HANGSZORO.NET fórum

Teljes verzió: Hangszórók
Jelenleg könnyített verzióban tekinted meg a fórumot. Megtekintés teljes verzióban teljes formázással és grafikai elemekkel.
Tehát, ha a SAL-nál veszek, bármi is legyen az, akkor is jobb ez?
Itt kezdődik, hogy kinek mi a jó (viszonylagos), az összehasonlítgatásba tényleg nem akarok belemenni, nincs is rá szükség sztem. Azt tudom, hogy itt mit kapsz (a +-5%-os szóráson belül azt, ami az adatlapon áll). Ezek a hszek itt a H2000-nél hangszórók a szó eredetibb értelmében (már ha van ilyen egyáltalán, és nem csak képzelődök). .oh. Wink
Hali shalafi! kössz a múltkori magyarázatot az érzékenységről kül. bekötések esetén. Most az a kérdésem lenne, h. a HA 18 as jelzésű mélyközép, amit ajánlottál a 19mm-es dómhoz, jo lenne é 10 literben. WinISD-t használok, eddigi hangfalépítéseim alkalmával még egyszer sem csalódtam benne. az ugye alapból próbál 0.71 es qtc-vel számolni, az meg ugye a optimális. amúgy a honlapon látható árak az ország kül. helyein található viszonteladóitoknál is nagyjából egyeznek, vagy csak fehérváron kerülnek ennyibe? én győrben tudnám beszerezni a hsz-kat, de ha drágább ott, inkább elmegyek értük fehérvárra
üdv
Nincs mit, szívesen. Az árak viszonteladónkként változnak, amit a honlapon látsz, az akkor érvényes, ha tőlünk rendelsz, vagy vásárolsz. A 180-as mélyközép b-reflex dobozba való (kb. 22l 45Hz-re hangolva), zártban említésre sem méltó a mélyátvitele (100Hz körüli f3 pont).
Hali! tom, hogy nem nagyon van mélyátvitele, de nekem az nem is annyira kell,mert bár hifiben ez nem túl elterjedt, van szubládám, ami elintézi a mélyet. persze, az az igazi, ha a mélyközepek szubot is adnak. mostani hangfalaim se mennek 100 alá, és egyátalán nem rossz a hangkép. bár ezekben 13as hangszóró van, nem is nagyon bírják. mi a te véleményed? ha van szub, akkor is érdemes lejjebbengedni a 620ast?
Így már más kicsit. Akkor viszont sok a tíz liter, nem lesz terhelhető ekkora zárt dobozban a mélyközép, én inkáb hat litert gondolnék hozzá, a Qtc még akkor is bőven 0,7 alatti. Bár ha 100Hz alatt nem kell dolgoznia, akkor ez is mindegy. Tehát kérdés: a mélytartományt levágod a két kisebb hangsugárzóról?
ha a 13asaimra gondolsz, akor igen, egy szubváltó, csak szétkaptam, a kondi van sorba, a tekercs meg párhuzamosan. sokat segít szegénynek azrt szoktam hagyni a 0.71es qtc értéket, mert ott a legszebb a hangzás, nekem már a 0.76 qtc sem nagyon tetszik. 0.71 alatt is csinálta már dobozt, most durva lesz?majdnem 80 literben szólt a 13as, marha jo hangja vot kb 0.65qtc, csak ki akart ugrani a membrán
Hát tíz literben már 0,55 körüli a doboz teljes jósága, engem ez nem zavar, ha legalább a 80-100Hz alatti tartományt levágod, a hangszórót sem fogja túlzottan.
milvel számoltál qtc-t? nekem a winisd 10 literbe 0.7 jóságot ír, vagy elszúrtam vmit?
ja kösz a frekigörbét a 801 ről. hát elég kiábrándító, bár még mindig jobb, mint 12es társa. jó nagy az a púp a végén, nekem nincs műszerem, de nekem is hallani, bár nem ekkora, de zavaró. de majd a 19mm-es:-)
Értem, és a két tekercs egymásra van tekerve vagy az egyik a másik felett helyezkedik el a csévetesten?
Minden lengőcséve két rétegű, a duplacsévések is. Annyi különbséggel, hogy itt két huzal fut egymás mellett, azonos hossz, azonos emelkedés, így várható, hogy közel azonos T-S paramétereket érjen el a cséve mindkét része.
Számolgatok itt a winISD-vel ... a 479M mélyhangszóró 210 l bass-reflexben, 25Hz hangolással reális? :o
Shalafi:
Ha készítesz R620-at mostanában, akkor ugye félreteszel nekem 2 db-ot?
Inkább írj mailt, névvel, címmel.
shalafi, haga hogy leszúr má'? Rosszat mondtam? Ejnye...
Ha abból indulok ki, hogy néhány ember jóformán csak 35Hz-től kezd el hallani, és a terhelhetőségre szerenték rámanni, akkor sima 310-es
soup Írta:Számolgatok itt a winISD-vel ... a 479M mélyhangszóró 210 l bass-reflexben, 25Hz hangolással reális? :o
Nem a 479 zártba való, 40-től 50 literig.
DjTaRsY Írta:Ha abból indulok ki, hogy néhány ember jóformán csak 35Hz-től kezd el hallani, és a terhelhetőségre szerenték rámanni, akkor sima 310-es
Ha terhelhetőség, akkor a textiles, de a sima 421 valóban középútnak számít.
a textiles magasról indul...
hali shalafi! az lenne a kérdésem, h. a rendelés tőletek hogy megy. lehet itt a honlapon? és ha igen, akkor a postaköltség hogyan alakul.
üdv
A lapon minden le van írva. Wink http://hangszoro.net/buy.htm
Arról a 25-ösről ami 5Khz-ig felmegy?Van valami hír Shalfi?
Nem felejtek én el semmit, legfeljebb kicsit csúszik.
Shalafi: csak érdekesség képpen, ha egy hsz-t az ideálisnál kisebb térfogatú dobozba építünk, akkor egyes frekitartományokban kiemel, igaz? A WinISD szerint, ha pl egy 599-et bezsúfolok alig 30 literre, és 35 Hz-re hangolok, akkor 60-300Hz-en kiemel, ebből 65-200 Hz között 1 dB-nél jobban.
Ha én olyan hangfalat szeretnék építeni, ami kiemelős, akkor hasonló elven kéne gondolkodnom, nemde? Pl 599 esetén 36 literen már 2 dB-es sub emelés van. Kérdés, mennyiben járható ez az út (egyszer vhol írtad, hogy gyári dobozok egy része ezt lovagolja meg, és nem az általad is preferált lineáris frekigörbét).
öö hát. Azok másféle hangszórók, könnyebb öket mélytartományban kiemelősre hangolni, ez az egyik, a másik hogy utólag a váltóval is rájátszanak még erre.
Másfajta hsz lenne? Ezt te tudod jobban...
Viszont pl a 672P is kicsit kiemel a sub tartományban (itt most az 50-200 Hz-et értem).
Őszintén szólva, egy hsz-ról én laikusként azt gondolnám, hogy nem lehet olyan nagyon eltérőeket gyártani, bár az utóbbi közel egy évben rá kellett ennek ellenkezőjére jönnöm Smile
.forog. Másfélék, azok alapján, amit eddig láttam ilyen kategóriában (jamlab, sony, tannoy). És hszgyártásban a lehetőségek száma végtelen. A 672-es meg direkt olyan, amilyen.
Szia Shalafi!

