Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
LM3876, 3886 kapható most a legtöbb helyen.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 1 465
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
.?.
Nem 3875? Mer eddig erről volt szó... és akkor miben különbözik esz a 3 egymástul?
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Sőt ottvan még a 1875 is.  Ebben a topikban volt szó ezekről az IC-kről legtöbbet: http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=570930#570930
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Szerencsére .cool. meggyógyult a Dual . Nem kell építenem .
Ja , az STK paneljai már 2 éve be vannak ültetve , most együtt relaxálnak .
Üzenetek: 1 465
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Mócsing Írta:Szerencsére .cool. meggyógyult a Dual . Nem kell építenem .
Ja , az STK paneljai már 2 éve be vannak ültetve , most együtt relaxálnak . Ezt a tempót! .boszi.
Mifelénk 2200-2300/db az eLeMek ára. De kit asz nincs. .no.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Köszönöm Józsi .
Most küldtem másodszor el Lexnek , előbb utóbb csak összejön .
Üzenetek: 1 465
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Lekköszeleb másoldki a hibbaüszenetet hanem sikkerül és küddel. Majmeg próbállom kiellemeszni. Deha a frimélről próbálkoszol asz nekemse nem sikkerül sok .nap. óta. De nekem csak hexa kódban aaggya hibaüszenetet. Asz ótluk levellesző. .tor.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
Már megkaptam és az üzenet valószínűleg a melléklet méretére utalt, hogy túl nagy.
Lex
Üzenetek: 10
Témák: 0
Csatlakozott: 2006. Jan.
Értékelés:
0
Lex Írta:Sziasztok!
Ide lehetne írni a saját építésű ill. kit erősítőkről és ezekkel kapcsolatos elektronikai dolgokról.
Saját részről az egyutas topikban leírt PC-hez készített 3 l-es dobozhoz szeretnék egy kicsi, pofás erősítőt. Mivel nem vagyok analóg elektronikában túl gyakorlott - főleg a NYÁK készítésben -, ezért "gyorsfagyasztott" félkész terméket kerestem. Így bukkantam a D-Audió honlapjára, ahol van néhány jó dolog nagyon olcsón.Úgy gondoltam, hogy az AMP-02 (950,-/db), TDA2030-assal épített 14W-os erősítőből 2 db-ot összerakok és ezzel hajtom a 15W-os dobozt. Az erősítőbe rakok még egy fejhallgató erősítőt is (HPA-01, 860,-/db). Előfok címen egy sztereó B-s potival állítom a hangerőt. Tápnak van egy régi, nem használt 50 VA-es 6-12-24V/2A-es EI magos trafóm, Ezt egy Graetz híddal és jó nagy pufferkondival megspékelem, és vagy az említett oldalon lévő REG-01 fesz.szabbal vagy más módon stabilizálom.
Az erősítőnek elég egy max. 6-36V-os táp. Ami a 24V-os szekunder esetén nálam 30 V lesz, míg a fejhallgató erölködőnek max. +- 18V kell. Ezt úgy oldom meg, hogy a trafó 12V-os kivezetését használva 0-nak a táp 0-ját -15V-nak, míg a +30V-ot +15V-nak használom.
Ha valami hülyeséget írtam, akkor kérem a hozzáértőket, javítsanak ki! Köszönöm. Sziasztok!
Szerintem jó az a trafó, +/- tápot csinálj, így alig puffan ki-be kapcsoláskor, 2db 4700mikró már elég lehet a tápba, bár inkább dupláznám. Én TDA230-ból, és LM1875-ből is építettem erősítőt, a kis LM-nek klasszisokkal jobb a hangja. Szerintem kb. egy jó QUAD-dal van partiban hangminőségben. Ajánlom a gyári kapcsolást, két apró módosítással, ezek nélkül gerjedt, azóta nem: a két táp lábra közvetlenül 1-1db 220mikrós elkót, minél rövidebb vezetékekkel a földre, a kimeneti gerjedésgátló RC tagban pedig 10 ohmra cserélni az ellenállást.
A TDA kimenetére (visszacsat előtt) raktam kb 10-15 menet 1cm átmérőjü légtekercset, mert imp. átvitelnél az éleken, különben gerjedt.
A két nagy LM közt a különbség 3875: 8 ohos, picit jobb parák, 3876 4 ohmot is kihajt, van bekapcs mutéja (nem durran), 8 ohmnál kevésbé nagy hűtés is elég lehet.
