Üzenetek: 22
Témák: 0
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
A másik topicban ígért képek zupp87-nek:
A kis doboz (ami az avataromon van):
![[Kép: IM004682_640x480_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]](http://kepfeltoltes.hu/thumb/090512/IM004682_640x480_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Ugyanez a doboz félkész állapotban:
![[Kép: IM002409_640x480_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]](http://kepfeltoltes.hu/thumb/090512/IM002409_640x480_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Ha már előszedtem a régi képeket, teszek fel még párat a korábban épített hangdobozaimról:
Egy másik (valamivel nagyobb) láda  :
![[Kép: IM004685_640x480_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]](http://kepfeltoltes.hu/thumb/090512/IM004685_640x480_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Ez egy "házibulis" láda:
![[Kép: IM003125_640x480_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]](http://kepfeltoltes.hu/thumb/090512/IM003125_640x480_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
És végül egy az első ládáim közül: ilyenekkel csináltunk bulikat anno (kb. 9-10 éve  ) :
![[Kép: TX_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]](http://kepfeltoltes.hu/thumb/090512/TX_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
<k-sonix>
Üzenetek: 703
Témák: 12
Csatlakozott: 2006. Jun.
Értékelés:
0
gyönyörű famunka
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Üzenetek: 80
Témák: 0
Csatlakozott: 2008. Oct.
Értékelés:
0
Szépek, á a legalsó mekkora lett .sokk.
Nekem is akad kettő 15" méllyel szerelt láda .torz.
Üzenetek: 22
Témák: 0
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Köszönöm, igyekszik az ember...
Ha jól emléxem 100x40x60 cm körül voltak a külső méretei, és darabja olyan 60 kiló lehetett. A hangszórók 12"-osak, a láda pedig szűkülő TL akart lenni, még abból a korszakomból, amikor kizárólag lambda/4-es csőhosszal meg Sd=kiindulási felülettel számolgattam, a szűkülés mértékével meg a fordulók kialakításával nem foglalkoztam (kb. 2,7 m csőhossz, 2*180 fok + 1*90 fok forduló) .haha. .oh. .kopp.
Mindenesetre egy kultúrházat egész kellemes mélyekkel és viszonylag jó hangerővel be lehetett hangosítani 2 db ilyennel 8)
<k-sonix>
Üzenetek: 1 153
Témák: 6
Csatlakozott: 2008. Mar.
Értékelés:
1
![[Kép: torony2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]](http://kepfeltoltes.hu/thumb/090518/torony2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Íme egy újabb, jó minőségű kép a tornyomról
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Kicsit be kéne gombolkoznia, nem?
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 1 153
Témák: 6
Csatlakozott: 2008. Mar.
Értékelés:
1
Ja azt elfelejtettem: az a hiányzó két fényes gombsapka egy kedves HE fórumtársnak köszönhetően már megvan  Viszont a hangerő és hangszinszab feliratai továbbra is hiányosak.. az előző gazdája ügyesen lekoptatta.. a hangerőfeliratot teljesen, a hangszínt meg részben.. helyette fekete alkoholos filccel volt ráfirkálva, nagyon nem szépen.. azt eltávolítottam róla, de sajna a feliratokat nem tudom visszavarázsolni  De a tuner az szép állapotban van
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális
Üzenetek: 1 153
Témák: 6
Csatlakozott: 2008. Mar.
