshiba / Onsemi tranyót is hamisat... Keress rá a témára a terminálon, indexen, audiodiy-on. Érdemes
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
2007. 08. 14., 17:26
Sziasztok!
SMA:félreérthettél,csak a végfok van meg.Megnéztem:a trafó tökéletes,minden egyéb panel működik,csak a "Power Block"-on lévö összes félvezetö ment gatyára....szerencsére.A "kifingott"kondi is megy mértem,hogy milyen gyorsan veszít a feszültségéböl ha lekapcsolom(igaz terhelés alatt még nem),és nem is szivárog nem ad semmi hangot.kiszámolgattam és aLomex-nél néztem árlistát,az egész,mármint a két panel összes félvezetője kb.3500-ból kihozható,igaz BC,BD,és a vég pedig 2N-es tranyóval.Nembaj akkoris Nakamichi kooperáció .Majd írok,hogy hogy sikerült.Üdv.! Ja,és köszönöm a biztatást!
Biztos vagyok benne,h. a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni.
2007. 08. 16., 16:49
Huu... :? .sir. összeraktam a két panelból egy jót(mégse ment minden teljesen gaytyára)Összeraktam,meg is szólalt.jó hangja van(volt).Meghallgattam elöfok nélkül(így csak max.35-45W lehet .Szólt is becsülettel.Na rátettem az Akai preampomra,és elkeztdem hajtani,és egyszer csak..CSATT....szépet villant
és milyen büdös volt.Frankón eldurrant benne egy tranyó meg szénnéégett egy ellenállat.egyelöre ennyi.aszonták a okosok ,hogy ha ebböl komoly (stabil)cuccost akarok akkor ne sajnáljam rá a lóvét Drága mulaccság lesz de akkor is megcsinálom.Szevasztok
Biztos vagyok benne,h. a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni.
2007. 08. 17., 0:00
Tehát cáfolat látott napvilágot. Eddig úgy tudtam, hogy ezek a füsttől működnek, de most a fény is kijött, tehát az is kell hozzá. .forog. Kitartás Fész! :-)
Gúgli Haladóknak: Jó kis gúgli tan-ácsok
2007. 08. 21., 12:14
Csináltam pár képet a "szörnyről":
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Hamarosan járok pesten,és szerzek hozzá alkatrészeket.....csak tartanék már ott... Sziasztok
Biztos vagyok benne,h. a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni.
2007. 08. 23., 8:21
Kedves Fész és Többiek!
Most, hogy látom a képen ezt az erősítőt, Én nem költenék rá, eladnám, vagy elcserélném, valami másra. Ha mindenáron felújítod, akkor minkét csatornában az azonos alkatrészeket azonosra kell cserélni, hogy többé-kevésbé hasonló maradjon a két oldala. A Nakamichi inkább a kazettás magnókban alakít jót.... Sok sikert! Üdv! SMA
2007. 08. 24., 8:40
Kedves SMA!
Hát én nem tudom,miért vagy annyira ellene,hogy megjavítsam.Szerintem Nakamichi-éknél hihetünk a gyári specifikációknak.Nem kell ráköltenem tízezreket,a feléből(ötből) meg tudom venni hozzá az összes Japán! tranyót.Ha készen leszz,és 100%-os,akkor miért adnám el.Valószínű,hogy jobban szól,mint bármelyik birtokodban lévő IC-s csoda.Haláltiszta 2*100W-8Ohmon.Kell ennél jobb,ennyi pénzért? Üdv.! U.I:az "IC-s csodát"ne vedd sértésnek
Biztos vagyok benne,h. a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni.
2007. 08. 24., 9:07
Szia Fész & Mindenki!
Én szurkolok Neked, hogy sikeres legyen a restaurálás! Azt azért ne hidd el, hogy a 300 Ft-os 2S / MJL tranyónak bármi köze van a japókhoz Sosem látták a Toshiba, vagy az OnSemi gyárát... Még képen sem Hajrá!!!
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
2007. 08. 24., 9:29
Azért van még köztük ami nem hamis. Hogy mennyi pénzért azt nem tudom. Általában a kisjelű paramétereik rendbenvannak nagyjából, csak nem viselik jól a terhelést.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2007. 08. 24., 14:07
Igazad lehet,hogy sok a hamis tranyó,de én amit néztem az Motorola gyártmány,és db.-ja 780Ft-körül van(persze a végtranyóknak,a meghajtók ennél szerencsére olcsóbbak,de nem 100Ft.
és még így is bennemaradok a kb.-i 5e forintos keretben.jövő héten meglessznek végre a cuccok.üdv.!
Biztos vagyok benne,h. a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni.
2007. 08. 28., 18:41
Sziasztok!
Lehet nem fogok rohanni (annyira) alkatrészekért a Nakamichi-hez,mert most sikerült szereznem egy Luxman L-435-ös erölködőt. .Persze nem müködött.De már szól!!!És mi volt benne rossz...egy rohadt STK ÍCÉ.Szerencsére a végtranyók(mind Toshiba )jók,hála a relés védelemnek.Egy STK 3102-es volt megdögölve a mi a meghajtést végezte.Szerencsére volt nekem itthon egy hasonló(még többet is tudó)STK 3122-öm.Kicseréltem és már szól is becsülettel.Rugdossa is rendesen a 25-ös kevlárokat Néhány kép:![]() ![]() Van valakinek tapasztalata erröl az erölködöről? Üdv.!
Biztos vagyok benne,h. a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni.
2007. 08. 28., 20:46
Én ezzel erősítek!
Behringer crossover,2 db Castone CPA 500 B(közép-magas és kontroll) és 1 Jaytech 1600 a subnak! Néha eleresztem a 18 nm-es szobában is! .haha. http://kepfeltoltes.hu/070828/ER_SIT__ww...es.hu_.jpg
Amiből lekvárt lehet csinálni,abból pálinkát is!:-)
2007. 08. 29., 8:58
Kedves Fész és Többiek!
A Luxman jobb erősítőnek, mint a Nakamichi. Üdv! SMA
2007. 08. 29., 9:04
Kedves SMA és Többiek!
Valóban nagyon szép hangja van ennek az erölködőnek. SMA mintírtam ebben is egy STK ícé adta meg magát.Nemtom mért,de a most újonnan belerakott Ícé is nagyon forrósodik,gyárilag nincs bordán.Kérdés:érdemes lenne-e egy hűtőbordával "megálldani"?gondolom azért is mehetett tönkre az erösítö mert az ícé egyszerűen elolvadt.Azon filóztam,hogy valahogy rá kéne aplikálni egy bordát.jól gondolom?És hogy?Valahogy rá kéne fogatni,de sajna elég kevéske ott a hely. Üdv.!
Biztos vagyok benne,h. a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni.
2007. 08. 29., 9:19
Kedves Fész és Többiek!
Nehéz megoldani, de mindenképpen az a jó, ha az alkatrészek nem melegszenek fel túlságosan. Ha az IC-t két Alu-lemez közé lehetne fogatni, legalább akkora felületen, mint maga az IC, az már sokat segítene. A működési biztonságot feltétlenül növelné a hűtés javítása. ( Profi erősítőkben ma ajánlott a max. +40fok alatti működtetés biztosítása, ez a stabilitás és a megbízhatóság záloga. ) Jól tervezett készülék nem is igen mlegeszik fel ettől jobban. Üdv! SMA
2007. 08. 29., 9:58
Biztos, hogy nincs más gond? Annyiféle ok miatt melegedhet el egy stk.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető. |
|
|