A nagy TDA (7296V?), mivel 4 tápfeszes, jobb hatásfokú, jó tokozású, kissebb hűtőbordával is beéri. kicsit nagyobb a torzítása mint az LM-eknek.
Szerinzem az STK-k drágák, viszonylag sok körítés kell hozzájuk, és SANYO-éknál végig böngészve nem találtam kissebb torzításuakat, csak a végtranyó nélküliek közt.
Adatlap, gyári kapcsolással PL.az alldatasheet.com-ról letölthetők. Árak nagyságrendileg: TDA2030 kb.2-300, LM1875 kb. 500, TDA3875,-86 kb. 2kFt, nagy TDA is, STK-k kb. itt kezdődnek.
Beszerzőhelynek ajánlom a LOMEX-et, KONTHA-t,...
Uff .udv.
Üzenetek: 133
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
DöG Írta:Szerintem jó az a trafó, +/- tápot csinálj, így alig puffan ki-be kapcsoláskor
Miért befolyásolja a trafó a pukkanást ki- és bekapcsoláskor? Nem értem. .oh. Persze lehet, hogy azért, mert már péntek este van. .pia.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
A quad a 405-ös? Azt hogy lehet együtt említeni a hangminőséggel?
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Üzenetek: 1 465
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Kár hogy erre nincs ilyen izébizé hogyishíjják.... emotnikon.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Üzenetek: 883
Témák: 4
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
2
Mivel engem is érdekel egy(két) jó(jobb) 10-30W-os erőlködő, mind sztereó, mind házimozi kivitelben, lehetőleg 10e (sztereó), 50-60e(5.1) árkategóriában, érdekelnének a lehetőségeim és a tapasztalatok. (a készítést úgyis Salalára bízom  )
A sikeres pályázó megihat egy sert otthon, miközben rám gondol. .sor.
Trafó és előerőlködő, és proci nélkül gondoltam ezt az összeget. .kv.
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
5.1 (50-60e)+trafó+előerölködő+DAC-ból már veszel egy jót a boltban.
Lex
Üzenetek: 1 465
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Így van. Digitális (5.1) hangra tökjó a bolti is, meg amúgy is bajos házilag jobbat csinálni. Meg minek? Úgyis szét van misztifikálva. Az analóg zene meg sztereó.
Úgyhogy megyek .sor. ...
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
29000-ért láttam Rotel sztereot , ismeri valaki ?
DAC-ról hol lehetne értekezni ?
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
DAC-ot vagy IC-set veszel, amihez körítés is kell, vagy veszel kompletten, de úgy meg többe kerül, mint egy integrált 5.1-es erölködő. Nézzd meg a hivox vagy a heed audio oldalán.
Lex
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Elsősorban építés érdekelne . Csak sztereozom .
A CD lejátszómnak viszont alighanem , digitálisból csak optikai kimenete van . Azt is át kellene alakítani valahogy .
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Úgy néz ki , kapok rajzot a CD mod. hoz .
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
Remélem közkinccsé teszed.
Lex
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Rajz megvan .
Ez az első lépés , az optikai kimenetet kell átalakítani digitálissá .
A DAC már a következő feladat .
Természetesen minden infot közre adok , hacsak nem tiltja az akitől kaptam .
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Üzenetek: 1 465
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Mócsing!
Megneveznél pár újságot, aminek a papirja alkalmas a lézernyomtatás vasalására? Sürgős!
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Jozsi .
Műnyomó papír .
Nekem a vállalati újság bevállt . Tifelétek nem valószínü hogy beszerezhető.
Pl. Szovjetúnió . minnél fényesebb annál jobb . Az a jó ha fehér a papír és csak szöveg van rajta . Úgy állítsd be a nyomtatót hogy vastagon legyen a festék. Addíg vasald amíg a mintázat látható lessz a papíron keresztül / Jó meleg legyen a vasaló / , a papír enyhén megsárgul .
Ha nem vagy elégedett az eredménnyel, kromofágot neki ,és lehet ismételni . Remélem tudod hogy tükrözni kell ?
Jó vasalást !
Üzenetek: 1 465
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Monnyuk asztse tudom millen vállati ujságot kellene keresnem. De ha az a lényeg hogy minnél fényesebb meg erős legyen olyat szerintem találok. Mint pl. a Szovjetúnió volt. Sajnos ezen a nyomtatóm nem lehet a festékmennyiséget állítani, max. takarékosra de az nem cél.
