Üzenetek: 13
Témák: 0
Csatlakozott: 2006. Mar.
Értékelés:
0
Két 10uF-os kondi van benne "seggel" egymásnak fordítva. Egy másik topic-ban érdeklődtem effelől és azt írták így lesz bipoláris kondi belőlük. Az értéket megtartva cseréljem őket? Egy erősítőnél már volt szerencsém ilyet látni, ott kisebb értékű fólia lett nagyobb ELKO-ra cserélve.(Csak ott a szűrés volt gond) Ez itt is áll? Hogy van ez? Sajna nem nagyon értek ehhez a részéhez. A dobozhoz a Rádiótechnikában a Transmission-line doboznál alkalmazott dolgok tetszettek meg,(homoktöltés,bitumenes csillapítás)csak itt zárt maradna.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
A kék színű Mechanikai Művek kondi van benne? És eredeti a váltó?  Egyébként ha 10 mikrós mindekttő, akkor a helyükre egy 10u fólia kell.
Fölösleges szerntem akár a régi akár az új HA 20-nak homokkal bajládni. Egy 20 literes zárt doboz nem kell még bitumenezni.
Ui: ez itt már offtopik, tehát átpakolom jobb helyre a hszeket.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 13
Témák: 0
Csatlakozott: 2006. Mar.
Értékelés:
0
Minden eredeti benne! Köszi a segítséget, mostmár megrendeltetem a cuccokat és nem lesz tuningdoboz! .haha.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Értem, csak csodálkoztam kicsit, mer nem sok helyen használt a videoton elkot, főleg így nem. Végül mit cserélsz ki?
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 13
Témák: 0
Csatlakozott: 2006. Mar.
Értékelés:
0
A leégett magasat, közepet és a kondikat. A hangfalkábelt pedig beforrasztom, a csatlakozót kihagyom. Most van nálam kétféle Orion doboz és "vizsgáltam" őket rózsazajjal. A kisebbik 600-800 Hz-ig rezonál be, a nagyobb 1 kHz-ig kézzel is érezhetően! Ez nem túl jó nem? Kíváncsi leszek a Vidire.. .?.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Csak szólok előre, h. hb10-586 középhangszóró csak felújított van most, még egy pár hónapig nincs friss gyártás belőle.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 13
Témák: 0
Csatlakozott: 2006. Mar.
Értékelés:
0
Rendben, de gondolom megbízhatóak így is. Itt van aki Celestion-okat újít fel és hibátlanok..
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 12
Témák: 0
Csatlakozott: 2006. Feb.
Értékelés:
0
sziasztok!
Ha esetleg tudna vki mondani vmi infót, hogy hol találok hozzá adatlapot, vagy esetleg doboztervet, annak nagyon tudnék örülni 
Már jóideje itt pihen egy db belölle, és elhatároztam hogy épitek belölle egy szubot, ugyhogy minden építő jellegű hsz.nak örülnék!
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Az a hangszóró gumiszélű, alukosaras? Mert ha az, adatlap sajnos nincs róla.  20-25 literes zárt dobozban érzi jól magát kb. Nagyon sokat nem érdemes vele tudományos alapon foglalkozni.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 12
Témák: 0
Csatlakozott: 2006. Feb.
Értékelés:
0
igen gumiszélű, most vettem rá uj membránszélt, és böszme nehéz, alukosaras, nagy mágnessel...
20-25L? mégis melyikhez áll közelebb szerinted?
még egy kérdés, nemkaptam porvédőt rá, igy fogtam 3db keményebb A6os lapot, és kivágtam belölle 3 egyforma kört, és összeragasztottam (teljesen síkba), szted mit fog hozzá szolni a szóró, ha fogom, és ráragasztom porvédő gyanánt?
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Most gumi, vagy hab? Mert nem meindegy.
Küldjek egy pv.-t? 
Elég rossz elektromos paraméterei vannak ezeknek a hangszóróknak többféle okból is... Így szinte mindegy milyen dobozba kerül.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 2
Témák: 0
Csatlakozott: 2006. May.
Értékelés:
0
Helló!
Segítséget szeretnék kérni, van két videoton dcr3090 hangfalam. Ezen a hangfalon van két potméter az egyikkel a közép hangokat a másikkal a magasat lehet szabályozni. Nekem a hangfalakon hiányzik a magasnak a potija, a kérdésem az lenne, hogy hol tudnék újakat beszerezni, és egyáltalán milyen értéküek?
Üzenetek: 12
Témák: 0
Csatlakozott: 2006. Feb.
Értékelés:
0
Üzenetek: 12
Témák: 0
Csatlakozott: 2006. Feb.
