HANGSZORO.NET fórum

Teljes verzió: Erősítők (épített) (nem szub)
Jelenleg könnyített verzióban tekinted meg a fórumot. Megtekintés teljes verzióban teljes formázással és grafikai elemekkel.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Pedig a torroidra is szoktak csinálni ilyen árnyékolást . A palást mentén rátekerik , osztán összeforrasztják .
Szervusztok .
Unitra WSH-402 ,/ Kleopátra 2/ erősítőhöz van valakinek rajza ?
Sajna. Pedig először aszittem. .sir.
Asszem a 86-os magnósok évkönyvébe mintha,az meg az olrádiós oldalon...
Sztem a hifimagazinban is benne kelll hogy legyen ha jól emlékszem csak azt nem tom hogy mikori kiadásban. :?
Köszönöm fiúk !
A HiFi Magazin megvan CD-n . Talán a könyv is , az egyik kollégának .
A HiFi Magazinban ugyan benne van a Cleopatra, meg a WSH-402, részletes mérésekkel, de kapcs. rajzot nem találtam.
Neked is köszönöm Lex a pozitív hozzáállást .
Megnéztem a Kanyi - ban is , de nem volt találat .
Célzóviz hijjánya mégnem merültfel esettlek? .pia.
Sziasztok!
Az a kis erősítő amit a gyöngyszemekben is láthattok egy furcsa jelenséget csinál két napja.
Eddig semmi rendellenes nemvolt vele de tegnap este mikor hallgattam, és vége lett a cd-nek a nagy csönd közepette egyszercsak a jobb oldalon megszolalt a sláger rádió. nagyon halkan de kristály tisztán. utánna meg egy pár órával meg egy szlovák adó egy kicsit sercegősebb hangal.
Jólene ha valaki tudna rá magyarázatot adni. Én arra gondoltam hogyha fém dobozban lessz az leárnyékolja és nem lessz ien gond. Ez megoldás lehet? üdv:vava
Milyen kapcsolásban vannak az ick? Ne küldjek két darab tda 2003-at? Big Grin Teljesen ingyen odaadom, csak hajítsd el végre a tba-kat. Smile
Megbeszéltük. Nagyon köszönom. Wink
off (pénteken adom fel a cumót)

Ezt a kapcsolást allkalmaztam:


[Kép: nvtelenpf3.jpg]
Vava, ha mindenáron ragaszkodsz ehhez a kapcsoláshoz, megkaphatod a vele készült komplett erősítőt tejjesen ingyér. Nem vesz semmijen adót, csak kvartyog. .hehe.
Gyanúss, mint ha a bemenettről hijányoszna a csatolókonddi.
Jó ez a kapcsolás, én semmi kivetnivalót nem látok, talán a 1,5n és az 5,6n lehetne kisebb is, hja és az 500u helyet is ölég volna egy kisebb, 100u vagy 220... De ezektől még nem kéne FM jeleket felszednie..
Az még csak hagyján hogy fogja a rádió adást , ráadásul FM-et , de hogy a francba demodulálja . Igaz létezik egészen primitív demodulátor is .
Én is pont erre gondoltam. Máshonan szedheti össze azokat a jeleket. Smile
Sikerült lokalizálnom az antennát.
Az volt a baj hogy a benetet hosszabítottam egy gyárilag feltekercselt kábelle amit nem lehet kiegyenesíteni.
Énszerintem innen szedi össze. de most már rövödítettem és nemfog semmit.
Eleinte csak kicsit szedtem ki belőle scak akkor valami szlovák adó jött be.
Mért kell attól megijedni, hogy feltaláltad a rádióerősítőt, azaz receviert? Csak még a hangoláson fejleszteni kell... .hehe.
Sziasztok ! Régebben én is foglalkoztam Vidi erősitők javitásával akkor még nem voltak olcsó hibridek. Sipos Gyula Hifi erősitők épitése c. könyvéből több végfokot is összeraktunk,beépitettünk Vidi erősitőbe.Legjobban a "kis "TEXAS tetszett mindenkinek.Aki aránylag olcsón akar jó erősitőt épiteni ,de nincs tapasztalata és ugy érzi nem ért hozzá eléggé annak ajánlom Ágoston Lajos :Audiofil erősitők épitése C.könyvét. ugy érzem az elmult 30 év egyik legjobb könyve a témában. *****

///szerkesztve: shalafi66
Azért érdemes vigyázni az Ágoston-könyvvel (amellett, hogy mintha a H2000 is hirdetné magát benne a vége felé Big Grin), szóval érdemes vigyázni, mert van benne néhány hiba. Ha már könyv, magyarul esetleg szóba jöhet még John Linsley Hood: Csöves és tranzisztoros erősítők építése is.
Ennek a könyvnek a magyarnyelvű változatát Szintén Ágoston Lajos adta ki. Konkrétan milyen hibákat találtál ???
Hja. Pontosan nem tudom már, de van néhány nyák&elvi rajz hiba, és pár helyen a gondolatmenet sem teljesen tiszta.
A könyv alapján több ismerősöm is épitett.Eddig senki nem jelzett vissza negativ tapasztalatokat !!!
A texas az egy jó kis kapcsolás. Csinyáltam már ollant és bevált.
Inekeet felraktok ide vgay elküldtök nekem ha adok elérhetpőséget? Esetleg nemtudjátok hol tehetek szert ezekre a könyvekre?
nekem ezek vanak meg:
-gyurkovics attila: kapcsolások hangferkvenciás ic-kkel
-sipos gyula: rádiokészülékek és hangerősítők építése
-d. i. atajev-v. a. bolotnyikov: hifi kapcsolások amatőröknek
Az egyik fórumban láttam kapcsolást , 2*25W , alig kell hozzá alkatrész ,és jobbnak itélte a fiú mint a GC-t . Kb 1500 az IC .
Közben megnéztem , TDA 1375 , híd kapcsolásban .
Még sosem hallottam TDA1375-ről. Pedig rég az alkatrészek közelében vagyok.
Négyszer 15 W-os IC . Nagyon egyszerüen hídba lehet kötni .
Audiodiy / IC topikban láttam .
Nem 7375? Az azért messze elmarad az LM1875, vagy 3886-tól.
Igazad van , rosszul emlékeztem .
És a 3875-től is ? Egyesek szerint jobb mint a 86 .
Bartel üzlet keretében , alighanem megválok az STK077-ektől .
Tudtok valami tippet , az LM 3875 hol szerezhető be BP.-en .?.
Ha mindenáron 3875 kell a hqvideónál van.
Van tapasztalatod ezekkel az IC-kel ? Rangsorold őket , légyszíves ,ahogy Te gondolod . Sokan istenítik a GC-t . Másod erősítőnek szánom rádióhoz .
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18