Az első próbám a fénymásolópapír csomagolására ment, annak az egyik fele fényes. A lézerfesték viszont matt rajta, lehet hogy jó lesz.
Kalandra fel! .zold.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Üzenetek: 1 465
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Van céges ujság itt is teljesen fényes de színes, nehéz fekete-fehér részeket találni benne. Ez vastagabb mint a fénymásolópapír, de a nyomtató jól bírja, csak néhol elmosódott.
A másik a szakszervezetis, ez ugyanolyan viszont kissé vékonyabb a fénymásolópapírnál. Ezen nem mosódik el, szépnek tűnik, de minden másodikat benyeli.
Csináltam egy párat mindegyikből, maj megláttyuk. .foghijas.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Üzenetek: 1 465
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Tegnapi lelkesedésemben nem vettem észre egy tévedést, a visszacsatolásnál módosítani kellett a nyák rajzon, íme.
Persze emiatt újra kell kezdenem a vacakolást a nyomtatással. .morcos.
![[Kép: lm1875tda20307yg.png]](http://img196.imageshack.us/img196/2828/lm1875tda20307yg.png)
Ez mindkét erősítőhöz jó, mint látható. Kompatibilis a lábkiosztásuk.
MócsinG! (Jé, véletlen volt de így sokkal jobb)
Honnan lehet tudni, hogy jól sikkerült a vasalózás? Már azon kívül hogy megbarnul a papír, a kész lenyomat elárul valamit arról, hogy fennáll-e esetleg az alámaródás veszélye? És a jó meleg vasaló mit jelent? Csumára feltekerve? .tuz.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
A festék mennyiségét alighanem a gépen lehet állítani , úgy hogy megnöveled a kontrasztot .
A vasalót próbáld ki közel maxon , rövidebb ideig kell vasalni , ne huzigáld a vasalót csak nyomdrá és úgy tedd odébb . Körösztben ugyanezt ismételni .
Mikor befelyezted a vasalást , tedd vízbe a panelt. Húsz perc múlva , húzd le a papírt , a maradékot meg körömmel kapard le .
A végén nagyítóval nézd át , ahol maradt némi maradék , pl likak helyén , tűvel piszkáldki.
Alámaródást még nem tapasztaltam .
A színes papír ugyan olyan jó ám , csak ott nem látszik át a mintázat .
Használtam fényes fotó papírt is , de abba kishijján belerogyant főnököm nyomtatója , olyan vastag volt .
A műnyomónak nézz utánna , az egy bevált anyag .
Kellemes piszkálást !
Ui. nem felejtetted el tükrözni ugye ?
Üzenetek: 1 465
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Megnéztem a nyomtató szoftveres beállítását, a felbontás állítható, kontrasztra nem emlékszem. De ezen az IBM NP12-n nincs is sok lehetőség. Még meg kellene néznem a HP-kat.
A franc fog drága papírokat venni ha a közönséges is jó. .ir.
Persze hogy tükröztem! Madárnak nézel? .no. Egyébként nem én, a lajutnak van egy illen opciója a nyomtatás beállításainál. Beállíthatod azt is hogy hány sort, soronként hány darabot akarsz a papírra tenni tetszőleges távolságra egymástul. .taps.
Van egy ingyenes néző-nyomtatóprogramja is, ha valakit érdekel. A saját .lay formátumú fájljait lkezeli, a főprogram installálása nélkül. .foghijas.
www.abacom-online.de (German version)
or www.abacom-online.de\uk (English version).
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Idézet: Madárnak nézel?
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, dehogy .
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
A műnyomó nem drága, illetve Tiszalux vagy mi, másnéven tojáspapírnak nevezett papír is jó. Állítólag.
Egy kis tanulmányozni való: Link
Lex
Üzenetek: 1 465
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Mócsing Írta:Idézet: Madárnak nézel?
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, dehogy . Feltűnően gyanús ez a tagadás... .ok.
Olvastam a papírokról, az 3 különféle. Céges újság hegyekben áll ingyen. Holnap próba. .foghijas.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Üzenetek: 1 465
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Mócsing!
Olyan van a nyomtatóbeállításnál hogy intenzitás. 0=sötét 100=középérték 200=világos. Kipróbáltam 50 és 150 értékekkel, külöbség csak a szürke árnyalatokban látható. 50-nél van szürke, 150 nincs, azaz fehér. Ami eleve fekete ott nem látok kűlönbséget, de valószínűleg több festéket visz fel arra is ha sötétítem. Majd kipróbálom az 50 értékkel.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
|