Értékelés:
0
shalafi66 Írta:Most gumi, vagy hab? Mert nem meindegy.
Küldjek egy pv.-t? 
Elég rossz elektromos paraméterei vannak ezeknek a hangszóróknak többféle okból is... Így szinte mindegy milyen dobozba kerül. 
gondoltam, hogy nem lesz egy hájend minőség, de ezzel teljesen elvetted a kedvem 
PV-t meg szivesen fogadok, mert pesten nemismerek egy helyet se ahol lehetne kapni, ahol megkérdeztem ott azt mondták hogy .no. meg hogy "hol élek..."
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
Mi lenne, ha körülnéznél a H2000 oldalán az alkatrészeknél? Meg fogsz lepődni.
Lex
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Mindekettő hiányzik? Ha így van, egy 4,7-6,8 Ohmos 4-5Wattos potival lehet helyettesíteni. Ha elfér. Nehezen beszerezhető, de egyes elektronikai üzletek tartanak ilyet, ha mégsem meg tudják rendelni.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 2
Témák: 0
Csatlakozott: 2006. May.
Értékelés:
0
Köszi a gyors választ. Igen mind a két hangfalban hiányzik a magas poti és pont ezért még meg sem tudom nézni milyen kell bele pontoson, a közép potija az ok müködik rendesen. Esetleg tudnál konkrét boltot ajánlani ahol érdeklődni tudnék?
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Monacornak vannak ilyen cuccai talán, volt Remix, most PEAGY is gyárt, a RET, és az SOS is forgalmaz hasonló termékeket.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 12
Témák: 0
Csatlakozott: 2006. Feb.
Értékelés:
0
kétségtelenül ott van, de nemtaláltam olyan viszonteladót, ahol foglalkoztak volna vele, igy maradna a rendelés, csak még nem tettem meg
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Nekem is vannak ám VT dobozaim . Kaptam 2 db lepukkadt hangszóróju OPALt.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Nem ismerem....
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Kb. 30l . Ha jól néztem 25cm-es mélyközép és egy randa dóm van benne .
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
250-es mély? Az szép lehet.  És mit akarsz vele csinálni?
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Nem tudom . Csak úgy van . Esetleg a garázsban jó lenne , az egyik horizontális hifi toronnyal .
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Elvileg lehet belőle valami, gyárt a cég olyan 250-es hangszórót, ami 5 kilóig szól, eléggé egyenesen.  Így: http://hangszoro.net/laci/forum/479.gif
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Kimondottan bizalomgerjesztő . Garázshájendre viszont nem érdemes ennyit költeni . A hangfal kábel , és a DAC projekt előbbre való .
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
Viszont ezek a mérések felkerülhetnének a weblapra.
Lex
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Fel fogank.  .torz.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
Csak addigra ne remegjen a kezem, mert akkor nem tudok már barkácsolni. .hehe. Csak vicc volt.
Lex
Üzenetek: 12
Témák: 0
Csatlakozott: 2006. Feb.
Értékelés:
0
megcsináltam a dobozt, beleraktam a szórót, naggyáol a várakozásaim szerint szól. elég gyatrán! .cigi.
Üzenetek: 71
Témák: 0
Csatlakozott: 2006. Jun.
Értékelés:
0
A Videoton Sonus C101 tipusú régi (1994-es) hangfal felújítása megtörtént.
Hallgatásra elégedett vagyok a hangképpel, frekimenetével. A gyárilag kevés magashangra hangolt (vagy úgy sikerült : ) doboz hibáját a HG2,5-639-es orvosolta, a középhangjai jobbak lettek az elöregedett közepek cseréjével - de ez természetes. A hangzása ezek által "szellősebb" lett. Egy nagyon kevés magascsillapítás és egy nagyon kis mélyhangkorrekció elférne rajta (diagnosztikai eszközök hiányában ez egész felesleges), de még így is hallgathatóbb mint volt, sőt...
Tehát az eredeti hangszórói és kiváltói:
HG2,5-590 ---> HG2,5-639
HB13-539 ---> HB13-539
HA25-1034 (2db) ---> HA25-503 (2db)
Köszönöm Shalafinak az infókat és a segítséget. .udv.
Üzenetek: 1 465
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Kész felüdülés megelégedést is olvasni...
Asszem ez dícséret a HSZ2K-nak. .taps. .taps.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Hehe. Ha már a régi viditől is rosszabbakat gyártana a cég, akkor lehúzhatnánk a rolót.
Azért nagyon köszönjük, és igaznán szívesen segítettem én is.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 674
Témák: 0
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Hasonló terv van kilátásban, mint amilyet Ghee épített/fejlesztett, de a magassugárzó hátráltat.
|