Egy technikai jellegu kerdes: mi az elonye (esetleg hatranya), hogy a 2,5-es domhoz alu huzalt hasznaltok? Ugy is kerdezhetnem, hogy miert alu a rez helyett? Koszi!

udv,
lamalas

p.s. ha mar elhangzott ez a kerdes, vagy mar irtal errol akkor bocs, legyszi iranyits a megfelelo hozzaszolashoz
Mert 0,1-esből ilyet lehetett most venni. Túl sok változást nem okoz ez az anyag-váltás, talán az alu valamivel könnyebb, a vele készült csévének kisebb az induktivitása, és talán egy picit jobban terhelhető, de ezek nagyon-nagyon apró különbségek.
Shalafi, hangszóró-csvarod van? A fekete 3,5*25 kellene
Nekem nincs, fehérváron van.
Egy technikai jellegu kerdes: mi az elonye (esetleg hatranya), hogy a 2,5-es domhoz alu huzalt hasznaltok? Ugy is kerdezhetnem, hogy miert alu a rez helyett?

------------------------

http://209.85.129.104/search?q=cache:ikh...=firefox-a
Voice coil - Wikipedia, the free encyclopedia

http://www.mother-of-tone.com/speaker.htm


http://www.soundonsound.com/sos/jul02/ar...itors2.asp
Ebből a kérdésre nem kapott választ.
Na, kérem szépen, úgy néz ki, Shalafi felé bűnbánatot fogok tanusítani. Nem a 6 Ohmos dómok a gyíkosak.... .sokk.
Mármint máshogy szólnak, mint a 8-asok, de alapjában véve kábelezés lesz a ludas. Vagy a keverő
shalafi66 Írta:Ebből a kérdésre nem kapott választ.

...penig...penyige....olyan ,mint a pálinka...réz az eleje...


oszt alu a vége...