Értékelés:
1
Tegnap kaptam végre ezüst előlapos deck-et  Igaz, nem az ígért AKAI CS-M3, hanem kicsit keskenyebb darab, de szerintem csinosabb: Pioneer CT-506. Egyedül az ajtó díszkerete hiányzik, amire ígéretet kaptam az előző gazdájától, hogy megkeresi. Egyébként az EA és az RT-hez hasonlóan ezt is ingyér kaptam  És ami a lényeg: a mechanika működik, kazettám még nem volt a koliban kipróbálni, se fölös DIN-DIN v. DIN-RCA kábel, de a jól bevált tesztet megcsináltam: mágneses csavarhúzóval közelítve a fejhez ugrálnak a mutatók  A szíjak épek, de szerintem a lejátszáskor működő hajtómű dörzshajtásos részét át kel nézni.. mintha kicsit gyengén "húzna" a jobb oldali orsó. Csévéléskor van elég ereje. Kikapcsolómechanizmus is működött, miután visszatettem a szíját a helyére  Valamint szerintem a fejen is kell kicsit állítani. Összességében örülök neki: egy újabb darab a gyűjteményben
Érdekességképpen: ami eddig van:
- Videoton EA6383S erősítő (1985)
- Videoton RT6303S tuner (1985)
- Kenwood DP-2030 CD játékos (1991)
- Universum VT2355 HiFi sztereó receiver (1975)
- Tesla B42 orsós magnó (1968)
- Pioneer CT-506 kazettás deck (1980)
- Marantz SD140 kazettás deck
- Telefunken MIster Hit hordozható lemezjátszó
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális
Üzenetek: 804
Témák: 2
Csatlakozott: 2006. Sep.
Értékelés:
0
zupp87 Írta:... a jól bevált tesztet megcsináltam: mágneses csavarhúzóval közelítve a fejhez ugrálnak a mutatók  Akkor most szerezz valahonnan egy fej-demagnetizálót is, hacsak nem szeretnéd, hogy a fejben maradt mágnesesség szép lassan letörölje a legértékesebb felvételeidet
Üzenetek: 1 153
Témák: 6
Csatlakozott: 2008. Mar.
Értékelés:
1
Az az igazság, hogy nem igazán vannak értékes felvételeim. Amik értékesek, azok CD-n vagy MP3-ban vannak. Van persze pár 1997-98-as Poptarisznyám, de azok alapból silányabb minőségűek (nem volt anno a leghíresebb kazettásmagnóm  ). Mostanság kedvtelésként inkább CD-ről veszek fel pár kazit, jó lesz a kocsiba. Egyébként sikerült behangolni szépen (volt mit.. a fej pl. lötyögött). Krómdioxid kazettára (Fuji CDFAN2 74, mert tavaly abból vettem egy tucatot  ) pl. szinte CD minőségű felvételek készíthetők, sima kazettára (Fuji DR90) meg olyanok, amilyenek.. bár zömmel egész hallgathatók. Van a CD-im között pár modern, elektronikus zenei válogatár.. és valahogy kazettára áttéve lágyabb, kellemesebb a hangzása. Jellemző ezekre a mai zenékre, hogy elég dinamikusak, sokszor kicsit máz zavaróan élesek a magas hangjaik. Ezt lágyítja egy kicsit a kazi, amitől nekem speciel jobban tetszik  És a magnóban az a két műszer.. baromira teccik
szerk: Most csinálok pl. egy válogatást azokból a zenékből, amik anno az ezredfordulón megvoltak nekem kazettán, ugyebár nekem akkoriban még csak kazettás magnóm volt. Megvannak most már egy ideje CD-n is, de így újra kazettáról hallgatva, forogni látva a két orsót, baromi nosztalgikus feelingje van a dolognak
Érdekességképpen egy cikk:
http://kultura.hu/main.php?folderID=910&...eID=283400
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális
Üzenetek: 674
Témák: 0
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Volt hangulata az tény, bár nálam sem ez nem terjedt igazán el, sem a videokazetta. Nincs óriási gyűjteményem, ami akkoriban nagy divat volt.
Üzenetek: 1 153
Témák: 6
Csatlakozott: 2008. Mar.
Értékelés:
1
Működőképes az egész hájfájszet
![[Kép: hifi_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]](http://kepfeltoltes.hu/thumb/090719/hifi_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Bár a magnó kazettaajtajának kerete továbbra is hiányzik, akitől kaptam, nem adta még ide  [/url]
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális
Üzenetek: 376
Témák: 8
Csatlakozott: 2006. Mar.
