Üzenetek: 110
Témák: 12
Csatlakozott: 2009. Apr.
Értékelés:
0
Üdv Mindenkinek!
A minimax D132A magassugárzója cserélhető a DB1301A magasára?
Elvileg ugyanaz, vagy van ott valami érzékenységbeli különbség, ami miatt nem ajánlott?
Freddy
Üzenetek: 1 153
Témák: 6
Csatlakozott: 2008. Mar.
Értékelés:
1
Nem értem egyébként, mért van olyan csúnyán összemaszatolva az összes minimax magas széle..
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális
Üzenetek: 110
Témák: 12
Csatlakozott: 2009. Apr.
Értékelés:
0
zupp87 Írta:Nem értem egyébként, mért van olyan csúnyán összemaszatolva az összes minimax magas széle..
Érdekes jelenség, mivel a széle is csak sima papír, nem tudom miért kellett bevonni valami ragaccsal. Viszont, ha a ragacs megkeményedik, lepereg a membrán széle is a ragaccsal együtt, és ki lehet dobni a hangszórót. A sima papír meg elállt volna még évekig. Ha pont ezért gondolkozom rajta, hogy a belerakhatom e a másikat, ami nincs összekenve semmivel.
Freddy
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Freddy Írta:A sima papír meg elállt volna még évekig. Az nem olyan biztos. egyébként megfelelő összekenés nélkül a hangszóró elég furcsán működik.
Persze attól nyugodtan kicserélheted, gyakorlatilag ezeknek a Videoton hszeknek egykori önmagukhoz semmi köze már ennyi eltelt év után.
Ui: egyébként én eleve azon csodálkoztam, hogy miért egy középhangszórót pakoltak a 130-as mély mellé.  Mert az rendben van, hogy olcsó, de magasban alig jobb egy 13-as hsznél.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 110
Témák: 12
Csatlakozott: 2009. Apr.
Értékelés:
0
shalafi66 Írta:Freddy Írta:A sima papír meg elállt volna még évekig. Az nem olyan biztos. egyébként megfelelő összekenés nélkül a hangszóró elég furcsán működik.
Persze attól nyugodtan kicserélheted, gyakorlatilag ezeknek a Videoton hszeknek egykori önmagukhoz semmi köze már ennyi eltelt év után.
Ui: egyébként én eleve azon csodálkoztam, hogy miért egy középhangszórót pakoltak a 130-as mély mellé. Mert az rendben van, hogy olcsó, de magasban alig jobb egy 13-as hsznél.
Olcsó, de valamiért mégis olyan hallgatható hangja van a minimax-nak, még ezzek a papír középpel is.
Állítólag volt ennek egy dómos változata, de soha nem láttam még.
Abban milyen magas lehetett? Hangváltó hozzá lehetett igazítva a dómhoz, vagy csak úgy belekerült?
Freddy
Üzenetek: 1 153
Témák: 6
Csatlakozott: 2008. Mar.
Értékelés:
1
Kiss Béla László így vélekedik a Retronom-on a Minimax-ról:
"Pontosítsunk: EGY kiváló hangdoboz: a Minimax. Ugyanis a Preludiumban VIFA motorok vannak,(a fent említett Heybrook HB-1 magasa is VIFA, csak akkor még SEAS néven futott).A Minimaxnak volt egy AlniCo-mágnesű, brit exportszériája, hallottam szólni: high end. most komolyan.Még a kónuszos csipogó ellenére is! ..."
Olvastam még egy pár hasonló hozzászólást, és ezért gondolkodtat el a dolog folyton, amikor meglátok egy csúnyán összekent magas- és csúnya foltos gumiperemű, viharvert membránú mélyközepes Minimaxot..
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
.haha. Vannak, akik azt hioszeik, hogy a mágnes csodákra képes. De sajnos nem. Főleg nam attól lesz jó vagy rossz egy hangszóró.
Az a középhangszóró már 5k körül is irányított, 10 fölött nem nagyon szól, szóval magasnak nevezni nem kifejezetten jó ötlet. A mélyközép meg a szokásos, csak a membrán kicsit más mint az újabb HA15-öknél.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 110
Témák: 12
Csatlakozott: 2009. Apr.
Értékelés:
0
Bárhogy is lenne, nekem határozottan tetszik a minimax hangja. Viszont a DB1301 szerintem már halál szarul szól, annak ellenére hogy hasonlít a hangszórókészlete, és az űrtartalma is.
Freddy
Üzenetek: 110
Témák: 12
Csatlakozott: 2009. Apr.
Értékelés:
0
shalafi66 Írta:.haha. Vannak, akik azt hioszeik, hogy a mágnes csodákra képes. De sajnos nem. Főleg nam attól lesz jó vagy rossz egy hangszóró.
Az a középhangszóró már 5k körül is irányított, 10 fölött nem nagyon szól, szóval magasnak nevezni nem kifejezetten jó ötlet. A mélyközép meg a szokásos, csak a membrán kicsit más mint az újabb HA15-öknél.
Még egy gyors kérdés, hátha tudod a választ.
Mi volt a különbség a Minimax 2 és a Minimax 3 között?
Itt van pl egy vaterán árult minimax 2:
http://www.vatera.hu/videoton_minimax_2_...38475.html
És összehasonlításképpen egy minimax 3:
http://oldradio.tesla.hu/szetszedtem/172...nimax3.htm
Továbbá az is feltünt, hogy létezett D132E, illetve DT132E.
Mit takar itt a T?
Továbbá van még az én Minmax 2 D132A típusom, ahol a magas alatt nincs fa emelvény, és ritkának számító 8Ohmos, míg az E jelölésűből csak 4Ohmosat láttam eddig, és ott a magas mindegyiknél egy kis magasítással van beleszerelve.
Freddy
Üzenetek: 219
Témák: 1
Csatlakozott: 2007. Jan.
Értékelés:
0
Freddy Írta:Bárhogy is lenne, nekem határozottan tetszik a minimax hangja. Viszont a DB1301 szerintem már halál szarul szól, annak ellenére hogy hasonlít a hangszórókészlete, és az űrtartalma is.
-----Loudspeaker system - Patent RE31228 - [ Oldal lefordítása ]
Írta: AG Bose - 1983 - Idézetek száma: 6 - Kapcsolódó cikkek
20 & 21, Audio Lab. report, Videotone D132E Minimax 2 Loudspeaker, E. A. Welling. "Electroacoustics", M. L. Gayford, 1971, p. ...
pia nyer
|