Értékelés:
2
zupp87 Írta:Működőképes az egész hájfájszet 
![[Kép: hifi_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]](http://kepfeltoltes.hu/thumb/090719/hifi_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Bár a magnó kazettaajtajának kerete továbbra is hiányzik, akitől kaptam, nem adta még ide [/url]
Szia!
Gratulálok hozzá, bár ha ez a teljes hájfájszet, akkor nem tudom mi adja a hangot. .torz.
Kellene egy állványt készíteni vagy venni hozzá és akkor a tetején még elférhetne egy rendes lemezjátszó is. 8)
Én nem tudom mikor jutok oda, hogy feltámasszam némi külső segítséggel a begyűjtött romhalmazokat, így most azokkal kell beérnem amik még működnek (szerencsére ilyen is van azért pár), de pl. működőképes magnódeck terén most sajnos elég rosszul állok.
Üdv.
Üzenetek: 1 153
Témák: 6
Csatlakozott: 2008. Mar.
Értékelés:
1
Nekem van még ezenkívül egy működő Marantz SD140. Egy unitra trafó van benne mert ugye eredetileg az erősítőtől kapta a 15V-ot, amiből stabil12-t csinált. De hangzásban is, és felvételi minőségben is lemossa a terepről őt a Pioneer.. nemhiába az van most bent. A két hangkeltő közül az egyikre vagyok még büszke, a másik még mindíg nincs bekárpitozva  Na meg el kéne kezdeni átvitelt méregetni, váltót bütykölni.. középtartománnyal problemák vannak  (szerintem is és sokak szerint aggasztóan kevés.. ludneszes hangja van a doboznak.. alacsonyan kezd esni az 1,2mH miatt a HA, magasan kezd emelkedni a 4,3u elsőfokú miatt a DX, ráadásul még csillapítani kéne belőle mindíg)
Szerk:
Rábiggyesztettem a torony tetejére a Marantz magnót is. Az asztal előtt ülve igencsak el kell emelni a nyakam, h lássam a tetejét  Ez már aztán torony..  (lassan tényleg lesz 2 méter magas  )
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális
Üzenetek: 405
Témák: 3
Csatlakozott: 2007. Aug.
Értékelés:
0
http://noob.hu/2009/08/29/mini-P1020028.JPG
Vaku miatt de koszosnak tűnik a kárpit...  Egyébként fekete...
Hangja szép, nem ken, nem torzít, felismerhetőek a dolgok.  Max hangosabb lehetne picit
Üzenetek: 1 153
Témák: 6
Csatlakozott: 2008. Mar.
Értékelés:
1
Hangja milyen?
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális
Üzenetek: 1 153
Témák: 6
Csatlakozott: 2008. Mar.
Értékelés:
1
Na ilyet még sose láttatok tőlem: a két hangfal egy képen.. A szőröset mutogattam mindíg.. de a másik emg csupasz volt és nemszép.. de most már mindkettő szép szerintem
![[Kép: falak_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]](http://kepfeltoltes.hu/thumb/090924/falak_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális
Üzenetek: 703
Témák: 12
Csatlakozott: 2006. Jun.
Értékelés:
0
könyörgöm kérj kölcsön egy digit gépet!!!!! .forog. .ut.
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
inkább ne.  Így kevésbé látszik a hasznos infó, de a "háttérzaj" is kevésbé látható.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 1 153
Témák: 6
Csatlakozott: 2008. Mar.
Értékelés:
1
Hehe.. igazad van.. ha a háttérben száradó ruhaneműkre gondolsz..  Koliszoba, minden helyet ki kell használni.. kivéve amikor csajvendégek vannak
Szerk.: kivágtam a "háttérzajt"
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális
Üzenetek: 1 153
Témák: 6
Csatlakozott: 2008. Mar.
Értékelés:
1
Na itt van végre egy digitgéppel készült kép. A tetejére odabiggyesztettem a Videotont is  No, lehet hibákat keresgélni.. én megmondtam hogy nem vagyok asztalos..
![[Kép: 629331639K_p_002_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]](http://kepfeltoltes.hu/thumb/091007/629331639K_p_002_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
jó ez.  8) csak ne középen lennének a hangszórók.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 1 153
Témák: 6
Csatlakozott: 2008. Mar.
Értékelés:
1
Igen, utólag gondolkodik az ember..
Szerk.: a marást CNC gép csinálta, neménhibám hogy kicsit rojtos.. én még így se tudtam volna megcsinálni..
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális
Üzenetek: 1 153
Témák: 6
Csatlakozott: 2008. Mar.
Értékelés:
1
Van nekem egy ilyen kis ötponteggyesem otthon:
http://midar.net.pl/sklep/images/15608.jpg
Ezt legtöbbször 2.1-ben használja tesóm.. szóval tettem néhány kísérletet arra, hogy ráakasztottam az universumra a két hátteret.. aztán egyszer öregem odacsutkázta a hangerőt, és mindkettő elszált.. aztán mégegyet sikerült szétlőnie..  szóval maradt kettő.. Viszont a gyári állapotukban a szatelitek elég hitványul szólnak. Lett egy kis pénzem, és rendeltem pár dolgot a LogoTech-től (többek között 1,5m^2 hangszóróselymet, meg előlaptartó tipliket  ).. ennek majdnem fő eleme két kis 8centis sony szélessávú volt, amelyet anno Quadlipi is emlegetett itt a fórumon (a jó nagy mágneses, 490Ft-os  ). Faragtam, ragasztottam, és két ilyen jópofa bookshelf-speaker lett a két kinyomott frontból, a két kis sony-val  :
![[Kép: kicsik_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]](http://kepfeltoltes.hu/thumb/091217/kicsik_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
A hangja nekem tetszik. Betölti a szobát zenével elég hangosan, és még ha elég visszafogottan is, de van a zenének alja.. és nem az a kopogós pc-szpíker kategóriájú hang (a doboz hasznos térfogata 1 l küörül van, zárt, vatelinnel lazán kitöltve.. amit már én tettem bele utólag  ). 100-on vagy fölötte sem búg, viszonylag kiegyensúlyozott hangja van, bár az ének erős kicsit, nyomulós.. a nagyok kicsit visszafogottabbak, de hűebbek. Többnek tűnik a magasa mint a nagyoknak, de valahogy a nagyok feljebb mennek.. De mindenesetre ez a két kis vacak mondjuk egy 634-gyel megtámogatva alulról egész jó hangot produkálna. 490Ft-ért simmán jó ez a kis hangszóró  Ja, és null hangszinen CD-ről, 8asig (20W csúcs körül) simán tűrik a Videotont 
Azt hiszem hazaviszem tesómnak a rendes helyére.. 2.1be használva.. már csak a mélyládikával kéne valamit kezdeni.. nagy hangon már kicsit berreg az a 4colos bandpass
(Apropo: a szatelitek eredeti állapotában az a felső magasnak látszó bigyó csak dísz.. átfaradtam egy kicsit az előlapot, és keret lett belőle, amire ráfeszítettem a jerseyt.. mert az eredeti keret még akkor is rontotta a hangzást, amikor már mindegyikből kivagdostam középről azt a 3ágú csillagot)
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális
Üzenetek: 703
Témák: 12
Csatlakozott: 2006. Jun.
Értékelés:
0
.sokk. .taps. .taps. .taps. .sokk.
Másodszor pedig:
Hogy a jó édes ******* van neked ennyi időd és energiád? Irigyellek!!!!
Fogadd gratulációm
Vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Üzenetek: 1 153
Témák: 6
Csatlakozott: 2008. Mar.
Értékelés:
1
Amit szeretek csinálni, általában arra mindíg szakítok időt. Dolgozni szeretek (meg azt muszáj is, ha már elvállaltam a részmunkaidős melót), barkácsolni nagyon szeretek.. de a tanulást már nagyon unom.. Főleg ez az MSc.. cseppet sem gyakorlatias.
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális
Üzenetek: 405
Témák: 3
Csatlakozott: 2007. Aug.
Értékelés:
0
vava Írta:Hogy a jó édes ******* van neked ennyi időd és energiád? Irigyellek!!!! Ugyanez.
Grat tényleg
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Időbeosztás?  Cserél velem valaki egy hétre?
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 674
Témák: 0
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Üzenetek: 1 153
Témák: 6
Csatlakozott: 2008. Mar.
Értékelés:
1
ME, Mérnök informatika, és ha minden igaz, köv félévtől infokommunikáció szakirány (ez volt mindközül a legértelmesebb  ) De már nagyon bánom, hogy nem mentem pestre a BME-re, villany MSc-re.. logikusabb is lenne a villanyos BSc végzettségem után.
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális
Üzenetek: 674
Témák: 0
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Nem rossz az. Melyik iskola az, és milyen szakirányok vannak még?
Üzenetek: 703
Témák: 12
Csatlakozott: 2006. Jun.
Értékelés:
0
Sziasztok
Egy újabb H&T füles erősítő kapcsolás megépítve. Nem tudom hányadik 
A doboz volt itthon a tetejét kivágtam mert előző életében valaki megtörte. Úgyhogy kivágtam a lemezből a megtört részt és plexit raktam helyette. Az előlap fenyőléc a piros barkács áruházból mahagónira pácolva és nagyon sokszor lakkozva. A puha fa iszonyatosan nyeli a lakkot is és a pácot is. Belső kábelezés CAT5ös UTP kábel.
A hangja szokás szerint jó. Én nagyon szeretem. Ez nem tudom meddig marad nálam. Remélem sokáig. A hangerő gomb ugyan abból a lécből esztergálva és ugyan úgy kezelve. A hangerőállást jelző fekete pöttyöt égettem.
élőben szebb
képek
http://img689.imageshack.us/img689/5923/p1030332h.jpg
http://img689.imageshack.us/img689/2811/p1030319l.jpg
http://img689.imageshack.us/img689/6886/p1030318a.jpg
http://img130.imageshack.us/img130/98/p1030378.jpg
http://img689.imageshack.us/img689/5429/p1030347.jpg
üdv: vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Üzenetek: 1 153
Témák: 6
Csatlakozott: 2008. Mar.
Értékelés:
1
Van nekem egy DJ-rádiós jóbarátom. Már régóta érdekel a zenélés világa.. annakidején az eJay programokkal sokat szórakoztam, már amennyi azoktól telik. Nemrég megmutatta nekem az FLStudio-t.. vagyis már azt is babráltam, csak nem tudtam igazán, merre is kéne elindulni. Szánt rám egy két órát.. aztán végülis egész jó kis trance beütésű deepes valami született  Állitólag van érzékem hozzá.. csak kicsit modernebb dolgokat kéne csinálnom  Majd egyszer valamikor megmutatom első kreálmányom, de most nem ez a lényeg..
Peti tanácsára leszedtem a hangfalakat a szekrény tetejéről.. közel a fejemhez. Én is gondolhattam volna erre, mert igaza lett: közelről sokkal egyenletesebben szólnak, sokkal részletezőbbek. Igaz, a mélytartomány nem annyra kiegyensúlyozott itt a gép előtt ülve, de a szobában viszonylag egyenletes. Szóval remek kis közeltéri monitorok, még így egy kis váltógubanccal is. Ahogy a közeli mérésemen is látszott, 2k környékéig nagyon rendben van minden. Váltásnál mondjuk hallani is azt a kis lyukat, de majd egyszer azt is megoldjuk
![[Kép: DSC00036_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]](http://kepfeltoltes.hu/thumb/100119/DSC00036_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Íme az én kis házi stúdióm  Már csak egy halom tojástartót kéne szerezni
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális
Üzenetek: 674
Témák: 0
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Vava, biztos vagy te abban a kék LED-ben :?
Üzenetek: 703
Témák: 12
Csatlakozott: 2006. Jun.
Értékelés:
0
igen. miért?
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
|